Rasmus Mägi.

Olümpia
1. august 2021, 15:35

OLÜMPIABLOGI | Rasmus Mägi pääses uue Eesti rekordiga finaali, kolmikhüppes püstitati maailmarekord! (44)

Tokyo olümpial pääses 400 meetri tõkkejooksja Rasmus Mägi finaali, püstitades Eesti rekordi 48,36.

Eestlane sai oma poolfinaalis Kyron McMasteri (48,26) järel teise koha. Finaalis, mis toimub Eesti aja järgi teisipäeva varahommikul kell 6.20, jookseb 29aastane Mägi üheksandal ehk kõige välimisel rajal.

Tase 400 m tõkkejooksus oli äärmiselt kõrge. Näiteks jäi finaalist välja iirlane Thomas Barr, kes jäeti oma poolfinaalis 48,26ga neljandaks. Kiireim oli maailmarekordiomanik Karsten Warholm 47,30ga. Alison dos Santos sai kirja 47,31, Rai Benjamin 47,37 ning Abderrahman Samba 47,47.

Senist Eesti rekordit nelja sajandikuga parandanud Mägi kommenteeris pärast jooksu, et tal jäi natuke varu sisse: „Lõpu osas [kontrollisin jooksu] küll. Samas jooks oli pisut rahutu igatpidi, kuskil pool midagi koguaeg toimus. Üks niitis teise peaaegu maha ja... Ise panin McMasteriga kätega kokku. Ses mõttes tuli olla hästi tähelepanelik, et kuskil midagi päris vussi ei läheks. Jalgade poolest võib-olla polnud nii hea enesetunne nagu eeljooksus, aga usun, et need kaks jooksu toimivad finaaliks kõige paremini," sõnas Mägi.

Naistemaadluse Euroopa tšempion Epp Mäe sai kirja ühe võidu ja kaotuse ning kahjuks lõppes tema teekond nende matšidega.

Eesti üks suuremaid medalilootusi lõi kaasa kaalukategoorias kuni 76 kg. Naistemaadluse avaringis alistas eestlanna 5 : 4 Rio olümpiavõitja Erica Wiebe, veerandfinaalis tuli aga Mäel tunnistada 0 : 3 jaapanlanna Hiroe Minagawaga paremust. Naistemaadluse lohutusringid, pronksimatšid ja finaal peetakse 2. augustil.

Teine Eesti maadleja Artur Vititin kaotas kindlalt 0 : 8 Muminjon Abdullajevile, kes krooniti 2018. aastal raskekaalu Aasia tšempioniks.

Ksenija Balta jättis naiste kaugushüppe võistluse vigastuse tõttu pooleli, Peeter Olesk on kiirlaskmise esimese osa järel 27 mehe hulgas 20. kohal.

16:20

15:59

Mäletavasti sai talvel Toruni sise-EMil Jacobsi vastu jõudu proovida Eesti parim sprinter Karl Erik Nazarov. Jacobs võitis 60 m distantsil 6,47ga kuldmedali, Nazarov tuli 6,67ga seitsmendaks.

15:55

Fred Kerley uue isikliku rekordi 9,84ga hõbedal, de Grasse samuti uue tippmargi 9,89ga pronksil.

15:54

Meeste 100 m jooksu võidab Lamont Marcell Jacobs 9,80ga, mis tähistab ka uut Euroopa rekordit!

15:51

Algab meeste 100 m jooksu finaal.

15:50

Meeste kõrgushüppes läks kuldmedal jagamisele Katari sportlase Mutaz Essa Barshimi ja itaallase Gianmarco Tamberi vahel. Mõlemad ületasid 2.37ni kõik kõrgused esimesel katsel.

15:48

Rasmus Mägi sai finaaliks üheksanda raja:

15:41

1995. aastast pärit Inessa Kravetsi maailmarekord sai parandust 17 cm võrra.

15:40

Naiste kolmikhüppes püstitati maailmarekord — Venezuela sportlane Yulimar Rojas sai viimasel katsel kirja 15.67!

15:33

Rasmus Mägi lõpetab kolmanda 400 meetri tõkkejooksu poolfinaali Eesti rekordiga 48,36 ja kindlustab teisena finaalipääsu. Esikoha napsab Kyron McMaster ajaga 48,26.

15:21

Teise 400 meetri tõkkejooksu poolfinaali võitis brasiillane Alison Brendom Alves dos Santos ajaga 47,31. Teiseks tuleb Katari esindaja Abderrahman Samba 47,47 ja kolmandaks itaallane Alessandro Sibilio 47,91ga.

15:11

Meeste 400 meetri tõkkejooksu esimese poolfinaali võidab norralasest maailmarekordiomanik Karsten Warholm ajaga 47,30, teisena pääseb otse edasi ameeriklane Rai Benjamin (47,37). Kolmandana lõpetab Türgi esindaja Yasmani Copello, kelle tulemus 47,88 võib samuti finaali viia, aga see selgub hiljem aegade võrdluses.

15:01

Meeste kõrgushüppes on vägev tase. Kõrgusest 2.35 on üle saanud neli sportlast: Mutaz Essa Barshim (Katar), Gianmarco Tamberi (Itaalia), Woo Sang-hyeok (Korea) ja Brandon Starc (Austraalia).

14:39

Loositi meeste korvpalliturniiri veerandfinaalpaarid: Prantsusmaa-Itaalia, Sloveenia-Saksamaa, USA-Hispaania ja Austraalia-Argentina.

14:24

Venezuela kolmikhüppaja Yulimar Rojas püstitas lõppvõistluse esimesel katsel olümpiarekordi 15.41.

14:20

Kergejõustikus selguvad täna olümpiavõitjad meeste kõrgushüppes (algas kell 13.10), naiste kolmikhüppes (14.15) ja meeste 100 meetri jooksus (15.50).

14:15

Meeste 100 meetri jooksus jäi finaali ukse taha ameeriklasest maailma edetabeli liider Trayvon Bromell, kelle tippmark on 9,77.

14:10

Naiste 100 meetri tõkkejooksu poolfinaalis püstitas Puerto Rico esindaja Jasmine Camacho-Quinn olümpiarekordi 12,26.

14:00

Meeste 100 meetri jooksu viimases poolfinaalis püstitas hiinlane Su Bingtian Aasia rekordi 9,83 ja itaallane Lamont Jacobs Euroopa rekordi 9,84.

13:48

Sloveenia meeskond alistas korvpalliturniiril viimases alagrupimängus Hispaania 95 : 87 ja kohtub veerandfinaalis kas Itaalia või Saksamaaga. Võitjate parim oli 22 punkti visanud Vlato Cancar, Luka Doncic sopsas 12 punkti ning andis üheksa tulemuslikku söötu ja võttis 14 lauapalli.