Finalistid: Shaunae Miller-Uibo (paremal) ja Marie-Josee Ta Lou.

Olümpia
2. august 2021, 16:39

OLÜMPIABLOGI JA GALERII | Shaunae Miller-Uibo pääses finaali, Oleskile läks kirja 19. koht

Esmaspäeval oli Tokyo OMil eestlastest võistlustules vaid Peeter Olesk, kes jätkas kiirlaskmise kvalifkatsiooni.

Pühapäeval toimunud avalaskmise järel hoidis Olesk 270 punktiga 20. kohta. Finaalist, kuhu pääsesid kuus paremat, jäi eestlane eemale, sest täna kogus ta 288 silma ja sai kokkuvõttes 19. koha.

„Väikesed nüansid ei tulnud kokku ja ei saanud tervikpilti kätte. Olin veidi pealtvaataja rollis. Ei suutnud seda asja täielikult kontrollida,“ kommenteeris Olesk oma pühapäevast esitust.

16:39

Naiste kettaheite kuld läks USAsse: Valarie Allman paugutas 68.98! Hõbedale kerkis sakslanna Kristin Pudenz 66.86ga ja pronksi võitis kuubalanna Yaime Perez 65.72ga.

Valarie Allman

16:03

Naiste 5000 m kulla võitis Etioopias sündinud Hollandi esindaja Sifan Hassan (14.36,79). Hõbedale kerkis keenialanna Hellen Obiri (14.38,36) ja pronksi noppis etiooplanna Gudaf Tsegay (14.38,87).

Sifan Hassan

Meeste 3000 m takistusjooksu esikolmik: 1. Soufiane El Bakkali (8.08,90), 2. Lamecha Girma (8.10,38), 3. Benjamin Kigen (8.11,45).

15:25
15:10

Naiste kettaheite finaal ja teivashüppe kvalifikatsioonid on vihma tõttu pandud pausile.

15:08

Hommikuse sessiooni ajal võitis ta 1500 m distantsi eeljooksu, kuigi kukkus viimase ringi alguses. Videot sellest saab vaadata Facebookis SIIN.

15:05

Naiste 5000 m jooksu finaalis tuleb teiste seas starti ka Sifan Hassan, kes püüab saavutada midagi müstilist: nimelt tahab ta võita kulla nii 1500, 5000 kui ka 10 000 m jooksus.

15:05

Jäänud on veel kaks jooksuala: meeste 3000 m takistusjooksu ja naiste 5000 m jooksu finaalid.

14:59

Viimase poolfinaali võidab ootuspäraselt Femke Bol, kes saab kirja aja 53,91. Ta võttis lõpuosa ikka väga-väga kergelt.

14:48

Teise poolfinaali võidab Sydney McLaughlin 53,03ga.

14:41

Tokyos hakkas järsku vihma kallama. Esimese naiste 400 m tõkkejooksu poolfinaali võitis valitsev olümpiatšempion Dalilah Muhammad 53,30ga.

14:30

29aastane van Niekerk on ka kahekordne maailmameister. 2017. aastal rebestas ta ragbit mängides põlve ristatisideme ning pole pärast seda endisele tasemele tagasi jõudnud. Tema hooaja tippmark on 44,56.

14:28

Valitsev olümpiavõitja ja maailmarekordi 43,03 omanik Wayde van Niekerk jäi 45,14ga viiendaks. Lõuna-Aafriklasel oli väga kehv reaktsiooniaeg (0,381).

14:27

Viimase poolfinaali võitis bahamalane Steven Gardiner 44,14ga. Michael Norman oli teine 44,52ga ja siit jooksust pääseb finaali ka Isaac Makwala, kelle ajaks märgiti 44,59.

14:19

Ameeriklane Michael Cherry võitis teise 400 m poolfinaali 44,44ga. Teisena pääseb sellest jooksust finaali jamaicalane Christopher Taylor (44,92).

14:15

Naiste kettaheite lõppvõistlusel sai ameeriklanna Valarie Allman avakatsel kirja 68.98 ning on võistluse kindel liider.

14:11

Liemarvin Bonevacia viib Hollandi rekordi 44,62ni, kuid peab veel ootama, kas saab edasi või mitte.

14:10

Ka Zambrano saab kirja aja alla 44 sekundi — 43,93 tähistab uut Lõuna-Ameerika rekordit!

14:10

James, kes tuli Londonis kõigest 19aastasena olümpiavõitjaks, läbis seejuures enne tänast viimati staadioniringi 44 sekundist kiiremini 2016. aastal!

14:08

Meeste 400 m jooksu esimese poolfinaali võidab Kirani James suurepärase aja 43,88ga!