Spordivaria

SUUR ÜLEVAADE: hulk pealinna tänavaid on nädalavahetusel suletud 

Ohtuleht.ee, 2. august 2021 20:10

Ironmani pressikonverents esmaspäeval.

Foto: Maido Parv/IRONMAN Eesti

Seoses Ironmani triatlonivõistlustega 7. ja 8. augustil toimub mitmeid muudatusi Tallinna ja lähiümbruse liikluskorralduses ning ühistranspordi graafikutes. 

Võistluse peakorraldaja Ain-Alar Juhansoni sõnul loodetakse varasemast paremini teenindada kohalikke elanikke: „Oleme käesoleval aastal muutnud rattarada nii, et ratturid ei sõidaks edasi-tagasi suunal. See võimaldab meil teenindada paremini kohalikke elanikke ja nad saavad paremini kodudest liikuma. Lisaks suurendasime rattaraja ringi ja avame selle etapiti varem. Jooksurada ei lähe enam läbi vanalinna vaid ümber selle. Mõlemal päeval on suletud täpselt ühesugune trass.“

Samal teemal

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev lisas: „Tallinna linna poolt on meil väga hea meel seda traditsiooni jätkata ning meie koostöö Ironmani korraldajatega on iga aastaga läinud aina paremaks. Linnakodanike tagasiside põhjal tundub, et ka teavitus on väga hea ja linnaelanikud on ürituse omaks võtnud.“ 

7.-8. augustil tasub Tallinnas ja lähiümbruses liiklemisel olla tähelepanelik, sest võistlustega seoses on piiratud nii parkimist, autoliiklust kui muudetud ka ühistranspordi sõidugraafikuid.

Radade ületuseks tuleb paiguti ooteajaga arvestada ka jalakäijatel. Korraldajad kinnitavad, et kõik elanikud pääsevad kindlasti koju ja ka kodudest välja liikuma. Siiski palutakse arvestada võimaliku ooteajaga ning järgida liiklusreguleerijate märguandeid. Võimalik lisaooteaeg on kuni 60 minutit. 

Ratta- ja jooksudistantsil korraldavad liiklust litsentseeritud reguleerijad. Lisaks aitab võistluse ajal keerulistel lõikudel liiklust reguleerida politsei ja Team Motohunt. Mootorratastel vabatahtlikud saadavad ka võimalusel autosid, et elanikud pääseksid võistlustrassi kaudu kodudesse. Palume liiklejatelt võistluspäevade jooksul liikluses tähelepanelikkust, mõistvat suhtumist ja koostööd.

Elanikud, operatiivautod ja kohalike asutuste transport lastakse läbi reguleerijate hinnangu alusel olukorrale ning tehtud otsustele ja märguannetele. Soovitame parkida sõiduvahendid juba eelnevalt kohta, kust saab võistluspäeval vajadusel kiirelt liikuma, eriti Kopli ja Paljassaare poolsaare elanikel.

Palume arvestada, et laupäeval kella 8-15 vahel ja pühapäeval kella 8-13 vahel on sportlasi rajal kõige tihedamalt ning seetõttu võib tee ületus kauem aega võtta. Liiklus avatakse operatiivselt kohe pärast võistlusdistantsi lõppu ja liikluskorraldusvahendite eemaldamist.

Laupäeval, 7. augustil ajavahemikul 6.30 kuni 18.30 ja pühapäeval, 8. augustil ajavahemikul kell 9.30 kuni 17.00 sulgeb IRONMAN Tallinna rattadistants avaliku liikluse järgmistel Tallinna tänavatel: Kalaranna tn, Tööstuse tn (Kalaranna tn kergliiklusteel – Kopli tn vaheline lõik), Sitsi tn, Sõle tn (Sitsi tn – Kopli tn vaheline lõik), Pelguranna tn, Lahepea tn (kergliiklusteed), Paldiski mnt (Lahepea tn – Tähetorni tn vaheline lõik). Kahe võistluspäeva vahel on trass liiklusele avatud, kuid liiklemisel olla tähelepanelik teel olevate liikluskorraldusvahendite osas.

Jooksudistants sulgeb 7. augustil terveks päevaks alates kell 9.00 kuni 8. august kell 01.00 liikluse järgmistel Tallinna tänavatel: Kalaranna tn, Kalasadama tn, Põhja pst (Kursi tn – Kalasadama tn vaheline lõik), Väike-Rannavärava tn, Kanuti tn, Aia tn, Suurtüki tn.

8. augustil on sama trass suletud vahemikus kell 10.00 kuni 20.00. Laupäeva ja pühapäeva vahel on trass suures osas liiklusele avatud. Lisaks on reedest pühapäevani liiklusele suletud Pikaliiva tänav Paldiski maantee ja Keskküla tänava vahel ning Sõudebaasi tee.

Ürituse ajal saab liikluskorraldust puudutavat teavet:

  • Infotelefonilt numbril 53570800 (Tallinn) või 53773323 (Harjumaa)

  • Email: liiklus@trismile.ee

  • Täpsed liiklusskeemid, kaardid ja muudatused on leitavad siit

Korraldajad vabandavad liiklusmuudatustest tingitud võimalike ebamugavuste pärast ning loodavad linnaelanike mõistvale suhtumisele ja võistlejaid toetavale kaasaelamisele!

7. augustil toimuv võistlus algab 3,8 kilomeetrise ujumisdistantsiga Harku järves, jätkub 180,2 kilomeetrise rattadistantsiga, mis viib osalejad pealinnast välja ümbruskonna asulatesse ja läbi linna Lennusadamasse ning lõpeb 42,2 kilomeetrise jooksumaratoniga, mis koosneb neljast ringist pealinna tänavatel.

8. augustil toimub ka IRONMAN Tallinn 70.3 võistlus, kus osalejad läbivad poole lühema distantsi. Võistluse finiš on Noblessneri kvartalis. Lähem info võistluse kohta on leitav siit

Samal teemal

05.06.2021
Luisa Rõivas läbis elu esimese triatloni: suutsin oma ootusi ületada
22.05.2021
Luisa Rõivas ajab end supervormi: ujumist ja jalgrattasõitu ma naudin, jooksmist ma endale meeldivaks mõelda ei suuda
07.05.2021
Luisa Rõivas valmistub Ironmaniks: nädalas tuleb seitse kuni 11 tundi treeninguid
02.05.2021
GALERII | Vaata, kes olid kohal Ironman 2021 pressikonverentsil