Olümpia

ÕL TOKYOS | IKKA KAOTUSETA! Kas Luka Doncic veab Sloveenia olümpiakullale? USA alistas Hispaania ja Prantsusmaa Itaalia (2)

Viljar Voog, 3. august 2021 13:22

Luka Doncic pole Sloveenia särgis kaotanud veel ühtegi ametlikku mängu.

Foto: ARIS MESSINIS / AFP / SCANPIX

Teisipäeva hommik Saitama Super Arenal – just sellist pompoosset nime kannab Tokyo olümpiamängude korvpallihall. Käes on meeste turniiri veerandfinaalide päev. Kuigi madinat jagub õhtutundideni, oli esmalt areen kõige suuremate staaride päralt: esimeses matšis tegi Luka Doncic (koos ülejäänud Sloveenia koondisega) säru sakslastele ning seejärel jagas USA puid ja maid Hispaaniaga. Olümpiaturniir hingab nende kahe koondise finaali ootuses.

Doncici kohta võib kasutada mitmeid kirjeldusi: Euroopa meister, Euroliiga võitja ja finaalturniiri MVP, kahekordne NBA All-Star. Hetkeseisuga on Sloveenia koondise liidri ja mängujuhi värkseim tiitel „Leedu südamete purustaja“. Juuni lõpus sopsas ta otsustavas kvalifikatsioonimängus 31 punkti, tegi 13 resultatiivse söödu ja 11 lauapalliga kolmikduubli ning kindlustas 96 : 85 võiduga leedukate üle Sloveenia korvpallikoondise esimese ülesastumise olümpiamängudel. Sellest ajast saati pole Doncic veel pidama saanud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.07.2021
Jaapan pusis, aga taas üle saja punkti visanud Sloveenia võttis oma
26.07.2021
Luka Doncic pani kohe esimeses mängus püsti pöörase viskepeo
19.07.2021
Kuidas ja kellele kavatseb Eesti spordirahvas olümpiamängudel kaasa elada?
04.07.2021
Doncici supermäng purustas leedulaste olümpialootused