Olümpia

„Oleme huvitavas arengufaasis, kus käib tehnoloogiliste lahenduste otsimine,“ tõdeb spordibioloog Kristjan Port.

Mis on kergejõustiku rekordisaju taga?  

Eigo Kaljurand, 4. august 2021 13:36

„Ma ei saa aru, miks peaks midagi sellist sprindijalatsi alla panema. Saan aru pikematest distantsidest, kui jalg vajab tuge ja pehmendust. Aga tallaalune batuut on pullisitt,“ leidis 25aastane olümpiavõitja Karsten Warholm, et tema konkurent Rai Benjamin saab naelikutest eelise.

Foto: Karli Saul / Scanpix

Tokyos püstitasid nii naiste kui meeste 400 meetri tõkkejooksu olümpiavõitjad maailmarekordid ja Elaine Thompson Herah ületas Florence Griffith Joyneri 1988. aastal Seoulis joostud 100 meetri olümpiarekordi. Uueks kirjutati ka naiste kolmikhüppe tipptulemus, rääkimata kümnetest rahvusrekorditest erinevatel jooksudistantsidel. Ootamatu eduloo taga võib näha uusi naelikuid, Tokyo staadioni ülikiiret rada ja koroonapandeemiast tekkinud pikka pausi, mille ajal dopingukütid sportlasi ei tülitanud.

„Kui mulle uutest naelikutest räägiti, ei suutnud ma uskuda, et oleme selleni jõudnud. Nende regulatsioon annab praegustele sportlastele eelise. See on paljude atleetide jaoks imelik ja ebaõiglane, sest varem ütles kergejõustiku juhtorgan [varustust tootnud ettevõtetele], et neid ei tohi kasutusele võtta. See on naeruväärne, et nüüd tohib seda teha,“ ütles Reutersile valitsev 100 ja 200 meetri maailmarekordimees Usain Bolt.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.08.2021
USA meeste teatenelik jääb neljandat olümpiat järjest medalita. Carl Lewis: piinlik ja vastuvõetamatu
04.08.2021
VÄGEV: ameeriklanna parandas naiste 400 meetri tõkkejooksu maailmarekordit
03.08.2021
ÕL TOKYOS | Müstilises jooksus rahvusrekordi püstitanud Rasmus Mägi: vähe on asju, mis võtavad sõnatuks. See oli üks nendest!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee