Olümpia
5. august 2021, 15:58

OLÜMPIABLOGI JA GALERII | Eesti parima kümnevõistlejana sai Erm 11. koha, Prantsusmaa korvpallikoondis jõudis napi võiduga finaali (8)

Neljapäeval jätkasid Tokyo olümpiamängudel kümnevõistlust Johannes Erm, Maicel Uibo ja Karel Tilga. Parima eestlasena sai 11. koha Erm, Uibo oli 15. ja Tilga 21.

Erm kogus võistluse kokkuvõttes 8213 punkti, Uibo saldosse jäi 8037 silma ja Tilga sai kirja 7018 punkti. Olümpiavõitjaks krooniti uue olümpiarekordi püstitanud kanadalane Damian Warner, kes kogus 9018 silma. Hõbeda viis koju prantslane Kevin Mayer (8726) ja pronksi teenis noor Austraalia mees Ahley Moloney (8649).

Eesti kümnevõistlejate seeriad Tokyos:

Johannes Erm 8213 (11,04; 7.36; 14.60; 1.99; 48,25; 14,55; 45.72; 4.80; 58.41; 4.28,42)

Maicel Uibo 8037 (11,32; 7.37; 13.95; 2.02; 50,82; 14,83; 46.38; 5.50; 50.64; 4.38,64)

Karel Tilga 7018 (11,31; 6.77; 15.25; 2.02; 50,48; 16,10; 41.31; X; 73.36; 4.38,24)

Eesti spordisõprade jaoks oli kindlasti huvitav ka korvpalliturniir, kus selgusid finalistid. USA alistas 97 : 78 Austraalia ja Prantsusmaa oli napilt 90 : 89 parem Sloveeniast.

15:57

Kossumatši tulemused ka: nagu öeldud, teenis Prantsusmaa napi 90 : 89 võidu Sloveenia üle. Võitjate poolt viskas Nando de Colo 25 silma, 23 lisas Evan Fournier ja 15 aitas tiimi Timothe Luwawu Cabarrot. Sloveenia poolt ei olnud täna parim viskepäev nende superstaaril Luka Doncicil, kes sai siiski kirja kolmikduubli: 16 punkti, 10 lauapalli ja 18 korvisöötu. Sloveenlaste suurimaks skoorijaks oli aga Mike Tobey, kes sopsas 23 punkti. Finaalis on Prantsusmaa vastaseks USA.

15:54

Eestlaste tulemused ka: Erm saab 11. koha (8213 punkti), Uibole jääb saagiks 15. koht (8037) ja Tilgale läheb kirja 21. koht (7018).

15:52

Olümpiavõitjaks tuleb Warner, kes kogub 9018 punkti - see on ühtlasi uus olümpiarekord. Teise koha saab Mayer, kes saab saldosse 8726 silma, ning pronksi viib koju noor Austraalia mees Moloney (8649).

15:50

Ermi jooksuaeg on 4.28,42, Tilga finišeerib tulemusega 4.38,24 ja Uibo ajaks on 4.38,64. Jooksu võidab ameeriklane Bastien (4.26,95) ja teine on hispaanlane Urena (4.27,82).

15:49

Vahepeal on oma võistluse lõpetanud kümnevõistlejad: Erm saab 1500 meetri jooksus kirja kolmanda koha, Tilga on üheksas ja Uibo 11.

15:47

Ja ongi läbi! Batum peatab Sloveenia viimase rünnaku ja Prantsusmaa jõuab seisuga 90 : 89 skooriga finaali!

15:46

32,5 sekundit on korvpalli poolfinaalis mängida ja Prantsusmaa on ees 90 : 89!

15:34

4.27 jääb mängida ja Prantsusmaa on juhtimas 82 : 78.

15:23

Viimase veerandi eel juhib Prantsusmaa 71 : 65. De Colo arvel on 19 ja Fournier'l 15 silma, Sloveenia parimatena on Tobey toonud 17 ja Doncic 14 sanga. Prantsusmaal aitas edu sisse saada parem tabavus kaugelt (16/8 vs. 23/8), lisaks on sloveenid lubamatult palju eksinud vabaviskejoonel (13/7). Prantsusmaa tegi pahandust ka ründelauas, kust on nopitud 12 palli. Aga samas pole vahe suur ja Sloveenia on kenasti mängus.

15:20

2.26 enne kolmanda veerandi lõppu pääses Prantsusmaa ette kümne silma 69 : 59. Sloveenia halvab see, et Doncic on platsilt 16st viskest tabanud vaid viis. Üsna hapu päev on Zoran Dragicil, kes 11 minutiga on nullil.

15:11

Korvpalli poolfinaalis tuli poolajapausilt paremini tagasi Prantsusmaa, kes viie minutiga rebis ette 60 : 54. Eriti heasse hoogu läksid de Colo ja Fournier, kelle arvel vastavalt 14 ja 13 silma.

15:09

Järgmisena tulevad kergejõustikuareenile seitsmevõistlejad, kes võtavad kahe päeva lõpetuseks mõõtu 800 meetri jooksus. Teise järjestikuse olümpiakulla suunas liigub belglanna Thiam (5912) ja hõbedas on kinni hollandlanna Vetter (5848). Kuid väga põnev tõotab tulla pronksiheitlus, sest ameeriklannat Williamsit ning hollandlannat Oosterwergelit lahutab kokkuvõttes vaid üks punkt (vastavalt 5642 ja 5641).

15:05

Ameeriklased jäid tihedas meeste 400 meetri finaalis medalita. Kulla viib Bahamasse Steven Gardiner, hõbeda Kolubiasse Anthony Jose Zambrano ja pronski Grenadasse Kirani James.

15:00

Sloveenia võitis Prantsusmaa vastu poolaja 44 : 42. Nende parimatena tõid Tobey ja Doncic 12 silma, viimane korjas maha ka 7 lauda ja andis 8 resulatiivset söötu. Prantsusmaa ridades jõudis kahekohalise punktisummani 10 sanga visanud Luwawu-Cabarrot.

14:56

Naiste teivashüpe kulges üpris omapärase stsenaariumiga, kui 15st naisest vaid neli suutsid ületada 4.70. Kuldmedali võitis ameeriklanna Katie Nagoette, kes sai ainsana kirja 4.90.

14:50

Eestlastele teine järjestikune alavõit. Kui teivashüppes oli parim Uibo, siis odaviskes jäi parimaks Tilga 73.36. 70 meetri ületasid veel Mayer (73.09) ja Victor (71.56). Ermi tulemuseks jäi 58.41 ja Uibol 50.64.

Kokkuvõttes on eestlastest parim Erm, kes hoiab 13. kohta. Uibo on 17. ja Tilga 21. Võistlust juhib 9000 punkti sihtiv Warner, kellele järgneb kindlalt teist kohta hoidev Mayer. Warner saab 9000 silma kätte ajaga 4.33, isiklikku rekordit püstitades oli ta sellest kaheksa sekundit kiirem.

Pronksi eest võitlevad Moloney, Scantling ja LePage, kuid neist esimese edu näib kolmandaks kohaks piisav. Moloney senist isiklikku tippmarku püstitades jooksis 4.48,48, Scantlingu vastav aeg oli 9 sekundit aeglasem ja LePage 8 sekundit kiirem.

14:36

Mart Treial staadionikatlast: „Uibo ei lähe rohkem oda viskama. Esimese katse järel oli näha, kuidas ta haaras küünarnukist kinni. See oli tal niigi korralikult toestatud nagu korvpallur Allen Iversonil omal ajal.“

14:35

Korvpallis hoiab Sloveenia initsiatiivi, kui 4 minutit enne poolajapausi juhivad nad 38 : 35.

14:33

Mayer lasi röögatuse üle staadioni, sest teisel katsel tuli 73.09. Uus isiklik rekord ja prantslane kindlustas endale hõbeda! 29aastane atleet oli sooritusega väga-väga rahul…

14:32

Jooksev tabeliseis on väga põnev. Mayeri avakatse oli 64.71 ja Scantlingul 69.71. Teist ja neljandat kohta lahutab 62 punkti, mis jooksurajal on umbes 10 sekundit.