Tanel Sokk (istub) kuulamas isa Tiit Sokku.

Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Eigo Kaljurand 5. august 2021 11:29

TalTechi korvpallimeeskond teatas, et uuel hooajal mängivad nende tagaliinis kaks Sokku, sest lisaks Stenile sõlmiti leping tema vanema venna Taneliga. Sellel nädalal tugevnesid ka Pärnu ja Viimsi koosseisud, neist viimane tõi satsi Eesti koondislased Rait-Riivo Laane ja Taavi Jurkatamme.

36aastane Tanel Sokk on kogu karjääri veetnud Eestis, kui ta meistriliiga ristsed sai Nybitis ja seejärel pallis Kalev/Cramo ja Tartu Ülikooli ridades. Taltechi kolis ta 2019. aastal, eelmisel hooajal viskas ta Eesti-Läti ühisliigas 20 mängus keskmiselt 9,6 punkti ja andis 2,7 resultatiivset söötu. Kolmapäeval teatas klubi ametlikult, et Tanel pallib ka uuel hooajal nende särgis.

Rapla Avis Utilitas korvpallimeeskond teatas kolmapäeval, et nende ridades jätkab Eesti koondislane Saimon Sutt. „Mul on väga hea meel, et Rapla soovis minuga uuesti käed lüüa. Uue ja sellise CVga treeneri käe all mängime on kindlasti põnev ja hariv,“ tõdes Sutt klubi sotsiaalmeedia vahendusel, et ootab satsiga liitunud hispaanlasest peatreeneri Lluis Riera käe all mängimist.

„Loodetavasti suudab ta aidata mul ka karjääris hüppe edasi ja kõrgemale tasemele teha. Mina annan omalt poolt kõik, et suudaksime see aasta jällegi medalitele mängida ja soov oleks vähe kirkam võtta nüüd,“ lisas möödunud hooajal Eesti-Läti liigas keskmiselt 31,2 mänguminutiga 11,5 punkti, 3,9 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu kirja saanud 26 aastane atleet.

Pärnuga liitus nigeerlane, Viimisiga kaks Eesti koondislast

Esmaspäeval teatas Pärnu Sadama korvpallimeeskond, et tiimiga liitub T.K Edogi, kes oli kirjas ka 49mehelises Nigeeria koondise esialgses nimekirjas, kellega alustati Tokyo olümpiaks valmistumist.  27aastane Edogi on mänginud kolm hooaega Euroopas. Peale edukat viimast ülikooliaastat Ionas siirdus T.K Türgi meistriliigasse, kus kogus 11 mänguga korralikud 10 punkti ja 7 lauapalli.

Hooajal 19/20 alustas Edogi Türgi esiliigas, kuid klubi rahaliste raskuste tôttu liikus edasi Iisraeli esiliigasse, kus samuti soliidsed näitajad 16 punkti ja 11 lauapalli. Eelmisel, keerulisel Covidist mõjutatud aastal, liitus alles hooaja lõpus Prantsusmaa esiliiga klubiga Saint Chamond, kus teenis keskmiselt napi 16 minutiga 8 punkti ja viis lauapalli. 

Peatreener Heiko Rannula ütles 203cm pikkuse täienduse kohta: „Liikuv ja atleetlik mängija, võimeline katma kaitses erinevaid positsioone ja rünnakul väga hea pick and roll mängija. Omab korralikku keskpositsiooni viset ja päris vabaks ei saa ka kolmesel jätta. Eelkõige ootan temalt head tööd kaitses ja lauas. Rünnakul sobib ta hästi kiire tempoga mängu, kus tema atleetlikkus kõige paremini esile tuleb.“ 

Edogi enda sõnum Sadama tiimiga liitumisel on lihtne: „Ma teen kõik endast oleneva ja rohkem, et aidata meeskonnal võita!“

Tänavu esiliigast sammu kõrgemale teinud KK Viimsi lõi sellel nädalal käed eelmisel hooajal Rumeenia kõrgliigas pallinud 28aastase ja 179 cm pikkuse mängujuhi Rait-Riivo Laanega ning temast viis aastat noorema Taavi Jurkatammega.

206 cm pikkune ääremängija Taavi Jurkatamm liitub pärast San Francisco ülikooli lõpetamist KK Viimsiga. Oma viimasel ülikooli aastal kogus Taavi 25 mänguga keskmiselt 25,7 minutit mänguaega, 5,7 punkti ja 3,6 lauapalli ning alustas 23 mängu algkooseisus.

Taavi Jurkatamm :„Mul on suurim rõõm olla oma esimesel profihooajal KK Viimsi ridades ning võidelda kohe kõrgete kohtade eest. Pean ennast meeskonnamängijaks, kes suudab väljaku täita treeneri nõudmisi. Ootan algavalt hooajalt palju võite ja publikut saali!“

„Klubil on suurim rõõm, et talendikas mängumees Taavi Jurkatamm valis oma esimeseks profimeeskonnaks KK Viimsi. Tegemist on väga hea pikakasvulise viskajaga, kes suudab tegutseda edukalt ka lauas ning suudab mängida nii „kolme“ kui ka „nelja“ peal. Kindlasti suudab Taavi teha suuri edusamme enda arengus algaval hooajal,“ kommenteeris KK Viimsi peatreener Valdo Lips.

Klubi tegevjuht ja partner Tanel Einaste: „Viimsil on hea meel, et Taavi usaldas oma esimeseks profihooajaks meie organisatsiooni. Näeme, et meil on Taaviga sama ambitsioon ennast liigas tõestada ning parim viis selle elluviimiseks on järjepidev ja sihikindel areng, mis päeva lõpuks tulemuse toob.“

Laane on valitud kaks korda meistriliiga parimaks noormängijaks ning teinud edukaid hooaegu Kreekas. Laane kaliibriga mängumehe lisandumine aitab Viimsi esindusmeeskonnal lisaks hooajaks seatud kõrgete eesmäride saavutamisele arendada kogu organisatsiooni, seisab klubi pressiteates. 

„Liitusin Viimsiga, kuna tegemist on tugeva ja ambitsioonika organisatsiooniga, millel on kõrged eesmärgid nii selleks hooajaks, aga ka tulevikuks. Loodan siiralt, et saame sel hooajal mängida täismajale ning viimsikad saavad näha tipptasemel korvpalli,“ kommenteeris oma liitumist Laane.

Peatreener Valdo Lips kommenteeris koondislase liitumist järgnevalt: „Laane on kindlasti meeskonna nurgakivi oma kõrge IQ-ga nii väljakul kui ka platsiväliselt. Tööeetikaga on ta kindlasti suureks eeskujuks noormängijatele, lisaks muudab ta oma mängutarkusega paremaks kogu meeskonna. Laane puhul on tegemist isetu mängijaga, kes võtab selle rolli, mida võistkonnal on kõige rohkem vaja.“

Klubi tegevjuht Tanel Einaste tundis rõõmu, et lisaks mängijaoskustele toob Laane koos endaga Viimsisse pikaajalisi kogemusi. „Oleme õnnelikud, et nii hinnatud ja kogenud mängija nagu Rait-Riivo seda on, just Viimsi - liiga debütandi, oma kodumeeskonnaks valis. Kindlasti kuuluvad Raidu kogemused ära kogu meie organisatsioonile ja mänguliselt on igal noorel palluril kelle järgi joonduda.“