Neeraj Chopra.

Ohtuleht.ee 7. august 2021 16:42

Laupäeval jõudis kätte Tokyo olümpiamängude eelviimane võistluspäev. Eesti sportlasi võistlustules pole, kuid medalikomplekte jagati välja hulganisti.

Meeste korvpalliturniiri finaalis alistas tiitlikaitsja USA tulemusega 87 : 82 Prantsusmaa. Pronksilahingus võitis Austraalia 107 : 93 Sloveeniat. Patty Mills viskas võitjate poolt lausa 42 silma ja andis ka üheksa korvisöötu, Austraalia resultatiivseimaks oli Luka Doncic, kes kandis saldosse 22 punkti, kaheksa lauapalli ja seitse korvisöötu.

Meeste jalgpalliturniiri finaalis madistasid Brasiilia ja Hispaania, kes vajasid võitja selgitamiseks lisaaega. Selle järel oli 2 : 1 ees Brasiilia, kes saigi koju minna OM-tiitliga.

Oma lõpplahenduse leidsid teisedki pallimängud, kui Prantsusmaa ja Taani vahelises meeste käsipalli esikohamängus teenis 25 : 23 võidu Prantsusmaa. Võrkpallikulda jagasid omakorda Prantsusmaa ja Venemaa, kelle heitluses pallisid prantslased maha 2 : 0 edu, kuid suutsid viiendas geimis siiski võtta võidu ja nii anti kuldmedalid 3 : 2 võidu järel just neile.

Läti rannavollepaar jäi medalita: pronksimatšis pidid Martins Plavins ja Edgars Tocs tulemusega 0 : 2 (12 : 21, 18 : 21) alla vanduma Katari paarile Cherif Younouasse/Ahmed Tijan.

Rannavolle finaalis kaotasid Rivo Vesiku venelastest hoolealused Vjatšeslav Krasilnikov ja Oleg Stojanovski tulemusega 0 : 2 (17 : 21, 18 : 21) Norra paarile Anders Berntsen Molile ja Christian Sandlie Sorumile. Eestlasest juhendaja küll ise Tokyos ei viibi, vaid andis meestele näpunäiteid distantsilt ehk interneti vahendusel Eestist.

Kergejõustikuprogramm algas naiste maratonijooksuga, kus triumfeeris keenialanna Peres Jepchirchir 2:27.20ga. Keeniale tõi kaksikvõidu Brigid Kosgei (2:27.36), pronksi sai ameeriklanna Molly Seidel (2:27.46).

Hiljem selgusid võitjad naiste 4x400 meetri teatejooksus. Võitjaks tuli USA naiskond ajaga 3.16,85, teise kohaga finišeerisid Poola naised (3.20,53) ja kolmanda kohaga lähevad koju Jamaica naised (3.21,24).

Naiste kõrgushüppes on samuti tänaseks medalid välja jagatud. Esikoha saab Venemaa esindaja Maria Lasitskene (2.04), 2.02 ületas hõbeda saanud austraallanna Nicola McDermott ja kolmas oli ukrainlanna Jaroslava Mahutšik (2.00).

Meeste konkurentsis oli täna samuti mitmeid medalialasid. Odaviskes tuli võitjaks indialane Neeraj Chopa (87.58), teise koha sai tšehh Jakub Vadlejch (86.67) ning pronksi riputas kaela teine Tšehhi mees Vitezslav Vesely (85.44).

1500 meetri jooksus pandi kuld kaela norralasele Jakob Ingebrigtsenile (3.28,32), teiseks jooksis end keenialane Timothy Cheruiyot (3.29,01) ning kolmas oli britt Josh Kerr (3.29,05).

Meeste 4x400 meetri finaalis krooniti võitjaks USA (2.55,70), teise koha said Austraalia mehed (2.57,18) ja kolmandana jõudsid üle finišijoone Botswana mehed (2.57,27).

17:48

Ja võrkpallis tuleb maailmameistriks Prantsusmaa, kes alistas 3 : 2 Venemaa!

17:41

Vahepeal on lõppenud Brasiilia ja Hispaania jalgpallifinaal, kus võitjaks krooniti lisaaja järel Brasiilia! Nende võiduskooriks on 2 : 1.

17:00

Nonii! Kümme minutit enne lisaaja lõppu asub Brasiilia Hispaania vastu jalgpallifianali 2 : 1 juhtima.

16:50

Meeste vutifinaalis on seis lisaajal ikka 1 : 1, meeste vollefinaalis suutis aga 0 : 2 kaotusseisus olnud Venemaa tulla kaotusest välja ja nüüd on seis 1 : 2.

16:45

Käsipallis tuleb maailmameistriks Prantsusmaa! Finaalis alistatakse Taani seisuga 25 : 23.

16:42

Naiste kõrgushüppes on ka medalid välja jagatud. Esikoha saab Venemaa esindaja Maria Lasitskene (2.04), 2.02 ületas hõbeda saanud austraallanna Nicola McDermott ja kolmas oli ukrainlanna Jaroslava Mahutšik (2.00).

16:29

Jalgpallifinaalis on seis normaalaja järel 1 : 1 ja järgneb lisaaeg!

16:04

16:00

Ning vahepeal on lõppenud meeste korvpalliturniiri pronksilahing, kus Austraalia alistas 107 : 93 Sloveenia. Patty Mills viskas võitjate poolt lausa 42 silma ja andis ka üheksa korvisöötu, Sloveenia resultatiivseimaks oli Luka Doncic, kes kandis saldosse 22 punkti, kaheksa lauapalli ja seitse korvisöötu.

15:56

Ja meeste käsipallifinaalis on Prantsusmaa 17 : 11 parajasti ees Taani vastu.

15:55

Jalgpallifinaalis on Hispaania viigistanud 1 : 1 Brasiilia vastu 61. minutil, kui täpne oli Oyarzabal.

15:54

Meeste võrkpallifinaalis alistas Prantsusmaa esimeses geimis Venemaa esinduse 25 : 23.

15:51

Nii, seni kuni kestavad mitmed pallimängude finaalid ja naiste kõrgushüppe finaal, on oma 4x400 meetri finaali ära pidanud naised. Võitjaks tuli USA naiskond ajaga 3.16,85, teise kohaga finišeerisid Poola naised (3.20,53) ja kolmanda kohaga lähevad koju Jamaica naised (3.21,24).

15:20

Meeste jalgpalli finaalmängus on esimene poolaeg lõppenud. Brasiilia juhib 1 : 0, kusjuures värav sündis esimese poolaja teisel üleminutil Matheus Cunha löögist.

Brassidel oli suurepärane võimalus skoori avamiseks ka 38. minutil, kuid Richarlison saatis penalti üle Hispaania värava põiklati.

15:11

Ja meeste odaviskes saabki kulla - Tokyost muuseas esimese üldse - India! Neeraj Chopra võidutulemuseks jääb 87.58. Hõbe ja pronks Tšehhimaale: teine Jakub Vadlejch 86.67-ga ja kolmas Vitezslav Vesely 85.44-ga.

14:56

Odaviskes tõuseb hõbemedali kohale tšehh Jakub Vadlejch, kes saab viiendal katsel kirja 86.67.

14:52

Meeste odaviske esikaheksa näeb nelja katse järel välja järgmine. Kordame üle, et suurfavoriit Johannes Vetter on mängust väljas.

14:49

Meeste korvpalli pronksimatšis juhib Austraalia avapoolaja järel Sloveenia vastu 53 : 45. Patty Mills on Austraalia kasuks pommitanud juba 26 punkti, sloveenide superstaar Luka Doncic on 9 punkti peal.

14:47

Meeste 1500 meetri jooksus pannakse kohe peale vägev tempo, kuid lõpusirgel näitab kõigile koha kätte norralane Jakob Ingebrigtsen, kes võtab uue olümpiarekordi 3.28,32-ga võidu!

14:41

Tohoh! Vetter ei paranda ka kolmandas voorus oma tulemust, aga kuna mitmed teised mehed parandavad, siis jääb sakslane kolmest otsustvast katsest kõrvale! Vetterile kõigest 9. koht.