Olümpia

ÕL TOKYOS | Jaapani kaosest Eiffeli torni alla! (1)

Viljar Voog, Tokyo, 6. august 2021 22:19

Eiffeli torni all asuvad kolme aasta pärast olümpiavõitjaid selgitama rannavõrkpallurid. Kui praegune plaan jääb ikka kehtima.

Foto: AFP/Scanpix

Tokyo olümpiamängude tuli kustub peagi. Eestlastest on võistlemata veel maratoonarid, pallimängudes välja selgitamata kõige kirkamate medalite saajad. Sõlmime otsi kokku ja nendime: oli ikka üks täiesti ****** olümpia!

Tokyo mängude korraldus hakkas logisema kohe, kui Jaapani pealinn oli mängude võõrustamise au (ja kohustuse) endale saanud. Esialgu lubatud uhke olümpiastaadion takerdus aastateks rahastamisprobleemidesse ja lõpuks püstitati mängude koduks täiesti nullist ümberdisainitud areen. Juba avatseremooniale jõudes, kui päike alles loojumas, oli tunda, et õhk seal ei liigu ja kergejõustiklastel saab olema erakordselt hingetu heidelda. Kümnevõistluse toimumise ajal näitas termomeeter staadionikatlas „vaid“ 33 kraadi, kuid niiskuse ja lämbuse koosmõjul oli tajutav temperatuur areenil 47 (!) Celsiuse järgi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.07.2021
Tokyo korraldajad valetasid. Nüüd kannatavad sportlased
30.07.2021
ÕL TOKYOS | Eesti olümplaste tohter Mihkel Mardna: kaks päeva tagasi olid kergejõustikuareeni „jäävannid“ kaks laste mängubasseini…

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee