Olümpia

Duranti tegus päev: leping 198 miljonile dollarile ja kolmas olümpiakuld 

Kaspar Koort, 7. august 2021 09:44

Kevin Durant, kolmekordne olümpiavõitja.

Foto: Reuters/Scanpix

Sellal kui USA korvpallikoondise superstaar Kevin Durant Tokyos finaalmänguks valmistus, ei istunud käed rüpes ka tema agendid. Läbirääkimised Brooklyn Netsiga olid igati edukad ja Durant sai astuda finaalis Prantsusmaa vastu väljakule teadmisega, et teenib järgmise nelja hooaja eest 198 miljonit dollarit ehk 168 miljonit eurot.

Ning septembri lõpus oma 33. sünnipäeva tähistav Durant näitas, et on ka sellist teenistust väärt, kui viskas finaalis prantslaste vastu 29 punkti ja vedas ameeriklased 87 : 82 võidule. USA tiimile oli see neljandaks järjestikuseks kuldmedaliks, Durant kasvatas aga isikliku saldo kolmele kullale. Sama palju on korvpalluritest suutnud vaid teine ameeriklane Carmelo Anthony. Kuid mis veel märkimisväärsem: Durant on alati olnud ka olümpiamängude finaalis pidurdamatu, kui kostitas nii 2012. aastal Londonis hispaanlasi kui ka 2016. aastal Rio de Janeiros serblasi 30 silmaga.

Samal teemal

„Kui ta öelnuks ei, oleksin ma anunud, nutnud ja teinud kõik, et tema meelt muuta. See on üsna ilmne,“ rääkis USA koondise legendaarne peatreener Gregg Popovich juulis, kui sai teatavaks, et Brooklyn Netsiga NBA idakonverentsi poolfinaalis välja langenud Durant on otsustanud koondisega olümpiaks liituda.

„Kuid see ütleb tema kohta – ja see on põhiline – et ta armastab seda mängu. Talle väga meeldib korvpalli mängida. Ta armastab võita. Ta armastab seltskondlikkust. Ta tahab sellest kogu aeg osa saada, nagu me kõik teame. Ja see ongi tema motivatsioon. Põhimõtteliselt meeldib talle seda teha. Ja meie õnneks on ta selline. Nii et see annab tunnistust tema iseloomust ja soovist kuuluda meeskonda ning otsida väljakutseid ja saavutada edu.“

Päevakangelane Durant tõdes pärast finaali NBC-le antud kiires intervjuus, et seekordne edu olümpial ei tulnud sugugi kergelt.

„Meil oli tõeliselt ebaõnne,“ nentis Durant. „Kaotasime turniiril ühe mängu, kaotasime kaks kontrollmängu, meil olid covidiga ebatavalised asjaolud, lisaks liitusid kolm kutti alles pärast NBA finaale.

Kuid me võitlesime sellest läbi. Olla kaks ja pool nädalat perekondadest eemal, põhimõtteliselt mullis, oli kindlasti einev, kuid mul on hea meel, et viisime töö lõpule.“

Samal teemal

07.07.2021
ÕL TOKYOS | PEAAEGU ÄRA VÄRISTATUD, AGA TEENITUD KOSSUKULD! USA maksis Prantsusmaale kaotuse eest kätte
04.07.2021
Kas Durant veab USA ja Dončić Sloveenia olümpiafinaali?
21.06.2021
Kolm ässa liituvad USA koondisega vahetult enne avamatši. Kas see võib tiimi sisekliima segamini lüüa?
25.05.2021
Mängujuhita ameeriklased on Tokyos ikkagi suurimad kullasoosikud