Morhad Amdouni.

Olümpia
8. august 2021, 21:41

KARMA? Konkurentide nina alt veepudelid minema löönud prantslane jäi maratonis medalita (5)

Viimastel Euroopa meistrivõistlustel kaks medalit võitnud Prantsusmaa jooksja Morhad Amdouni sai Tokyo maratonil hakkama sigadusega, kui lõi konkurentide nina alt laua veepudelitest tühjaks. Mehe sai kätte siiski karma, mis kukutas ta liidrite seast teise kümne lõppu.

Prantsusmaa maratoonar Morhad Amdouni oli 28 kilomeetril liidrite grupis, kui mees otsustas konkurentidele käru keerata. Joogipunkti lähenedes tõmbas ta käega maha terve veepudelite rea ning haaras endale viimase sosku. Vaata olukorda siit.

Nii muutis ta ligi 30kraadises kuumuses toimunud võistlusel kaasjooksjate elu keeruliseks. 2018. aastal Berliini EMil 10 000 meetri jooksus kulla ja poole lühemal distantsil hõbeda võitnud Amdounile see siiski edu ei toonud. Järgnevatel kilomeetritel jäi ta esimestest maha.

Maratoni võitis Keenia jooksja Eliud Kipchoge ajaga 2.08,38, Tuneesia juurtega Amdouni kaotas talle ligi kuue minutiga, mis andis 17. koha.