Jalgpall

BLOGI JA GALERII | VALUS! Kaotusseisust välja murdnud Flora langes penaltiseerias (2)

Eigo Kaljurand, 10. august 2021 21:52
FC Flora ja Omonoia FCFoto: Karin Jaanus

Võõrsil avamängu 0 : 1 kaotanud Tallinna Flora alistas Euroopa liiga kolmanda eelringi teises kohtumises Nicosia Omonia 2 : 1. Kuna lisaajal väravaid ei nähtud, siis selgitas edasipääseja penaltiseeria, kus külalised jäid peale 5 : 4.

Kohtumine algas väga tempokalt, kui esimesel kuuel minutil oli ärevaid olukordi mõlema värava all, aga seejärel matš rahunes. Avapoolajal vaid kolm pealelööki teinud Flora parimateks võimalusteks jäid Markus Poomi ja Michael Lilanderi hädised üritused kaugelt.

Nii tabas Florat enne poolaja külm dušš. Lilander andis paremal äärel väga pehme tagasisöödu, millest vastaste ründaja Andronikos Kakoulli oleks peaaegu pääsenud väravavahiga silmitsi, kuid olukorra päästis vastu libistanud Matvei Igonen. Kuid kodumeeskonna kaitse oli jätkuvalt sassis, jätkuolukorras võttis Loizos Loizou tsenderduse rinnaga maha ning jättis palli Kakoullile, kes vajutas selle 43. minutil võrku.

Puhkepausilt naastes oli Flora kui ümber sündinud. 48. minutil tuli Lilanderilt tsenderdus Rauno Sappineni suunas, kes pallini ei ulatunud, kuid nahkkera kukkus Omonia kaitsja peast otse eestlase jalale, kes lükkas selle viielt meetrilt võrku. Järgnenud kümne minuti jooksul oli Flora poolel võimalused Lilanderil, Konstantin Vassiljevil ja Henrik Ojamaal, kuid nende löögid tuhisesid mööda või jäid kinni vastase mängijatesse.

Teisel poolajal kokku lausa kuraditosin pealelööki teinud Flora kangelaseks normaalajal tõusis Sappinen. 88. minutil sai ta karistusala vasakul äärel palli, keeras end kaitsjast mööda ja keerutas mänguvahendi tagaposti kõrvale.

2 : 1 seis tähendas, et 1560 pealtvaatajat ees toimunud kohtumine läks lisaajale, kus suurepärased võimalused olid mõlemad satsil, kuid pallid võrku ei kukkunud. Nii selgus edasipääseja 11 meetri karistuslöökide seerias, kus kohtumise otsustasid tiimide kuuendad lööjad. Héctor Yuste õnnestumise järel tõrjus vastaste kollkipper Sten Reinkorti penalti, millega Omonia liikus edasi Euroopa liiga play-off'i ja Flora eurohooaeg jätkub konverentsiliigas.

21:46

Sappineni välja vahetanud Reinkort lõi vasaku posti kõrvale, kust Fabiano tõi selle ära. Läbi! Omonia võitis penaltiseeria 5 : 4 ja läheb edasi Euroopa liiga play-offi. Valus.

21:45

Yuste tegi Allikuga sisuliselt identse soorituse. 4 : 5

21:44

Alliku saatis väravavahi paremale ja veeretas rahulikult vasaku posti kõrvale. Väga kindel penalti. 4 : 4 ja platsile tulevad mõlemad satsi kuuendad lööjad.

21:43

Omonia keskkaitsja Lang lõi mööda! Flora on mängus, kuid nad peavad õnnestuma 3 : 4

21:42

Lukka vajutas tugevalt… ja üle. Omonia on ühe õnnestumise kaugusel edasipääsust. 3 : 4

21:42

Psaltis lõi vihaga üsna keskele ja kõrgele. Kuigi pall võis Igoneni riivata, siis see oli siiski kindlalt võrgus. 3 : 4

21:41

Lilander vajutas vasakule. Väravavaht sai küll näpud vahele, kuid ei suutnud tugevalt lööki peatada. Esimesed kuus meest eksinud pole. 3 : 3

21:40

Mängu vahetusest sekkunud Atiemwen tegi enne lööki väikse peatuse, millega Igonen vajus ühes suunas, ja ta ise veeretas rahulikult parema posti kõrvale. 2 : 3

21:39

Zenjovilt kindel penalti vasakule ristnurg alla. Omonia kollkipper hüppes küll õiges suunas, kuid oli võimetu. 2 : 2

21:38

Papoulis lõi sisuliselt keskele, kus Igonen oli juba ära hüpanud. 1 : 2

21:38

Ojamaa vajutas kindlalt vasakule, väravavaht Fabiano vajus teises suunas. 1 : 1

21:37

Jorgi Gomez lõi latipõrkest(!) sisse. 0 : 1

21:36

Ai, kahjuks ei lööda penalteid Flora fännide silmade ees. Andnud tallinlastele väikese edu. Paha on seegi, et seeriat alustab Omonia, mis teatavasti tähendab, et 60% tõenäosusega peaks nemad edasi minema.

21:32
Lisaajal paremat ei selgunud, võitja selgub penaltiseerias.

Kuusk võttis 121. minutil teise kollase ehk kokku punase ja Omonia sai karistusala nurgas keerutada. Kuid selle tsenderduse Flora kaitse klaaris. Euroopa liiga play-offi pääseja selgub penaltiseerias…

21:28

Papoulis pääses taas jooksma, keerutas kastis ja otsis madala palliga taganurka, kuid õnneks jäi vasaku jalaga pealelöök pehmeks ning Igonen püüdis.

21:26

Floral veel üks suurepärane võimalus, kui Zenjovi kauglöök sai väikese rikošeti ja kukkus valele poole posti. Sama mees sai ka nurgalöögi järel peaga suunata, kuid sellele pallile ei liikunud ükski kaaslane. Penaltiseeriani on veel minna ca viis minutit…

21:25

Pürg pääses nurgalöögi järel hästi peaga löögile, kuid sooritus lendas mööda. Järgnenud rünnakul tegi Papoulis vägeva jooksu, kuid pall keeras napilt postist mööda.

21:21

Ai-ai, Vassiljevil olid krambid, vanameister andis märku, et ei saa kohtumist jätkata, ja teda asendas Shein. Flora kaotas paari minutiga kaks kogenud ja väga head penaltilööjat.

21:19

End täiesti süsiks mänginud Sappinen võeti 109. minutil puhkama ja platsile tuli Reinkort, kes kohe pääses vastaste kasti triblama, kuid jäi kinni Omonia kaitsjatesse. Florakad soovisid penaltit, aga kohtunik nende nõus polnud.

21:15

Omonia tõi platsile veel värkseid jalgu, kui sisse tulid Asimenos ja Atiemwen.

21:11
Esimesel lisaajal väravaid ei nähtud

Tegelikult näis täna stsenaarium sarnane võrreldes avamänguga. Omonia alustas matši selgelt paremini, kuid ühel hetkel Küprose klubi mängijad justkui väsisid ning Flora hakkas sündmusi valitsema. Kas tõesti mängib see rolli, et Eestis on hooaeg pooleli ja Omonia alles alustas mängudega?

21:08

Sappinen jäi olukorra lõpetuseks murule lebama ja peale arstide sekkumist võttis küljejoone taga väikese hingetõmbepausi. Omonia sai sellel ajal kaugelt proovida, kuid oli väga lahja proov.

21:07

Flora ettevaatlik sai särtsu sisse 101. minutil, kui kaitsjaga võideldes pääses Sappinen väravavahiga silmitsi. Ründaja löök jäi kahjuks kinni vastu tõtanud Fabiano jalgadesse. Ai-ai…

20:59

Papoulis pääses kastis peaga löögile, kuid Flora õnneks kukkus pall valele poole posti. Lisaajale eelnenud puhkepausiga kadus Eesti meistri momentum täielikult, kui nelja minuti jooksul ei suudetud mitte mingit söötu käima saada… Loodetavasti ajutine mure.

20:57

Lisaaaja alustuseks tõi Omonia ründesse Zefki ning esimesel minutil üritas Tzioni kaugelt, kuid pall keeras väravast mööda.

20:53
Normaalaja võitis Flora 2 : 1 ja meid ootab ees pool tundi lisaaega

Avapoolajal jäid pealelöögid külalistele 4 : 3, teisel poolajal Florale 13 : 4!

20:49

Tallinlaste järjekordse nurgalöögi ajal jäi pall värava ette rippuma, kust Flora mängija soovis lüüa kääre, kuid Fabiani jõudis rusikaga jaole…

20:47

Kohtumisele anti viis lisaminutit. Omonia kaitsjad ei saa kuidagi Sapit kinni, kes libises karistusalasse, kuid mehe sööt kahjuks omasid ei leidnud. Kuid mäng on Flora käes.

20:45
Sappinen viis Flora 2 : 1 juhtima

Sappinen hoidis 88. minutil karistusala vasakul küljelt pikalt mänguvahendit. Rünnak näis kokku jooksvat, kuid siis keeras ründaja end kaitsjast mööda ja keerutas palli tagaposti suunas. Ehhki Fabiano sai käe vahele, siis see kukkus sisse. 2 : 1! Sellise seisuga ootab 1560 pealtvaatajat lisaaeg!

20:42

Florale järjekordne nurgalöök 86. minutil, kuid taas otse väravavahile kätte. Standardid on päris nukrad täna…

20:41

84. minutil keeras Sappinen paremal äärel vastase kaitsja jalad risti, pani terava palli värava ette meestesumma, kust taaskord valgesärgid suutsid selle klaarida. Flora mängib suurepäraselt, kuid värava löömiseks hakkavad varsti minutit otsa saama.

Kohtunikult ka kaks kollast: Allikule möla eest ja Fabianole ajaviitmise eest.

20:39

83. minutil Floralt vahetus, kui vasakkaitsesse tuli Kallaste asemel Lukka.

20:38

80. minutil oli taas ärevad hetked Omonia kastis, kuid üksi jäänud Zenjov ei suutnud palli peaga vastasest mööda mängida ning lubav olukord päädis nurgalöögiga.

Vassiljevi nurgalöögist sai peaga vabalt löögile Alliku, kuid tema sooritusele jäi ette Omonia kaitsja. Järgmise Kotsja nurgalöögi suutsid vastased kastist välja saada, kui jätkuolukorras kukkus tsenderdus Kuuse jalale, kes üritas pöördelt, kuid löök jäi pehmeks. Flora on teisel poolajal metsikult raisanud.

20:33

Omonial oli 76. minutil suurepärane võimalus, kui Papoulis triblas kaitsjatest mööda ja sai kastis vabalt löögile, kuid sooritus jäi väga keskele. Igoneni tõrje järel sai proovida ka Kakoulli, kuid tema pomm lendas raamidest selgelt mööda.

Minut hiljem tegi Flora kaks esimest vahetust, kui keskväljalt said puhkama Poom ja Miller, nende asemele tulid Alliku ja Soomets.

20:28

Ja lisame siia veel ühe kollase. Floral oli (järjekordne) kehv nurgalöök, mille järel oli Omonia vasturünnakusse pääsemas, kuid Kuusk võttis selle veavääriselt maha.

20:27

Florakatele kaks kollast, kui 66. minutil võttis ühe Poom ja kolm minutit hiljem Vassiljev.

20:25

Loizos Loizou keerutas 68. minutil pikalt-pikalt Flora kastis, kuniks Pürg võttis mehe maha. Küprose mängijad nõudsid penaltit, kuid kohtunik lasi meestel edasi mängida ning Flora pääses hoopis kiirrünnakusse, mille lõpetuseks jättis Kostja palli Zenjovile, kes vajutas 13 meetri pealt üle. Polnud parim lahendus.

20:21

Väravalööja Kakoulli oli kahes olukorras aktsioonis, kui 63. minutil sai ta kollase ja kaks minutit hiljem pääses kastis vabalt tsenderdama/söötma, kuid Flora õnneks läks Küprose koondislasel pall üle jala.

20:17

61. minutil taas segadus Omonia kastis, kus rünnaku lõpetuseks üritas Kostja kastis konksutada, kuid vanameister libastus ja kukkus. Huhuh, olukordi on nii palju, et mu näpud ei jõua mängutempole järgi.

20:15

Omonia näitas oma ohtlikkust, kui mängeldes jõuti Flora kasti, kuid kahel korral järjest läks vastaste ründajatel kehvast pallipuutest mänguvahend kaduma. Kuid 59. minutil oli Floral taas võimalus, kui Zenjov pani terava palli värava eest läbi, kuid Ojamaa selleni ei ulatanud. 15 sekundit hiljem sai 15 meetrilt üritada Vassiljev, kuid tema soorituse Fabiano püüdis. Müstiliselt ägeda tempoga mäng!

20:13

56. minutil Lilander jõudis kasti, tõmbas kaitsja kohvile ja keerutas vasakuga, kui Omonia väravavaht Fabiano tõrjus. Jätkuolukorras sai palli Vassiljev, kelle kauglöök lendas kaitsjast nurglöögiks. Kornerist esiti ei tulnud midagi välja, kuid nahkkera sai Ojamaa, kes üritas 25 meetrilt, kuid kahjuks läks sooritus napilt postist mööda. Floral oli minuti jooksul rohkem võimalusi, kui esimesel poolajal kokku!

20:10

54. minutil pääses Poom kaugelt löögile, kuid see jäi vastase kaitsjatesse kinni. Aga eestlaste liigutustest paistab väga palju rohkem otsustavust.

20:08

Emotsioon muutus sekundiga. Üles ärkasid Flora fännid ja mehedki mängivad murul märgatavalt suurema isuga. Omonia tegi ka vahetuse, kui välja tuli vigastada saanud Bautheac ja teda asendas Papoulis.

20:06
Rauno Sappinen viigistas seisu!

48. minutil tuli paremal äärel Lilanderilt tsenderdus Rauno Sappineni suunas, kes pallini ei ulatunud, kuid nahkkera kukkus Omonia kaitsja peast otse Sapi jalale, kes lükkas selle viielt meetrilt sisse. 1 : 1, kuid Flora vajab lisaajale minekuks veel üht väravat.

20:01

Teine poolaeg algas! Kumbki meeskond vahetusi ei teinud.

19:47
Flora kaotas poolaja 0 : 1

Tuleb tõdeda, et Flora oli esimesel poolajal päris kahvatu. Kuid siiski tuli vastaste värav väga valusal hetkel.

Kahjuks UEFA meile sellest mängust pallivaldamise protsenti anna, kuid eeldatavasti oli see kuskil 55-54 vastastele. Pealelööke oli küll Floral kolm, kuid ühtegi neist ohtlikuks olukorraks nimetada ei saa.

19:43
Flora jäi 0 : 1 kaotusseisu

Lilander andis paremal äärel väga pehme tagasisöödu, kuhu Andronikos Kakoulli oleks vahele pääsenud, kuid olukorra päästis vastu libistanud Igonen. Kuid Flora kaitse oli väga sassis ja jätkuolukorras võttis Loizos Loizou tsenderduse rinnaga maha ning jättis palli Andronikos Kakoullile, kes vajutas selle 43. minutil võrku.

19:41

Paistab, et legendaarne Norra keskkaitsja ja nüüdne Omonia peatreener Henning Berg on meestele andnud suunise, et „äärelt tuleb anda terav ja madal pall värava ette.“ Täpselt sellise olukorra sai Nicosia meeskond paremalt äärelt, kuid sinna jäi Kuusk ette.

19:39

Omonial taas hea võimalus, kui nad said jooksu ja vasakult äärelt tuli pall värava ette, kus üksi unustatud Loizos Loizou ei saanud pallile pihta ning jätkuolukorras vedas Bauthéaci tehnika alt.

19:37

Zenjov triblas 38. minutil paremal äärel, pani terava palli värava ette, kust kaitsjad klaarisid selle Lilanderi jalale, kes üritas paarikümnelt meetrilt. Nahkkera oli küll lendamas lati alla, kuid Fabiano lükkas selle nurgalöögiks. Poomi antud korner oli kahjuks päris kehvake.

19:34

Raske öelda, kas see on treeneri suunis või tekkis juhuslikult mänguolukordadest, kuid Flora üritas paar rünnakut tsenderdustega. Neist midagi ohtlikku ei sündinud, kuid vähemalt midagigi…

19:32

32. minutil tuli kõrge tsenderdus kõrgele kerkinud Zenjovi suunas, kes ei suutnud seda siiski värava poole susata.

19:31

31. minutit mängitud. Mida aeg edasi, sest hullemaks mängupilt mõlemalt poolt läheb. Flora sai kirja küll teise pealelöögi, kui kaugelt üritas Vassiljev, kuid see maandus rahulikult Fabiano süles.

19:29

Pahandus Omonia kastis, kus omavahel läksid põrkama Lang ja Ojamaa, mille lõpetuseks ungarlane äsas eestlasele selga. Sini-must-valgete või Flora-roheliste prillidega ütleks, et Lang pidanuks sealt saama kollase, aga kohtunik nii ei arvanud.

19:26

Flora pingil ja fännidel jättis süda lööke vahele, sest Kuusk haaras reiest kinni ja istus murule. Ehkki Seppik hakkas kohe sooja tegema, siis 25aastane keskkaitsja saab esialgu ise kohtumist jätkata.

19:24

Andronikos Kakoullis oli jooksu pääsemas, Kuusk pani õrnalt käe ta rinna pihta ja Küprose ründaja vajus murule. Kohtunik näitas viimasele kiiresti, et ta jalad alla saaks, sest asi nägi väga sukeldumise moodi välja.

Sealjuures esialgu pidi mängu alustama Marko Šćepović, kuid viimasel minutil jäi ta matšist eemale ning teda asendas Kakoullis.

19:22

Omonia sai taas parema küljejoone karistuslöögi, mida andis taas Kiko, kuid seekord jäi sooritus madalaks.

19:19

Ojamaa õnnetu käe järel sai Omonia 20. minutil parema küljejoone juurest karistuslöögi, mis keerutati värava ette, kust selle noppis Igonen. Üldiselt palli valdamine läheb aina enam ja enam külaliste kasuks, mis pole hea märk.

19:16

Kui esimese kuue minutiga oli kahel satsil kokku kolm head võimalust, siis see vist ehmatas meeskonnad natuke ära. Peale seda läks kohtumine märgatavalt rahulikumaks ning rünnakutele minnakse aeglasemalt.

Näis, et Bautheaci keerutused hakkasid ka Kuuse au pihta. Viimane kukkus küljejoone lähistel karjatuse saatel maha, sest eestlane lendas talle selga. Kuid suuremat viga prantslane ei saanud.

19:11

Bauthéac oli taas kaitsjate taha plehku pääsemas, kuid enne jooksu äsas ta Kallastele vastu nägu ja kohtunik andis vea. Kuid esimesel tosinal minutil oli muuhulgas Dijonis, Nices, Lilles ja Brisbane Roaris leiba teeninud prantslane väljaku kõige ohtlikum mees.

19:08

Kummalise tempoga mäng. Kumbki meeskond sööduvurri käima ei saa, kuid poolkiiretest suudetakse olukordi luua. Üheksandal minutil üritas Poom kaugelt, kui see sooritus lendas vastu kaitsja perset.

19:07

Éric Bauthéac pääses kuuendal minutil kasti nurgas nägu ees üleasteid tegema ja suutis teha terava löögi alla nurka, kuid Igonen tõrjus selle nurgalöögiks. Omonia korner endast ohtu ei kujutanud, kui Igonen lõi palli rusikatega klaariks.

19:05

Flora keerutas viiendal minutil otsajoone juurde vabaks Lilanderi, kes lasi terava palli värava eest läbi. Sappinen küll libistas palli suunas, kuid ei ulatunud selleni.

19:03

Ai-ai, Omonia oli juba kolmandal minutil päris lähedal. Küprose sats harutas Flora kaitse lahti, vastased said paremalt anda terava palli värava ette, kust Tzoni vajutas selle napilt postist mööda.

18:59

Pall on mängus!

18:58

Võõrsilvärava reegli kaotamine on selle matši eel kasuks Florale, sest 0 : 1 kaotus avamängus olnuks vanade reeglitega väga kehv tulemus. Toonase põhjal läinuks Flora tänase 2 : 1 võidu puhul edasi vastased, siis nüüd lähevad satsid sellisel tulemusega lisaajale. Kuid Jürgen Henni mängueelsest jutust võib lugeda, et uisa-päisa tallinlased täna ründama ei lähe, sest skoorimisega väga kiiret pole.

18:49

Klubide avamängust jäid kahetised tunded. Esimesel tunnil näidatu ja statistika põhja oli Omonia selgelt parem, kuid reaalsuses oli Floral päris teravaid võimalusi ning ehk isegi väärinuks väravat. Möödunud mängus langesidki enim ansamblist välja Lukka ja Soomets, mistap Henni vahetused on väga loogilised.

18:38

Vilemehed tulevad Slovakkiast. Neljapealist brigaadi juhib peakohtunik Ivan Kružliak.

18:33

Flora seis on selles vaates parem, sest esmaspäevase seisuga on kõik mängijad terved ja rivis - nende hulgas ka Lukka ja Soomets.

Lisaks tehti avamängust omad järeldused. „Leidsime [videosid analüüsides] üles kohad, miks me polnud nii teravad. Vaatasime üle ja loodetavasti suudame selle väljakule üle kanda,“ selgitas Flora juhendaja Jürgen Henn esmaspäeval.

18:30

Tere õhtust, vutifännid!

Kuigi Flora mängijad teevad alles sooja ja kohtumise alguseni on üle poole tunni, siis juba on teada tiimide koosseisud. Flora alustab klassikalises 4-2-3-1 formatsioonis, kus võrreldes avamänguga on kaks muutust: vasakkakaitses alustab Lukka asemel Kallaste ning keskväljal Soometsa asemel Poom.

Flora (4-2-3-1, liinid loetletud paremalt): Matvei Igonen; Michael Lilander, Henrik Pürg, Märten Kuusk, Ken Kallaste; Martin Miller, Markus Poom; Sergei Zenjov, Konstantin Vassiljev, Henrik Ojamaa; Rauno Sappinen.

Omonial on pisivigastutega mehed pingil olemas, kuid algkoosseisus on neilgi kaks muudatust, kui matšist jäävad eemale 35aastane keskkaitsja Tomáš Hubočan ja temast neli aastat noorem vasakkaitsja Jan Lecjaks. Loodetavasti see muudab nende kaitseliini haavatavamaks.

Omonia (4-4-2): Fabiano; Abdullahi Shehu, Ádám Lang, Nikolas Panayiotou, Kiko; Éric Bauthéac, Mikkel „Mix“ Diskerud, Jordi Gómez, Marinos Tzioni; Loizos Loizou, Andronikos Kakoullis.

Ja kuna üks pilt on parem kui sada sõna, siis asetused ka visuaalselt.

14:12

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee