WRC

Tänak tahaks uskuda, et on vähemalt Belgias paremas vormis 

Toimetas Kaspar Koort, 10. august 2021 14:05

Aprilli lõpus toimunud Horvaatia asfaldirallil said Ott Tänak ja Martin Järveoja neljanda koha.

Foto: AFP/Scanpix

WRC sarjas debüteeriv Ieperi ralli võõrustab sõitjaid juba sel nädalalõpul. Ott Tänak ütles Betsafe’ile antud intervjuus, et etapp on oma loomuselt väga spetsiifiline ning loodab vähemalt sellel asfaldirallil astuda võistlustulle paremas vormis.

Belgias toimuvaks ralliks said Tänak ja tema kaardilugeja Martin Järveoja testida ühe päeva juba eelmisel aastal, enne kui võistlus koroonaviiruse tõttu tühistati ning tänavu minnakse rallile peale samuti ühepäevase testimise pealt.

Samal teemal

„Etapist tekib selgem pilt siis, kui oleme kaks rajakirjutamise päeva ära teinud – hetkel on idee varasematest rallidest nähtud videote ja testipäevade põhjal,” sõnas Tänak. Kõige sarnasem on Ieperi ralli Tänaku arvates Saksamaale, aga pigem on oma loomult kitsaste teede ja suurte lõikamiste tõttu ikkagi spetsiifiline etapp.

Kui lumist Monte-Carlot mitte arvesse võtta, siis on sel hooajal seni olnud kavas vaid üks puhas asfaldiralli, mis toimus Horvaatias. „Horvaatias oli väga keeruline ja tahaksin uskuda, et oleme vähemalt Belgias paremas vormis. Aasta lõpus toimuvad Hispaania ja Jaapan saavad olema uuesti puhta stiiliga asfaldirallid ja need on meile pigem keerulised, aga vaatame siis kui need käes on,” kommenteeris Tänak.

Belgia ralli on Tänaku tiimikaaslase Thierry Neuville’i koduetapp, kuid vaatamata sellele, et individuaalarvestuses võisteldakse teineteise vastu, jagatakse eestlase sõnul kogu võistlusele kaasa aitavat infot ikkagi meeskonnasiseselt. Siiski peab Tänaku hinnangul rallit eelkõige ise kogema, sest kellegi teise eest ei õnnestu sõita.

Eelmisel aastal viis Monza ralli WRC sarja kuulsale Monza ringrajale, tänavune Belgia ralli toimub osalt kuulsa Spa ringraja juures. Ott Tänaku sõnul on WRC auto ringraja jaoks pigem liiga aeglane, et seal lahe sõita oleks. „Ralliauto kuulub ikkagi metsa puude vahele,” ütles ta.

Täispikka intervjuud Ott Tänakuga saab lugeda Betsafe'i blogist.

Samal teemal

08.07.2021
Kas kohalik kaardilugeja aitab Neuville'i Belgias esikohale? „Tean neid teid nii hästi, et ma isegi ei vaja legendi.“
29.06.2021
Ott Tänak: annan endast tulevastel rallidel parima, kuid tiitlist pole mõtet rääkida