Olümpia

Põhja-Koreas algasid OMi „otseülekanded“: kas vaenlase Lõuna-Korea alistanud Eesti epeenaised võivad tõusta ka põhjakorealaste kangelasteks? 

Oliver Lomp, 12. august 2021 20:53

Põhja-Korea elab endiselt oma reaalsuses

Foto: Reuters/Scanpix

Sellest teisipäevast jõudsid esimest korda Põhja-Korea televaatajateni Tokyo olümpiamängud, mille kajastusi serveeritakse kui otseülekandeid. Õhtuleht rääkis tuntud Põhja-Korea eksperdi Erki Loigomiga selle halvas mõttes fenomenaalse riigi sporditarbimisest.

Huvitaval kombel oli Korea Tsentraaltelevisiooni olümpiaülekannete avapauguks naiste jalgpalliturniiri kohtumine Suurbritannia ja Tšiili vahel, mis leidis reaalsuses aset juba 21. juulil, aga mida põhjakorealaste parareaalsuses näidati tavapärase 90 minuti asemel 70 minutit. Ülekande edastus oli madala resolutsiooniga ning ilma kommentaatoriteta ja tekkis küsimus, millise platvormi kaudu edastus üldse toimus. Suuremalt jaolt jõudis avamäng riigi põhja osas elava rahvani, kellele on keelatud interneti kasutamine ja rahvusvaheliste telekanalite vaatamine. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.08.2021
SUUR LUGU | Aivar Rehemaa: kes räägib olümpiaturistidest, see ei tea tippspordist midagi!
10.08.2021
ÕHTULEHE HINNANG OLÜMPIAKOONDISELE: kaks supertulemust, mitu säravat etteastet, eneseületused, mõned pettumused ja põrujad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee