Kristin Tattar.Foto: PDGATour
15. august 2021, 16:16

Eesti parim naiskettagolfar võitis EMilt hõbeda: tuleb rahul olla sellega, mis on (6)

Eesti kettagolfikoondis naaseb Tšehhis Konopištes toimunud Euroopa meistrivõistlustelt kahe hõbemedaliga. Naiste arvestuses võitis selle Kristin Tattar, meesjuunioride seas 16aastane Mathias Villota.

Edukalt USA tuurilt medalisoosikuna EMile läinud Tattar läbis esimese ringi Franz Ferdinandi nimelisel rajal 64 viskega, mis on kaks alla par'i, teise 63ga (–3), kolmanda 65ga (–1) ja neljanda taas 63ga (–3). Ta püsis terve aja medalikolmikus ning kerkis finaalringiga pronksilt hõbedale.

„Täna (laupäeval – toim.) tulin rajale ikkagi motiveerituna, et oma positsiooni parandada ja mängida hästi,“ sõnas Tattar discgolfiliidu Facebooki lehele postitatud videointervjuus. „Peamiselt oligi eesmärk hea enesetundega rajalt ära tulla, mille üldjoontes saavutasin. Mängupilt oli tegelikult üsna okei, tundsin end koguaeg enesekindlalt, aga justkui igal pool jäi gramm midagi puudu. Kas ei kukkund see putt sisse või ei tulnud see lähenemine täpselt välja. Disc golf on selline. Tuleb rahul olla sellega, mis on.“

Euroopa meistriks krooniti soomlanna Henna Blomroos, kes tegi viimasel päeval eestlannast ühe ja kokkuvõttes kaks viset vähem (253). Pronksiga pidi leppima soomlanna Eveliina Salonen, kes juhtis kolm päeva, kuid hävis viimasel (ring +12) ja kukkus esikohalt kolmandaks (261 viset). Edasi tuli tükk tühja maad ja siis neljandana eestlanna Keiti Tätte 271 viskega (+7). Anneli Tõugjas saavutas 280 viskega 8. ja Madli Vaht 304 viskega 17. koha.

Mathias Villota alustas võistlust tagasihoidlikult (63 ja 61 viset ringi peale) ja hoidis kahe päeva järel 10.–11. positsiooni. Ent siis leidis pärnakas õige hoo, tegi kolmandal ja neljandal päeval üleplatsi ringi (mõlemad 56 ehk –10) ja vinnas end 236 viskega (–28) hõbedale. Võidumees Daniel Davidsson (Soome) jäi lõpuks kuue viske kaugusele ning norralane Evald Sandermoen Öwre kolmega selja taha. Teise Eesti meesjuuniorina finaalringile pääsenud Martin Pugast kerkis viimasel võistluspäeval kolm kohta, 16ndaks (258 viset).

Mathias Villota.

Meeste avatud klassis saavutas Silver Lätt Eesti parimana 239 viskega (–25) 9.–12. koha. EMi võitis soomlane Niklas Anttila 221 viskega (–43). Rootslane Linus Carlsson kaotas talle ühe ja soomlane Joona Heinänen 12 viskega.

Ülitugeva teise ringi toel esikümne piirimaile jõudnud Kristo Raik mängis viimasel päeval –7 ja jäi kokkuvõttes 240 viskega jagama 13.–17. kohta. Kõige kõvema PDGA reitinguga eestlane Albert Tamm mängis stabiilselt, aga ei teinud ühtki suurepärast ringi ja sai EMil 244 viskega (–20) 24.–26. koha. Henar Ruudna jäi 256 viskega jagama 47.–48. ja Rasmus Metsamaa 257 viskega 49.–50. positsiooni.

Naisjuuniorid ja erinevad vanemad võistlusklassid jagavad medaleid teisel, Meadowsi nimelisel rajal. Meie ainuke naisjuunior Karita Vinni tegi küll finaalringil oma kõige kehvema tulemuse, kuid säilitas kuuenda koha (268 viset; +20). EMi võitis soomlanna Silva Saarinen 240 viskega.

MP40 paremusjärjestus (44 sportlast): 1. Karl Johan Nybo (Taani) 197 viset (–51), 2. Ville Piippo (Soome) 198 (–50), 3. Anders Swärd (Rootsi) 201 (–47), , … , 7. Kristjan Solodov 210 (–38), 20.–21. Raimo Kimmel 223 (–25).

FP40 (31): 1. Katka Bodova (Slovakkia) 238 viset (–10), 2. Natalie Holloköi (Šveits) 252 (+4), 3. Lena Brammer Nielsen (Taani) 254 (+6), ... , 5.–6. Käthlin Keremäe ja Margit Viilep 263 (+15).

MP50 (28): 1. Richard Kappling (Rootsi) 213 viset (–35), 2. Jonas Hälleblad (Rootsi) 215 (–33), 3. Mehdi Boukarabila (Prantsusmaa) 200 (–28), … , 12. Eno Juul 236 (–12).

FP50 (9): 1. Lydie lykke Hellgren (Taani) 253 viset (+5), 2. Susann Fischer (Saksamaa) 258 (+10), 3. Christine Hellstern (Saksamaa) 263 (+15), 4. Eve Jänes 280 (+32).

Eesti koondis EMil.

Koondise kapten Raimo Kimmel avaldas EMi eel lootust, et Eesti naaseb Tšehhist kolme medaliga. „Ma usun, et meil on selleks väga head eeldused olemas. Meie tipusportlased on just tulnud USA-st ja karastunud. Nagu Silver [Lätt] ise ütles ka, et said väga hea treeningu alla sealt,“ sõnas ta pressiteate vahendusel.

2018. aastal toimunud eelmisel EM-il teenisid eestlased kaks pronksi – ühe naiste avatud divisjonis ja teise M18 divisjonis.