WRC

VIDEO | Vastu elektriposti sõitnud Katsuta: õnneks ei ajanud ma ühtegi pealtvaatajat alla 

Toimetas Mihkel Talivee, 14. august 2021 14:34

Takamoto Katsuta.

Foto: Mari Luud

Ieperi ralli kümnendal kiiruskatsel vastu elektriposti sõitnud Takamoto Katsuta masin sai niivõrd tõsiselt kannatada, et ta ei saa homme enam starti tulla. Toyota piloot ise tundis aga kergendust, et õnnetuse käigus ükski pealtvaataja viga ei saanud.

Jaapanlane kaotas kurvis masina üle kontrolli, sõitis üsna järsu kallakuga kraavi ning vastu elektriposti, mis kukkus risti teele. Ralli pandi paarikümneks minutiks pausile ning rada tehti puhtaks. Etapil Ott Tänaku ees kuuendat kohta hoidnud Katsuta pidi aga katkestama.

„Vabandan meeskonna ees. See oli suur õnnetus ja kahjuks ei saa ma homme jätkata. Katse alguses tuli suurel kiirusel kurv ja tee oli pisut künklik. Teadsime, et see on raske koht, aga samas pidime kiiresti sõitma, sest nurk polnud kõige teravam. Kui maandusin, siis ei saanud enam keerata. Ma poleks tohtinud sellist viga teha. Tegin suure avarii, kuid õnneks ei sõitnud pealtvaatajatele otsa, nägin neid auto lähedal. Mul on hea meel, et keegi ette ei jäänud. Kuid masin sai kõvasti kannatada ja otsustasime, et homme ei stardi,“ kirjeldas Katsuta juhtunut WRC All Live'i otseülekandes.

12 katse järel juhib rallit Hyundai piloot Thierry Neuville, kellele järgneb meeskonnakaaslane Craig Breen (+6,8). Kolmandal kohal olev Toyota sõitja Elfyn Evans kaotab liidrile 39,2 sekundiga. Andrea Adamo on oma hoolealuste näidatuga rahul.

„Ieperis ei saa kunagi hinge tõmmata. Ja see hommik on seda hästi näidanud. Kui vaadata hommikusi aegu, siis on näha, et oleme teistega vahet suurendanud. Te küll läbi maski ei näe, aga naeratan,“ sõnas Hyundai pealik.

Tänak, kes avapäeva järel oli kolmandal kohal pidi tänase esimese kiiruskatse ajal rehvi vahetama ning kaotas sellega ligi kolm minutit. Tunamullune maailmameister on hetkel kuuendal kohal.

„Sellistel teedel võib rehv kergesti puruneda,“ oli Adamo põgus kommentaar juhtunule.