Sõudmine

Püha Lehm liugleb edasi? Taimsoo: ajalooliselt on neljapaat väga edukas olnud – oleks kurb, kui see etapp läbi saaks 

Kaspar Koort, 17. august 2021 16:50

Kaspar Taimsoo, (paremalt esimene) tahaks loota, et neljapaat jätkab. Kui pigem on ta seisukohal, et koosseisus tema ise, Tõnu Endrekson, Allar Raja, ja Jüri-Mikk Udam see järgmisel aastal veele ei jõua.

Foto: Karli Saul

Eestile tiitlivõistlustelt kamaluga medaleid toonud paarisaeruline neljapaat lõpetas Tokyo olümpiafinaali kuuendana ning kohe kerkis päevakorda küsimus: mis saab meie Pühast Lehmast edasi? Kolm nädalat pärast finaalsõitu, kui esimesed emotsioonid pisut jahtunud, ei oska neljapaadi kauaaegne eessõudja Kaspar Taimsoo jätkuvalt öelda, kuidas edasi minnakse. Samas on ta lootusrikas, et kolme aasta pärast Pariisi olümpial on neljapaat taas stardis, iseküsimus küll, millises koosseisus.

Eesti sõudeliidu president Rein Kilk avaldas juuli lõpus Õhtulehega vesteldes lootust, et vähemalt järgmise aasta MMi teeb senine paatkond ehk Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Jüri-Mikk Udam veel kaasa. Taimsoo sõnul on kõik mehed olümpia järel alaliidu asepresidentidega kohtunud, kuid mingeid põhjapanevaid otsuseid pole veel tehtud. Taimsoo ise kavatseb tipptasemel sõudmisega jätkata, kuid Endreksoni, Raja ja Udami eest ta rääkida ei oska.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.07.2021
ÕHTULEHE HINNANG OLÜMPIAKOONDISELE: kaks supertulemust, mitu säravat etteastet, eneseületused, mõned pettumused ja põrujad
29.06.2021
Sõudeliidu president Rein Kilk usub, et Püha Lehm pole veel tilgatumalt tühjaks lüpstud
28.06.2021
Jüri Jaanson: väike lootus medalile oli, kuid selleks pidanuks eelsõiduga finaali jõudma
28.06.2021
Legendaarne Eesti sõudetreener: arvan, et meie tipud piitsutavad end veel ühe aasta, ja siis otsustavad, mis edasi saab