Korvpall

Eesti korvpallitalent naasis USA ülikoolist Pärnu Sadamasse (1)

Toimetas Eigo Kaljurand, 18. august 2021 09:18

Artur Konontšuk.

Foto: Facebook.com/Parnumeeskond

Pärnu Sadama korvpallimeeskond teatas, et viimastel aastatel USAs üliõpilasliigas pallinud väike äär Artur Konontšuk naaseb nende ridadesse

Viimati pallis Konontšuk kohalikus liigas hooajal 2017/2018, pärast seda võttis ta ette tee Tšehhi korvpalliakadeemiasse (GBA), kust siirdus USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimasse divisjoni.

Samal teemal

„Kahe aastaga sain väga kōva kogemuse ja nägin, kuidas seda korvpalli mängitakse suure lombi taga ning ütleks, et mäng on palju kiirem ja agressiivsem ning tahaks, et see mu mängus siin kajastuks. Teise hooaja käigus vigastasin põlve ja pidin märtsis minema põlveoperatsioonile,“ rääkis 198 cm pikkune väike äär.

Viimasel hooaajal jäi Southern Mississippi Golden Eaglesi ridades pallinud eestlase arvele keskmiselt 26 mänguminutiga 6,7 silma, 3,6 lauapalli ja 1 sööt.

21 aastane Konontšuk lisas, et treener andis valiku, et kui mees tunneb, et põlv pole ikka päris see, siis vōib ta vaheaasta võtta ja kodumaale jääda, nii ta ka tegi. Nii lõidki Pärnu Sadama meeskonna juht ja Artur käed algavaks hooajaks.

„Teine suur põhjus, miks otsustasin Pärnu jääda on see, et Pärnu Sadam hakkab Eurosarja mängima, kus on väga kõva tase ja saan sellega väga palju kogemust juurde,“ lisas Konontšuk.

Samal teemal

10.07.2021
Eesti koondislane naasis Pärnusse: vaatame, kuhu tiivad meid eurosarjas viivad
22.06.2021
Eesti-Läti korvpalliliigas osaleb 14 võistkonda
29.05.2021
Pärnu Sadam palkas konkurendi ridadest talendika tagamängija
22.05.2021
Koosseis hakkab looma! Pärnu Sadam avaldas uueks hooajaks mitme mehe nimed