Jalgrattasport

Liidrisärgist ilma jäänud Taaramäe polnud finišis üleliia kurb 

Toimetas Kaspar Koort, 18. august 2021 20:04

Rein Taaramäe, sel pidil veel liidri punases särgis.

Foto: AFP/Scanpix

Kahel päeval Hispaania velotuuri punast liidrisärki kandnud Rein Taaramäe (Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux) oli veel kaksteist kilomeetrit enne viienda etapi lõppu kenasti peagrupis ja näis, et meie mees saab liidrina startida ka homsele etapile, kuid siis sattus eestlane suurde kukkumisse. Peagrupp ei jäänud paraku aumeeste kombel üldliidrit järele ootama ning lõpuks veeres Taaramäe finišisse 2.21 võitjast hiljem ja langes üledarvestuses 27. kohale. Vähemalt jäi talle alles mägedekuninga täpiline särk.

„Taaskord, see oli üks õnnetu kukkumine. Olen enam-vähem korras, isegi mu riided jäid ühte tükki,“ vahendas Taaramäe mõtteid Cyclingnewsi portaal. Mäletatavasti oli Taaramäe kukkunud ka eile, kuid et siis juhtus see vähem kui kolm kilomeetrit enne finišijoont, sai ta peagrupiga sama aja ja säilitas kolmandal etapil endale võideldud liidrisärgi.

Taaramäe tunnistas, et tagantjärele targana tuleb öelda: oli halb mõte olla sõidu sellises faasis heal positsioonil.

„Kukkumine juhtus esiotsa lähedal ja tagumised kutid sellest pääsesid. Mina olin aga seal ees ning võttis mitu minutit, enne kui uuesti liikuma sain,“ lausus Taaramäe.

Nende kahe päevaga, mil sai Vuelta liidrisärki kanda, jäi ta aga mõistagi enam kui rahule.

„Kaks päeva punases särgis oli minu jaoks hea. Seda oli tore kogeda ja ma pole väga kurb, et selle kaotasin. Oleksin sellest ilma jäänud homme või päev pärast seda, nii et see pole suur asi. Eks näeme päev-päevalt, kuidas läheb, kuid usun, et suudan täpilist särki kaitsta paremini kui liidrisärki,“ võttis Taaramäe asja kokku.

Samal teemal

18.07.2021
KAHJU! Taas kukkumisse sattunud Taaramäe jäi Vuelta liidrisärgist ilma