Flora fännid ootuses: kas sel aastal tehakse ajalugu?

19. august 2021, 20:51

BLOGI | Flora alistas Iirimaa meistri 4:2 ja astus suure sammu alagrupiturniiri suunas

Eesti jalgpallimeister FC Flora alistas UEFA Konverentsiliiga play-off'i esimeses kohtumises Iirimaa meistri Shamrock Roversi 4:2.

Flora alustas mängu suurepäraselt, kui 13. minutil realiseeris Serigei Zenjov Konstantin Vassiljevi hea söödu. Veerand tundi hiljem haaras Flora juba kaheväravalise eduseisu, kui Martin Miller paugutas võrku Rauno Sappineni suurepärase eeltöö. Kõik tundus ilus, ent Flora lasi poolaja lõpus ühe endale tagasi lüüa.

Teise poolaja alguses olid paremad võimalused Floral, ent Sappinen ei suutnud kahte väga head šanssi ära kasutada. 76. minutil tegi Sappinen vigade paranduse ning koksas sisse Zenjovi löögi järel Roversi väravavahi tõrjutud palli. Taas oli seis väga kena, ent külalised suutsid 86. minutil ühe tagasi lüüa. Kuigi igasugune võit olnuks hea, jäi 3:2 värava puhul siiski mõru maik suhu, sest Flora oli täna selgelt parem meeskond. Mõru vahetati siiski magusa vastu, sest juba järgmisel minutil paugutas Miller seisuks 4:2. Ajaloole ehk eurosarja alagrupiturniirile on Flora nüüd väga lähedal, ent vähemalt 90. minutit on veel minna.

Kordusmäng peetakse 26. augustil Iirimaal.

Mängu eel:

Flora on pakkunud erakordselt põneva eurohooaja. Esmalt kohtuti Hiberniansidega, keda võideti kodus 2:0 ja võõrsil 3:0, mille järel kaotati Meistrite liiga teises eelringis Varssavi Legiale kahe mängu kokkuvõttes 1:3. Euroopa liiga kolmandas eelringis mindi vastamisi Küprose klubi Nicosia Omonia, kellele võõrsil kaotati 0:1, ent kuna kodus suudeti vastane alistada, otsustas edasipääseja penaltiseeria, milles vastased paraku peale jäid. Kuna UEFA lõi sellest hooajast ka Konverentsiliiga, võib Flora Roversi alistades siiski eurosarja alagrupiturniirile jõuda. Pöidlad pihku!

Võidu korral teeb Eesti valitsev meister jalgpalliajalugu, kui pääseb esimese klubina UEFA korraldatava sarja alagrupiturniirile. Õhtuleht toob kohtumise olulisemad sündmused lugejani.

21:34

77. minutil lööb Flora 3:1! Zenjovi löögi suudab väravavaht tõrjuda, ent Sappinen on jaol ja koksab palli võrku. Vägev värk!

20:44

No mis mäng! Sappinen teeb hea eeltöö ja Miller paugutab 4:2 Flora taas ette. Üsna sarnane värav Flora teisele.

20:43

Taas valus! Rovers lööb 86. minutil õnnega pooleks ühe tagasi. Flora siiski peal 3:2.

20:35

Nüüd vedas! 79. minutil raksatab Flora värava post.

20:34

Sappineni jaoks on see juba seitsmendaks eurohooaja väravaks sel aastal. Midagi pole öelda, see on kõva sõna!

20:14

Ja taas suurepärane võimalus! Vassiljev annab Sappinenile mõõdetud söödu, aga Flora esiründaja lööb üle. Selliste võimaluste peale peab lõpuks tulema!

20:12

Teine poolaeg oli alanud üsna rahulikult, kuni 55. minutil sai Sappinen pärast Roversi kaitsjate eksimust väga hea võimaluse, ent iirlaste väravavaht tegi suurepärase tõrje.

19:47

Aga vaatame asju positiivsest küljest. Flora siiski võitis poolaja 2:1.

19:46

Valus, väga valus! Rovers teenib nurgalöögi ning Flora ei saa kuidagi palli kastist minema löödud. Külalised järjest proovivad, florakad blokivad, aga viimane üritus maandub eestlaste väravas. Tobe lõpp muidu heale poolajale.

19:30

VÄGEV! 27. minutil lööb Flora 2:0! Rauno Sappinen murrab hästi karistusalasse, konksutab kaitsjaid, ootab Martin Milleri ilusti järgi ja annab siis mõõdetud söödu, mille järel Miller palli iirlaste võrku rammib. Väga ilus eeltöö ja väga hea löök!

19:15

13.minut ja Flora asub juhtima! Koondise legend Konstantin Vassiljev söödab ja teine koondise legend Sergei Zenjov lööb 1:0. Võimas värk!

19:08

Esimesed kümme minutit on olnud üsna lahtised ja mõlemad on hambaid näidanud, ent päris heade võimalusteni siiski jõutud pole.