HÄSTI! Avaseti kaotanud Kontaveit võitis seejärel 12 järjestikust geimi ning pääses Clevelandis teise ringi (1)

Toimetas Mihkel Talivee, 24. august 2021 08:57

Anett Kontaveit.

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 30.) alistas Eesti aja järgi täna varahommikul Clevelandi tenniseturniiri avaringis ameeriklanna Lauren Davise tulemusega 1 : 6, 6 : 0, 6 : 0.

Matš kestis kokku tund ja 35 minutit.

Avasetti alustas 27aastane Davis servimurdega ning pääses juhtima. Kontaveit vähendas kaotusseisu 1 : 2-le, kuid USA tennisist võitis seejärel järgmised neli geimi.

Teine ja kolmas sett kuulusid aga täielikult eestlannale: ta võitis 12 järjestikust geimi, jätmata Davisele mingitki võimalust.

Ühtlasi lõpetas Kontaveit viiemängulise kaotuseseeria. Enne tänast oli ta viimati üksikmängus võidurõõmu tunda saanud 25. juunil.

„Alustasin aeglaselt ning Lauren mängis esimeses setis väga hästi ja agressiivselt. Eeldasin, et publik on tema poolt, kuid olin väga tänulik, et sain inimeste ees mängida. Nad toovad väljakule nii palju enerigat,“ võttis Kontaveit matši kokku ESPNi vahendusel.

Davis, kes on Clevelandist pärit, oma esitusega rahule ei jäänud.

„Olen väga pettunud, aga see oli siiski väga lahe kogemus. Mu süda kuulub Clevelandi,“ lausus ta.

Kaheksandikfinaalis kohtub Kontaveit prantslanna Caroline Garciaga (WTA 61.), kes alistas avaringis ameeriklanna Catherine Harrisoni (WTA 147.) tulemusega 6 : 1, 6 : 2.