Tanel Visnap.

Kergejõustik
25. august 2021, 08:31

VÄGEV! Tanel Visnap tuli 100 meetri jooksus kurtide maailmameistriks! (4)

Tanel Visnap võitis eile Poolas Lublinis toimuval kurtide kergejõustiku MMil 100 m jooksus uut võistluste rekordit tähistava 10,54ga (+1,6 m/s) kuldmedali!

Hõbemedali sai jaapanlane Takuma Sasaki 10,67ga ja pronksi ukrainlane Mykola Nosenko 10,85ga, kellele kuulub ka kurtide Euroopa rekord 10,51.

Üleeile oli 28aastane Visnap saanud eeljooksust edasi 11,16ga ning poolfinaali võitis ta eile ajaga 10,78. Finaalis parandas Raimond Lutsu õpilane isiklikku rekordit tervelt 15 sajandikuga.

Tegu oli eestlase kolmanda medaliga tiitlivõistlustelt. 2019. aastal võitis ta Tallinnas toimunud kurtide sise-MMil pronksmedali nii seitsmevõistluses kui ka kaugushüppes.

Valgast pärit spordimees oli mullu Õhtulehega vesteldes öelnud, et tema suurimaks eesmärgiks on võita kuldmedal Brasiilias toimuvatelt kurtide olümpiamängudelt, mis lükkusid 2022. aastasse. Tublist kergejõustiklasest on võimalik lugeda allolevas intervjuus, sõna saab ka tema treener Luts:

MMil tegi 100 m jooksus kaasa ka avatseremoonial Eesti lippu kandnud 19aastane Simon Teiss, kes jõudis poolfinaali ning saavutas 23. koha ajaga 11,69. Cathy Saem tuli seitsmevõistluses 2839 punktiga (18,31; 1.38; 8.34; 30,46; 3.66; 23.55; 2.53,08) kaheksandaks. Rinat Raisp sai 400 m jooksus 22. koha ajaga 56,19.

Inessa Halliste saavutas naiste 100 m jooksus 13. koha ajaga 13,35.

Visnap osales esmaspäeval ka kõrgushüppes, kus ületas algkõrguse 1.70 avakatsel, ent jättis seejärel võistluse pooleli. Protokolli läks kirja kümnes koht.