Susannah Kaul.

Foto: Catherine Kõrtsmik
Toimetas Mihkel Talivee 25. august 2021 10:51

Esimese Eesti sportlasena läks Tokyos toimuvatel paraolümpiamängudel starti Susannah Kaul, kes võistles 50 m vabaltujumises S10 klassis. Eestlanna läbis distantsi ajaga 29.09, mis tõi talle kokkuvõttes eelujumise 10. koha.

Ta jäi napilt finaalist välja — kaheksa parema sekka viis 28,93 ehk 16 sajandiku võrra parem aeg. Kauli isiklik rekord on 28.87.

„Minu klassis on väga mitmed, keda ma pole üldse näinud või keda ma pole kaks-kolm aastat võistlemas näinud. Konkurents on tihe ja tulemused on läinud palju paremaks ja mitte ainult minu klassis vaid ka teistes klassides.“ kirjeldas Kaul oma konkurente Eesti paraolümpiakomitee pressiteate vahendusel.

Enda sooritusega jäi ta rahule.

„Üldiselt läks tänane ujumine hästi, eks mõned asjad oleks saanud ikka paremini teha, aga üldiselt ma andsin endast maksimumi ja see tulemus ongi minu tänane maksimum. Lisaks võin öelda, et tegin selle ujumisega ka ühe isikliku rekordi, sest ma pole veel hommikustel ujumistel nii kiiret aega näidanud. Seega on tegemist minu hommikuse ujumise isikliku rekordiga.  Kogu see melu ja korraldus on siin nii hea, mitte millegi üle ei ole nuriseda.“ võttis 22aastane atleet oma võistluse kokku.

Kauli ootab 28. augustil ees 100 m vabaltujumine ning seda võistlust ootab ta samuti elevusega. „100 m vabaltujumisele lähen vastu samasuguse tundega, et annan endast maksimumi ja naudin nii palju kui võimalik kogu protsessi. Sellist kõrgetasemelist korraldust pole ma varem oma karjääris kogenud, kuigi olen käinud nii EM-del kui MM-del,“ lisas Kaul.

Video Kauli eelujumisest (alates 1:41.26):

Võistlusest näeb otsepilti paraolümpiamängude YouTube'i kanalilt.

Homme, 26. augustil läheb starti Robin Liksor, kes ujub 100 m rinnuli. Tema eelujumine algab Eesti aja järgi kell 4:53 ning kui õnnestub finaali saada, siis see toimub kell 13:33.

Eile toimus paraolümpiamängude avatseremoonia, kus Eesti lippu kandis Liksor. OM kestab 5. septembrini.

Tipphetked tseremooniast:

XVI paraolümpiamängude avatseremoonia.

Foto: ZUMAPRESS.com / Scanpix