Flora ühe eurovastase ehk Belgradi Partizani fännid panevad tribüünidel alati püsti vägeva vaatemängu.

Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Kaspar Koort 27. august 2021 15:04

FC Flora sai teada oma konverentsiliiga alagrupiturniiri vastased. Valitsev Eesti meistermeeskond madistab B-alagrupis Belgia klubi Genti, Serbia Belgradi Partizani ja Küprose Famagusta Anorthosisega.

Kuna konverentsiliiga on meistrite liiga ja Euroopa liiga järel Euroopa tugevuselt kolmas klubijalgpallisari, siis glamuurklubide tulevärki seal ei näe ning näiteks Hispaaniast ei mängi tänavuses konverentsiliigas ainsatki meeskonda. Kuid siiski on kaks suurt erandit: mullune Inglismaa kõrgliiga seitsmes meeskond Tottenham ning Itaalia Serie A samuti seitsmendana lõpetanud AS Roma. Seejuures on nende ühiseks nimetajaks José Mourinho – karismaatiline portugaallane juhendas Tottenhami 2019. aasta novembrist tänavuse aprillini, kui sai sealt kinga; uus tööpõld ootas Mourinhot aga just nimelt AS Romas.

Lisaks Tottenhamile ja Romale võis esimesest tugevuspotist leida klubisid Šveitsist (Basel), Austriast (Linz), Tšhhist (Praha Slavia), Taanist (FC Kopenhaagen), Belgiast (Gent) ja Hollandist (AZ Alkmaar).

Teise loosipoti kuulsaimaks nimeks oli Hollandi 15kordne meister Rotterdami Feyenoord, samuti kuuluvad sinna Rennes (Prantsusmaa), Belgradi Partizan (Serbia), Karabahh (Aserbaidžaan), Tel Avivi Maccabi (Iisrael), PAOK (Kreeka), CFK Cluj (Rumeenia) ja Lugansk (Ukraina).

Koos Floraga olid kolmandas loosipotis – ehk neid klubisid ei saanud kindlasti valitseva Eesti meistriga samasse alagruppi loosida – Berliini Union (Saksamaa), Sofia CSKA (Bulgaaria), Arnhemi Vitesse (Holland), Bratislava Slovan (Slovakkia), Jablonec (Tšehhi), Alaškert (Armeenia) ja Kairat (Kasahstan).

Neljanda ehk eeldatavalt nõrgima loosipoti moodustasid aga Randers (Taani), HJK (Soome), Bodö/Glimt (Norra), Haifa Maccabi (Iisrael), Omonia (Küpros), Famagusta Anorthosis (Küpros), Mura (Sloveenia) ja Lincoln Red Imps (Gibraltar).

.

15:03

Kõik alagrupid

A: Linz, Tel Avivi Maccabi, Alaškert, HJK

B: Gent, Belgradi Partizan, FC Flora, Famagusta Anorthosis

C: AS Roma, Lugansk, Sofia CSKA, Bodö/Glimt

D: AZ Alkmaar, CFR Cluj, Jablonec, Randers

E: Praha Slavia, Rotterdami Feyenoord, Berliini Union, Haifa Maccabi

F: FC Kopenhaagen, PAOK, Bratislava Slovan, Lincoln Red Imps

G: Tottenham, Rennes, Vitesse, Mura

H: Basel, Karabahh, Kairat, Omonia

14:59

Flora saab Genti ja Belgradi Partizani kõrvale Küprose klubi Famagusta Anorthosise.

14:57

Ja nüüd 4. tugevusgrupp

14:57

D: Alkmaar, Cluj, Jablonec

14:57

H: Basel, Karabahh, Kairat

14:56

G: Tottenham, Rennes, Vitesse

14:56

F: FC Kopenhaagen, PAOK, Bratislava Slovan

14:55

E: Slavia, Feyenoord, Berliini Union

14:55

C: Roma, Lugansk, Sofia CSKA

14:54

FC Flora välja teisena ja läheb gruppi B, kus ootamas Belgia Gent ja Serbia Belgradi Partizan!

14:53

A: Linz, Tel Avivi Maccabi, Alaškert

14:52

Ja nüüd 3. ehk Flora tugevuspott!

14:52

H: Basel, Karabahh

14:52

D: Alkmaar, Cluj

14:51

G: Tottenham, Rennes

14:51

C: AS Roma, Lugansk

14:50

F: FC Kopenhaagen, PAOK

14:50

E: Praha Slavia, Feyenoord

14:50

B: Gent, Belgradi Partizan

14:50

A: Linz, Tel Avivi Maccabi

Loe rohkem