Jalgpall

Konverentsiliiga loos tõi Florale vastasteks Belgia, Serbia ja Küprose klubi 

Toimetas Kaspar Koort, 27. august 2021 15:04

Flora ühe eurovastase ehk Belgradi Partizani fännid panevad tribüünidel alati püsti vägeva vaatemängu.

Foto: Reuters/Scanpix

FC Flora sai teada oma konverentsiliiga alagrupiturniiri vastased. Valitsev Eesti meistermeeskond madistab B-alagrupis Belgia klubi Genti, Serbia Belgradi Partizani ja Küprose Famagusta Anorthosisega.

Kuna konverentsiliiga on meistrite liiga ja Euroopa liiga järel Euroopa tugevuselt kolmas klubijalgpallisari, siis glamuurklubide tulevärki seal ei näe ning näiteks Hispaaniast ei mängi tänavuses konverentsiliigas ainsatki meeskonda. Kuid siiski on kaks suurt erandit: mullune Inglismaa kõrgliiga seitsmes meeskond Tottenham ning Itaalia Serie A samuti seitsmendana lõpetanud AS Roma. Seejuures on nende ühiseks nimetajaks José Mourinho – karismaatiline portugaallane juhendas Tottenhami 2019. aasta novembrist tänavuse aprillini, kui sai sealt kinga; uus tööpõld ootas Mourinhot aga just nimelt AS Romas.

Lisaks Tottenhamile ja Romale võis esimesest tugevuspotist leida klubisid Šveitsist (Basel), Austriast (Linz), Tšhhist (Praha Slavia), Taanist (FC Kopenhaagen), Belgiast (Gent) ja Hollandist (AZ Alkmaar).

Teise loosipoti kuulsaimaks nimeks oli Hollandi 15kordne meister Rotterdami Feyenoord, samuti kuuluvad sinna Rennes (Prantsusmaa), Belgradi Partizan (Serbia), Karabahh (Aserbaidžaan), Tel Avivi Maccabi (Iisrael), PAOK (Kreeka), CFK Cluj (Rumeenia) ja Lugansk (Ukraina).

Koos Floraga olid kolmandas loosipotis – ehk neid klubisid ei saanud kindlasti valitseva Eesti meistriga samasse alagruppi loosida – Berliini Union (Saksamaa), Sofia CSKA (Bulgaaria), Arnhemi Vitesse (Holland), Bratislava Slovan (Slovakkia), Jablonec (Tšehhi), Alaškert (Armeenia) ja Kairat (Kasahstan).

Neljanda ehk eeldatavalt nõrgima loosipoti moodustasid aga Randers (Taani), HJK (Soome), Bodö/Glimt (Norra), Haifa Maccabi (Iisrael), Omonia (Küpros), Famagusta Anorthosis (Küpros), Mura (Sloveenia) ja Lincoln Red Imps (Gibraltar).

.

15:03

Kõik alagrupid

A: Linz, Tel Avivi Maccabi, Alaškert, HJK

B: Gent, Belgradi Partizan, FC Flora, Famagusta Anorthosis

C: AS Roma, Lugansk, Sofia CSKA, Bodö/Glimt

D: AZ Alkmaar, CFR Cluj, Jablonec, Randers

E: Praha Slavia, Rotterdami Feyenoord, Berliini Union, Haifa Maccabi

F: FC Kopenhaagen, PAOK, Bratislava Slovan, Lincoln Red Imps

G: Tottenham, Rennes, Vitesse, Mura

H: Basel, Karabahh, Kairat, Omonia

14:59

Flora saab Genti ja Belgradi Partizani kõrvale Küprose klubi Famagusta Anorthosise.

14:57

Ja nüüd 4. tugevusgrupp

14:57

D: Alkmaar, Cluj, Jablonec

14:57

H: Basel, Karabahh, Kairat

14:56

G: Tottenham, Rennes, Vitesse

14:56

F: FC Kopenhaagen, PAOK, Bratislava Slovan

14:55

E: Slavia, Feyenoord, Berliini Union

14:55

C: Roma, Lugansk, Sofia CSKA

14:54

FC Flora välja teisena ja läheb gruppi B, kus ootamas Belgia Gent ja Serbia Belgradi Partizan!

14:53

A: Linz, Tel Avivi Maccabi, Alaškert

14:52

Ja nüüd 3. ehk Flora tugevuspott!

14:52

H: Basel, Karabahh

14:52

D: Alkmaar, Cluj

14:51

G: Tottenham, Rennes

14:51

C: AS Roma, Lugansk

14:50

F: FC Kopenhaagen, PAOK

14:50

E: Praha Slavia, Feyenoord

14:50

B: Gent, Belgradi Partizan

14:50

A: Linz, Tel Avivi Maccabi

14:49

Nii, nüüd 2. tugevuspott.

14:49

H: Basel

14:48

G: Tottenham

14:48

F: FC Kopenhaagen

14:47

E: Praha Slavia

14:47

D: AZ Alkmaar

14:47

C: AS Roma

14:46

B: Gent

14:46

Esimesena võetakse välja austerlaste Linz, kes läheb A-gruppi.

14:45

Alustatakse 1. tugevuspotiga.

14:40

No nii! Kohe pannakse loosipallid veerema!

14:34

Üritus ongi alanud, aga pinge kruvimiseks veeretatakse hakatuseks natuke pidulikku ja üldist juttu.

14:31

Kell on löönud 14.30 ehk peagi peaks minema asjaks!

14:25

Kuna konverentsiliiga finaal peetakse 2022. aasta 25. mail Albaania pealinnas Tiranas, on põhiloosija austav ülesanne usaldatud Albaania vutikuulsusele Lorik Canale, aga et loosimine toimub Istanbulis, abistab teda Türgi lähimineviku äss Nihat Kahveci.

14:22

Seesugune on uue klubisarja võidukarikas:

(uefa.com)
14:19

Konverentsiliiga mängupäevad on neljapäeviti ning avavile matšidele antakse 19.45 ja 22.00. Esimene voor peetakse 16. septembril, edasi 30. septembril, 21. oktoobril, 4. novembril, 25. novembril ja 9. detsembril. Täpse mängude ajakava avaldab UEFA hiljemalt laupäeva hommikul.

Kõigi kaheksa alagrupi võitjad pääsevad automaatselt konverentsiliiga kaheksandikfinaali, teise koha meeskonnad peavad sinna jõudmiseks aga play-off'is mõõtu võtma Euroopa liiga alagrupiturniiril kolmandaks jäävate meeskondadega. Kui Flora peaks suutma oma alagrupis näiteks teise koha välja võidelda, siis järgmised mängud toimuks neil 17. ja 24. veebruaril ehk ajal, kui Eestimaal peaks veel laiutama karm talv.

14:07

Kui nüüd pisut fantaseerida, siis Eesti jalgpallisõbra jaoks ilmselt kõige apetiitsem võiks olla alagrupp, kuhu Flora kõrvale loositaks Tottenham või AS Roma, Rotterdami Feyenoord või Rennes ning sõbrad soomlased ehk HJK.

Samas võib minna ka nii, et Flora satub gruppi, kus on lisaks neile austerlaste Linz, Aserbaidžaani Karabahh ja Sloveenia Mura. Pluss veel igasuguseid muid vahvaid kombinatsioone. Kuid üks Tottenham või Roma kuluks sügisesse Eestisse ära küll, kui meie valitsev meistermeeskond juba nii kaugele on jõudnud!

13:58

Ka UEFA toob oma live-ülekandes spetsiaalselt välja, et FC Flora on esimene Eesti meeskond, kes mõnes Euroopa klubisarjas alagrupiturniirile jõudnud. Tõsi, selle fakti juurde lisatud foto on illustreeriva tähendusega ehk mitmedki pallurid, keda pildil näha võib, on Florast tänaseks päevaks lahkunud.

(uefa.com)
13:54

Sellise Molteni firma toodetud palliga hakkavad meeskonnad konverentsiliigas möllama:

13:41

Tere päevast! Loosimise alguseni on jäänud pisut vähem kui tunnike, seega soovitame soojalt (kes veel pole jõudnud), tutvuda erinevate temaatiliste Õhtulehe lugudega:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee