Jalgpall

Roman Ubakivi Flora ajaloolisest saavutusest: üks klubi võib mudaliiga turniirile jõuda, kuid see ei ole uus lehekülg meie jalgpalli arengus 

Kaspar Koort, 27. august 2021 13:02

FC Flora võis jõuda konverentsiliiga alagrupiturniirile, kuid legendaarse jalgpallitreeneri Roman Ubakivi arvates ei tasuks sellest siiski liiga suurde eufooriasse sattuda.

Foto: Imago Sport / Scanpix

FC Flora alistas Euroopa jalgpalli konverentsiliiga otsustavas play-off’is kahe mängu kokkuvõttes Iirimaa meistri Shamrock Roversi 5 : 2 ja jõudis esimese Eesti jalgpalliklubina mõne Euroopa sarja alagrupiturniirile, kusjuures Flora ise oli ihaldatud maale jõudmist oodanud 27 aastat. Legendaarne jalgpallitreener ja Florat nende kõige aegade esimestes euromängudes juhendanud Roman Ubakivi leiab siiski, et Eesti jalgpalli arengu üldisesse konteksti asetatuna ei ole hõiskamiseks erilist põhjust.

„Kui me võtame meie jalgpalli üldise arengu ja taseme, siis jah, see on sammuke edasi, kuid nende viimase 30 aasta jooksul on ju olnud sisuliselt paigal vindumine, kuskohas me siis nüüd edasi oleme läinud? Jah, enne oli veel kehvem, aga see on ju madal liiga, pole üldse suursündmus selles mõttes,“ lajatab Ubakivi kohe hakatuseks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.08.2021
Konverentsiliiga loos tõi Florale vastasteks Belgia, Serbia ja Küprose klubi
27.08.2021
SUUR LUGU | 27 AASTAT AGOONIAT: häbistavad kaotused, kohtuniku (kihlveo)käkkimised ja masendavad põrumised ehk Kuidas Flora kõige kiuste lõpuks pärale jõudis!
26.08.2021
TEHTUD | Flora tegi Eesti jalgpalliajalugu ja pääses eurosarjas alagrupiturniirile
04.01.2021
INTERVJUU | Legendaarne jalgpallitreener Roman Ubakivi: Islandil oli visioon, oli projekt. Aga meil pole ju!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee