Foto: Gertrud Alatare
Toimetas Viljar Voog 28. august 2021 09:02

Tokyo paraolümpiamängudel oli laupäeval kavas 100 m vabaltujumine, kus teiste seas startis ka Susannah Kaul. Eestlanna saagiks jäi seekord 13. koht ajaga 1:05.10. Sama distantsi teine eelujumise tõi aga nii uue maailma- kui ka paraolümpiarekordi 58.60.

Tänane 100 meetri vabaltujumine oli Kauli teine start Tokyo 2020 paraolümpiamängudel – 50 meetri distantsil jäi eestlanna 10. – ning ühtlasi ka viimane. Peale ujumist kommenteeris Kaul, et murdekoht tuli ilmselt võistluse tagumises otsas, sest esimesed 50 meetrit läbis ta hea ajaga.

Kauli sõnul tundis ta, et puudu jäi plahvatuslikust veealusest väljumisest, mis muidu on tal olnud tugevam, aga Tokyos pole nii hästi õnnestunud. 

„Eesmärk oli saada finaali, seda ma ei täitnud ja see on ka ainuke asi, mis kripeldama jääb. See, et kummaski ujumises ei tulnud oma isiklikku rekordit, mind nii väga ei heiduta. Kuna olen selle hooaja vältel juba nii mitu korda oma isiklikku rekordit uuendanud, siis see oleks olnud väga suur üllatus.“ võttis Kaul oma esimesed paraolümpiamängud kokku.

„Küll aga olles siin kohal ja oma stardid ära teinuna võin öelda, et 50 meetri ujumisega olen rahul ja hinge peale midagi ei jää, andsin endast maksimumi ja aeg oli ka hea. Kui 100 meetris oleks olnud aeg parem, oleksin rohkem rahul, aga konkurendid on heal tasemel ning midagi teha ei ole.“ lisas Kaul.

Foto: Gertrud Alatare

Sama distantsi teine eelujumine tõi uue maailma- ja paraolümpiarekordi 58.60, mille ujus kanadalanna Aurelie Rivard. Enda nimel olnud ja 2015. aastast püsinud maailmarekordit suutis Rivard parandada enam kui poole sekundiga.

„Eelujumises tuli maailmarekord ja ma arvan, et seda ei osanud küll keegi oodata. See on väga kõva saavutus, et ta suutis kohe hommikul oma aega parandada. Enda puhul saan selle välja tuua, et hommikul vara ujuda on raskem kui eelujumise lõpus või õhtul finaalis. Seega suur respekt talle, et ta suutis kohe hommikul ujuda maailmarekordi.“ kommenteeris Kaul uue rekordi sündi.

Eestlaste järgmised stardis Tokyos on kavas 2. septembril, kui basseini hüppavad Kardo Ploomipuu (100m selili) ja Matz Topkin (50m vabalt) ning ketast asub heitma Egert Jõesaar.