Korvpallurite ja jalgpallurite rannavollelahing Vabaduse väljakul.

3. september 2021, 17:28

FOTOD | Kossuässad tegid rannavolles jalkameestele säru. Vene: kindel võit, vastast polnud

Täna kella 15 paiku võis Vabaduse väljakule rajatud rannavõrkpalli väljakul näha madistamas mehi, kes toimetavad (või toimetasid) reeglina teistsuguste pallidega. Korvpalliässad (Kristjan Kangur, Siim-Sander Vene, Janar Talts, Rain Raadik ja Kristo Saage) tegid lõbusas sõumängus jalgpalluritele (Ragnar Klavan, Gert Kams, Tarmo Kink, Mihkel Aksalu ja Jarmo Ahjupera) 2 : 0 (22 : 20, 21 : 16) säru.

Rannaliival, kuid viis viie vastu ja saalivõrkpalli reeglitega toimunud matš tundus kiirelt minevat korvpallurite kasuks, kuid avageimi keskel käis miskine krõks. Silmanähtavalt lühemad jalgpallurid pääsesid esmakordselt juhtima 11 : 10 ning tegid seisult 14 : 14 viiepunktilise spurdi. Ometi suutsid nad suure edu käest lasta ja avageimi lõpuks 20 : 22 kaotada.

Terve mängu vaimukat jutuvada veeretanud Kristo Saage märkis 20 : 20 viigiseisul kommentaator Kalev Kruusile, et nad ei saanud ju rohkem jalgpalluritele edu anda.

Teine geim oli tasavägine seisuni 10 : 10, siis läksid korvpallurid oma teed ja venitasid vahe 17 : 10 peale. Mihkel Aksalu võimas serviseeria ja kossumeestele silma paistnud päike tekitasid veel pisikese elevuse (16 : 19), kuid lõppeks kindel 21 : 16 geimi- ja 2 : 0 mänguvõit korvpalluritele.

„Kindel võit, ei olnud vastast,“ lõõpis Siim-Sander Vene pärast mängu Õhtulehele ja lisas, et ei satu eriti tihti volleplatsile. „Nagu vist näha oli. Kunagi on mängitud, viimasel ajal vähem.“

Juunis Sten Esnaga ühel rannavolleturniiril osalenud Kristjan Kangur seevastu ütles, et võit tuli vaevaga. „Võidud on alati rasked.“

Ta lisas: „See on oma lõbuks. Väga mõnus seltskond sattus kokku, sai natuke mõõtu võtta jalgpalluritega. Minu arust väga lahe ja tänuväärt üritus.“

Ragnar Klavan oli kaotusest hoolimata sama meelt, et ettevõtmine oli vahva. Aga miks esimese geimi suur edu käest pudenes? „Keegi ei käinud ju eraldi trenni tegemas ega pole mänginud viimastel aastatel, mäng ei saagi nii stabiilne olla. Oligi lihtsalt tore üritus võrkpalli EMi promomiseks ja Eesti koondisele positiivse emotsiooni toomiseks, et näidata, et nii korv- kui ka jalgpallurid on neile toeks,“ sõnas Klavan, kes pole aastaid vollet tagunud.

„Varem oli seda rohkem. Viimane kord mängisin äkki kolm aastat tagasi jaanipäeval, aga see polnud sellises sportlikus võtmes, pigem, et lõbus oleks.“