Eesti paatkond koosseisus Tõnu Tõniste, Toomas Tõniste ja Andres Viisemann võitsid Portugalis toimunud kiiljahi SB20 MMil pronksmedali.

4. september 2021, 13:02

Vennad Tõnisted purjetasid Portugalis MM-pronksile! (11)

Reedel lõppesid Portugalis Cascais purjetamise SB20 klassi maailmameistrivõistlused. Eesti jaht Tõnu Tõnistega roolis saavutas regatil kolmanda koha ja Masters arvestuses kuldmedali.

Lisaks Tõnu Tõnistele kuulusid paatkonda tema kaksikvend Toomas Tõniste ja Andres Viisemann. Regatil peeti kokku 12 sõitu, milles Eesti paatkond finišeeris esikümnes seitsmel korral. Maailmameistriks seilas kohalik Cascais klubi paatkond Henrique Haddadiga roolis. Teisena lõpetas Venemaa paat Liza Žerebestova juhtimisel. Kokku osales SB20 MMil 66 paatkonda.

Jahi kapteni Tõnu Tõniste sõnul tuli medal väga raskelt. „Viis päeva kestnud võistlusel tagas hea tulemuse meie stabiilsus läbi 12 sõidu. Oleme väga-väga õnnelikud,“ lausus kapten.

Meenutagem, et nüüdseks 54aastaste vendade Tõnistete auhinnakapis on hõbemedal Souli ja pronksmedal Barcelona olümpiamängudelt, lisaks 1992. aasta Euroopa meistrivõistluste kuldmedal. Need tulid klassis 470 purjetades.