Spordivaria

PEAAEGU PUHAS VUUK: eestlased võitsid kodusel EMi põhivõistlusel üheksast medalist kaheksa 

Toimetas Viljar Voog, 5. september 2021 18:30

Euroopa parimad naised: Piibe Tammemäe ja Hannula-Katrin Pandis.

Foto: Reigo Teervalt

Otepää ümbruses toimunud rogaini Euroopa meistrivõistlustel jättis Eesti koondis põhidistantsi üheksast medalist koju koguni kaheksa.

Laupäeva keskpäeval alanud EMi põhivõistlus ehk 24 tunni rogain tõi võõrustajatele täistabamuse. Kahes võistlusklassis võideti kõik medalid, väikese iluveana loovutati vaid naiste konkurentsis ukrainlannadele pronksikomplekt.

Meestest krooniti kolmandat korda järjest Vana Maailma parimateks Sander Linnus ja Timmo Tammemäe, kes edestasid pingelises duellis 16 silmaga Sander Mirmet ja Riivo Rooset ning 27 punktiga Mehis Muru ja Martin Vilismäed.

Segatiimide arvestuses moodustasid esikolmiku Ain Fjodorov – Reeda Tuula-Fjodorov (üldarvestuse neljandad), Viljar Grauen – Anneken Lember – Neeme Loorits ning Tõnis Piirisild – Pille Vinne.

Timmo Tammemäe ja Sander Linnus teel EM-kullani.

Foto: Aldis Toome

Samal teemal

Naiste põhiklassi võistluses võitsid kulla Hannula-Katrin Pandis ja Piibe Tammemäe ning hõbeda Mariann Sulg ja Maris Terno, loovutades pronksi Ukraina esindajatele Olga Tšeberahhale ja Olena Dotsenkole.

Kui suur pingutus rogaini EMi põhivõistlus on? Meeste võitjad läbisid ööpäeva jooksul maastikul orienteerudes ühtekokku 148 km, parim segavõistkond 140 km ja naiste kulladuo 114 km.

Lisaks jäi Eestisse veel seitse EM-tiitlit: meesjuunioridest (alla 23 a.) tõusid kõrgeimale poodiumikohale Andres Rõõm ja Marten Soeson, juunioride segatiimidest Britta Ploompuu, Sander Pritsik ja Jaan Viirmann, veteranide (alates 40 a.) segatiimidest Ain Fjodorov ja Reeda Tuula-Fjodorov, naisveteranidest Airi Alnek ja Marje Viirmann, superveteranide klassis (alates 55 a.) meestest Eduard Pukkonen ja Jaak Väärsi, naistest Airi Alnek ja Marje Viirmann ning ultraveteranide (alates 65 a.) segapaarides arvestuses Sulev Kuiv ja Ene Sulg.

Kokku mängus olnud 15 kuldmedalist võitis võõrustajate koondis koguni kümme ning 45 medalist napilt üle poole ehk 23. Kui lisada laupäeval peetud 6 tunni avatud rahvarogain, oli Otepää mitmekesisel ja 250 ruutkilomeetril laiunud maastikurajal stardis 15 riigi enam kui pooltuhat sportlast.

Eesti võõrustas rogaini tiitlivõistlust neljandat korda: 2008. aastal peeti Karulas MM ning 2005 Nõval ja 2014 Oraval EM. Seekordse EMi korraldasid MTÜ Seiklushunt ja Eesti Orienteerumisliit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee