Eesti korvpallikoondis 3 x 3 EMil.

11. september 2021, 18:24

NAPIKAS! Lisaajal võidu võtnud Eesti 3 × 3 korvpallikoondis jõudis EMil veerandfinaali (1)

10.-12. septembrini mängitakse Pariisis, Eiffeli torni ees FIBA 3 × 3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniir, kuhu juunis Rumeenias toimunud kvalifikatsioonilt sai pääsme ka Eesti 3 × 3 korvpalli meeste rahvuskoondis. Lisaajal Sloveenia alistanud Eesti pääses turniiril veerandfinaali.

Turniiri avamängus kohtus Eesti reedel Poolaga, kuid kaotas tasavägise matši 18 : 20. Kohtumine Sloveeniaga lükati aga ühe vastasmängija positiivse Covid-19 testi tõttu laupäevaks.

Eesti alustas Sloveenia vastu hästi, kui sinisärgid läksid ette 6 : 2 ja vastaseid hoiti pidevalt kahe-kolme silma kaugusel. 3 minutit enne kohtumise lõppu viis Karl Johan Lips meie koondise ette 14 : 10, kuid seejärel jooksid eestlaste rünnakud umbe ning 44 sekundit enne matši lõppu jõudis Sloveenia 17 : 17 viigini.

Normaalajal rohkem korve ei nähtud, mistap läks matš kahe punktini mängitavale lisaajale, kus Lips viis kiiresti Eesti ühega ette. Kuid seejärel ebaõnnestusid järjepanu mõlema koondise rünnakud. Lõpuks otsustas kohtumise Rait-Riivo Laane paarilt meetrilt sooritatud kõrge kaarega vise, millega Eesti võttis raske 19 : 17 võidu.

Nii selgusid edasipääsejad Poola ja Sloveenia matši tulemuse põhjal. Eesti õnneks koroonapositiivse mängija tõttu kolmekesi mänginud ja vaid pool tundi puhkust saanud sloveenidel Poola vastu püssirohtu ei jätkunud. Poola sai sisse kiire 4 : 0 edu ja võitis matši kindlalt 21 : 14.

B-alagrupi võitja Poola kohtub veerandfinaalis D-alagrupi teise koha ehk Hollandiga, Eesti madistab D-alagrupi võitnud Venemaaga.

Samade vastastega oldi ühes alagrupis ka 2018. aastal 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlustel Filipiinidel. Toona võitis Eesti Poolat, kuid kaotas Sloveeniale ja jäi vaid „surnud ringiga“ maailma TOP8st eemale, vahendab korvpalliliit. Eesti 3×3 koondis mängib finaalturniiril koosseisus Jaan Puidet, Karl Johan Lips, Rait-Riivo Laane ja Oliver Metsalu, kes asendab BC Kalev/Cramoga esmaspäeval Basketball Champions Leagues mängivat Rauno Nurgerit.

„Poolal on koosseis meiega sarnane, kus selg ees rammijat pole. Sloveenial samamoodi. Pikkuse osas läks meil loosiga hästi. Vaadates teisi alagruppe, siis vältisime enda jaoks ebamugavaid vastaseid. Aga kõik selgub kohapeal, äkki peale turniiri räägin teist juttu,“ rääkis kondise peatreener Siim Raudla enne turniiri Õhtulehele. „Vaadates U18 poiste edulugu ja seda, et oleme Euroopas 12 hulgas, siis lähme alagrupist edasipääsu peale.“

Alagrupi kaks paremat pääsevad edasi pühapäeval toimuvatele kohamängudele, kus B-alagrupi vastasteks on D-alagrupist kas Venemaa, Holland või Iisrael.