Tallinna maraton 2021.

Kergejõustik
12. september 2021, 14:55

Kes on Maarjamaa parim jooksja? Pühapäeval peetud Tallinna maratonil ei leidunud vastast ikka ja jälle siinkandis jooksmas käivale Ibrahim Mukunga Wachirale. Keenialase võiduajaks sai 2:30.43.

Teine koht ja Eesti meistritiitel kuulus Dmitri Aristovile, kes finišeeris viimastel kilomeetritel teistelt eest spurtinud Mukungast 12 sekundit hiljem. Kolmas, kuid koduste meistrivõistluste teine, oli Aleksandr Kulešov (+3.56) ja neljas Ando Õitspuu (+4.52), kellele kuulus Eesti arvestuse pronksmedal.

Parim naine oli üldarvestuse 12. kohaga lõpetanud Kaisa Kukk, kes läbis distantsi ajaga 2 tundi, 44 minutit ja 46 sekundit. Nii üldarvestuses kui Eesti meistrivõistluste arvestuses saavutas teise koha Kadiliis Kuiv (2:48.52), kolmanda koha sai Anne-Ly Palm (3:02.30). Üle poole maa liidrikohal olnud jooksu eeldatav peafavoriit Jekaterina Patjuk oli sunnitud tervislikel põhjustel katkestama.

Samas püstitati Tallinna maratonil ka üks Guinnessi rekord, kui Marti Medar läbis maratoni kaht korvpalli põrgatades ajaga 3 tundi 36 minutit ja 36 sekundit.