Korvpall

GALERII | Kalev/Cramo tegi sammu meistrite liiga põhiturniiri suunas. Nurger: leidsime lahenduse, kuidas agressiivse kaitse vastu mängida 

Eigo Kaljurand, 13. september 2021 22:28

Kalev/Cramo madistab Saku Suurhallis Lissaboni Sportinguga.

Foto: Martin Ahven

Ehkki Kalev/Cramo kaotas möödunud nädalal Leedus kolm kontrollkohtumist, siis FIBA meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiril alistasid nad kodusaalis valitseva Portugali meistri Lissaboni Sportingu kindlalt 86 : 69. Eesti koondislased Rauno Nurger ja Kristjan Kitsing tunnistasid, et eelmisel nädalal saadud kaotustest tehti õiged järeldused.

„Meile näidati (Leedu kontroll)turniiril omad miinused ette ja tegime korrektuurid. Osade asjadega saime hakkama, osad asjad on ees. Vaatasime filmi üle, kindlasti on veel midagi muuta. Küsimused on peamiselt kaitses,“ tõdes Kristjan Kitsing kohtumise järel, et Leedus saadud sahmakatest oli kasu.

21:47
LÄBI! Kalev võitis mängu 86 : 69

Kalevi poolel jõudis kahekohalise skoorini lausa neli meest, kui Murphy viskas 15, JeQuan Lewis ja Kregor Hermet mõlemad 12, Kitsing 11 ja Berry 10 punkti.

21:42
Kalev/Cramo - Sporting 78 : 60

Sporting on viimasel veerandil ees 19 : 13. Ehkki Kalevi edu on 18 silma, siis Štelmahers pole nähtuga rahul ja võttis 2.26 enne matši lõppu aja maha. Eeldatavasti ei meeldinud lätlasele, kui vabaks jäeti Miguel Cardoso kolmesejoone taga.

21:36
Kalev/Cramo - Sporting 74 : 53

Kalev laseb nüüd mürada varumeestel ja Sporting on saanud mõned õnnestumised, kuid 4.25 enne kohtumise lõppu on tallinlaste edu väga kindel.

21:28
Kalev/Cramo - Sporting 74 : 47

Murphy keerutas korvi all ja tõi kaks silma. Sellega oli ta neljas kalevlane, kellel koos kahekohaline punktisumma. Ehkki edu on massiivne, siis Kalevi loots Štelmahers pole ikka veel rahul ja lätlane jagab kurjalt õpetusi nii kaitses kui rünnakul. See on mõneti ka arusaadav, sest kolmapäevane vastane Mornar Bar on hoopis teisest puust ja seda matši arvestades on kalevlastel veel arenguruumi.

21:24
Kalev/Cramo - Sporting 69 : 44

Paistab, et JeQuan Lewis on mees, kellele meeldib punkte visata paarikaupa, sest jänki skooris taas kahel rünnakul järjest. Sama triki tegi ta esimesel poolajal.

21:21
Kalev võitis kolmanda veerandi 65 : 41

See mäng on tehtud. Kalevi poolt võib ära fikseerida, et silma sai lõpuks pähe ka Dorbek.

21:15
Kalev/Cramo - Sporting 59 : 36

Sporting on täiesti liimist lahti. Rünnakul puudub igasugune loogika ja kui harvadel kohtadel saadakse viskele, siis needki sooritused ebaõnnestuvad. Samal ajal Kalevi poolelt laksas Hermet kaugel. Kodumeeskonna edu on juba 23 silma ja hetkel pole küll näha, et kuidas portugallased peaksid mängu tagasi pääsema.

21:11
Kalev/Cramo - Sporting 53 : 36

Williamsi kaugviske abil pääses Sporting 15 sanga kaugusele, kuid Kalevi poolt vastas Melson. Kohtumise lõpuni 14 minutit ja tallinlaste kindel edu püsib.

21:05
Kalev/Cramo - Sporting 51 : 32

Murphy vajutas võimsalt pealt, rahvas on püsti ja Kalev ees juba 19 silmaga. Seis näib päris-päris lubav!

21:04
KRISTJAAAAAAN KIIIIIIITSING!

Kalevi pikk snaiper sai kahel rünnakul järjest kaugelt proovida ning võrk sagises. Kalevi edu +17 (49 : 32)

21:04
Kalev/Cramo - Sporting 43 : 32

Kuna vastased lõpetasid avapoolaja ebasportlikuga, siis pääses vabaviskejoonele Davion Berry, kes sopsas. Aga mängust said esimesed viis puntki kirja Sporting, kes sopsas nii lähedalt kui kaugelt. Sealjuures sai Portugali sats rabistas korvi all, aga sai kätte neli ründelauda.

20:50
Kalev/Cramo võitis poolaja 42 : 27

Viimased kümme sekundit võtsid Sportingu mängu hästi kokku. Palli liikus rünnakul kenasti, kuid viskamise asemel üritati palli kaaslastele sokutada ning lõpuks ei jõutudki üritada.

Sportingu 27st silmas 11 on Williamsi arvel. Kalevi parimana on Murphy visanud 7 sanga, kuid asi on väga meeskondlik, kui Hermet on toonud 6, Melson, Kitsing ja Berry 5, Lewis ja Nurger 4, Silinš ja Haller 3 punkti.

Sporting on hädas visketabavusega, kui nii kahesed (21/7) kui kolmesed (12/4) on sopsanud 33% tabavusega, lisaks on nad vabaviskejoonele vaid kahel korral. Kalev on platsilt tabanud 30st viskest 13 ja vabaviskejoonelt 13/11.

20:44
Kalev/Cramo - Sporting 42 : 27

Kaks ei jäänud kolmandata. Kaitselaua kätte saanud Kitsingule tehti (taas) viga ja mees tabas mõlemad vabavisked. Üsna rumal tegutsemine Portugali tiimilt, kelle tegevusest kumab üha enam kerget närvilisust.

20:42
Kalev/Cramo - Sporting 40 : 27

Pull värk. Kalev võttis aja maha, kahel rünnakul järjest tehti Kitsingule viga ja Kalev võttis taas aja maha. Miks mitte. Kuigi eduseis on viisakas, siis miski rünnakul Štelmahersile ei meeldi.

20:39
Kalev/Cramo - Sporting 40 : 27

Kalevi poolelt näitas väga ilusaid JeQuan Lewis, kes tuhises kahel rünnakult järjest korvi alla. Esimesel korral tabas jänki väikeselt tagasihüppelt, teisel korral keerutas pikkade vahelt väikese lay up'i. Silm puhkab selliseid sooritusi nähes.

Kui Portugali meeskonnas on käe valgeks saanud viis meest, kellest Williams on toonud 11 silma, siis Kalevi poolelt on skoorijaid juba üheksa. Ainsa platsil käinud mehena pole punkte kirjas kaitsespets Dorbekil.

20:36
Kalev/Cramo - Sporting 36 : 25

Kalevi poolelt on väga aktiivne keskmängija Murphy, sest meeskonna kolm järjestikust rünnakut lõppesid vastavalt tema ründevea, tabanud lähiviske ja eksitud lähiviskega.

20:35
Kalev/Cramo - Sporting 34 : 25

Sporting tegi 5 : 0 vahespurdi, kui Williams ja Fernandes tabasid visked koos veaga. Neist esimene Cramo õnneks järgnenud vabaviset ei tabanud, aga teine küll.

20:31
Kalev/Cramo - Sporting 34 : 20

Edukast kaugviskest saab silmad pähe ka Silinš. Kalevi pink on väga hästi mängu sekkunud, näiteks- palli liikuma pannud ja teravust toonud Melsoni +/- näitaja on +15.

20:29
Kalev/Cramo - Sporting 31 : 20

Sporting ei taba ühtäkki ei kaugelt ega lähedalt, samal ajal Rauno Nurger tõi korvi alt neli silma järjest. Portugali satsi peatreeneril ei jäänud muud üle, kui aeg maha võtta.

20:24
Kalev - Sporting 25 : 20

Kui Štelmahersilt võinuks eeldada väikese rotatsiooni hoidmist, siis lätlane jagad minuteid väga julgelt. Teise veerandi alguses sopsas Melson kahese ja Haller kolmese, mis viis Kalevi viiega ette. Hakkab vaikselt looma.

20:23
Kalev võitis poolaja 20 : 18

Tallinlased lõpetasid poolaja kaks viimast rünnakut kaugvisetega, millest Hermet sopsas ja Melson mitte.

Suures plaanis on mõlema meeskonna mäng väga-väga rabe. Kalevile tõi edu teravus ja vabaviskejoonele pääsemine, kus on tabatud 11st sooritusest 9. Kummalisel kombel ei saa kumbki meeskond kaitselauda kinni, sest ründelauast on Kalev noppinud 5 ja Sporting 6 palli.

Cramo parimana on Hermet toonud 6, Berry ja Murphy 5 ning Kitsing 3 silma. Portugalil klubi parimad on Willaims ja Ventura vastavalt 7 ja 6 sangaga.

20:18
Kalev/Cramo - Sporting 17 : 18

Kalevi vahetusmehed on üpris õnnestunult sekkunud, kui ka Hermet sopsas kaugelt. Aga juhib Portugali sats, kes nõelas kahel korral kaugelt.

20:17
Kalev/Cramo - Sporting 14 : 15

Platsile pääses Melson, kelle vastu tehti kiiresti ka viga. Ameeriklane sopsas kahest üks ehk Kalevi 14st silmast 9 on tulnud vabaviskejoonelt.

20:15
Kalev/Cramo - Sporting 13 : 12

Berry sopsas kaugelt, vastased eksisid ning Kalevi poolt pääses taas joonele Murphy, kes sellel korral tabas kahest kaks. Sellega pääses Cramo esmakordselt ette.

20:13
Kalev/Cramo - Sporting 8 : 12

5.59 mängitud ja Kalev sai platsilt esimesed punktid. Kordan. Kalev sai platsilt esimesed punktid. Nende autoriks Murphy. Kuid teisel poole väljakut sai Sporting taas kätte ründelaua ja Williams lajatas kaugviske.

20:12
Kalev/Cramo - Sporting 6 : 9

João Fernandes võttis maha Sportingu viienda ründelaua ja tõi korvi alt kaks silma. Mängitud viis ja pool minutit, Kalev pole platsilt tabanud ühtegi viset.

20:10
Kalev/Cramo - Sporting 6 : 7

Kalevi kaitse jooksis taas üsna segamini ja üksi unustatud Ventura sopsas kaugelt. Kuid kodusatsi poolelt vastas Berry, kelle läbimurre võeti veaga maha ning jänki sopsas mõlemad vabavisked.

20:08
Kalev/Cramo - Sporting 4 : 4

Kitsing tegi oma klassikat, kui (ebaõnnestunud) kaugviske ajal meelitas kaitsjalt välja vea. Eesti koondislane tabas joonelt kõik kolm sooritust ja tablool viik.

20:07
Kalev/Cramo - Sporting 1 : 4

Kalevil silm peas, kui Kamari Murphy tabas kahest vabaviskest ühe.

20:07
Kalev/Cramo - Sporting 0 : 4

Esimesed kolm minutit olid kodumeeskonna poolt koledad, kui saldos on neli möödaviset ja kaks pallikaotust. Sporting sai proovida seitse korda, neist kaks Travante Williamsi viset sopsasid.

20:04

Sporting sai tänu ründelauadele kolm korda proovida, kuid kodumeeskonna õnneks nendegi visked ei sopsanud.

20:03

Kalevi esimesed kaks rünnakut olid hädised, kui esiteks viskas Dorbek rünnakuaja viimasel sekundil korvi alt mööda. Tallinlased said veel 24 sekundit proovida, kuid siis ei jõutud selle aja jooksul viskele.

20:02

Sportingu pani vastu kvinteti Travante Williams, Diogo Da Costa Ventura, Micah Downs, João Fernandes ja Joshua Patton.

20:00

Kalevi algviisik: JeQuan Lewis, Martin Dorbek, Davion Berry, Kristjan Kitsing ja Kamari Murphy.

19:58

Olgu seegi fikseeritud, et tänase mängu kolm kohtunikku tulevad Rumeeniast, Poolast ja Ukrainast. Ma muidugi ei tea, mis te selle infoga peale hakkate.

19:54

Kohtumise eel on Kalevi poolt kaks võtmeküsimust, kas kaitse saadakse korda ja kuidas õnnestub sats (meeskondlikult) lauavõitluses. Tallinlaste õnneks Sportingul väga suuri suuri torne korvi all pole, kui nendegi pikimad mehed jäävad ca 206-208 cm kanti.

19:38

Tribüünidel võtsid istet ka Kalev/Cramo järgmise võimaliku vastase Mornar Bari asjaajajad eesotsas nende peatreeneri Mihailo Pavićevićiga. Meestel on igatahes märkmete tegemiseks hunnik pabereid näppude vahel.

19:18

Reinbok lausus, et Sportingu koosseis on suvel arvestatavalt muutunud. Nii on nende möödunud liigahooaja viiest parimast skoorijast alles vaid kaks meest: Micah Downs ja Travante Williams. Sealjuures viimane on Portugali liigas kahel viimase aastal paugutanud keskmiselt üle 16 silma ja peaks olema ka täna üks tiimi liidreid.

19:11

„Peamine on kaitses kogu tiimiga ühele lehele jõudmine. Praegu oleme seisus, kus üksteisest ei saada täielikult aru. Selles töös pole muretuid päevi, aga võtame praegust seisu mõistusega. Proovime aru saada, mida annab teha paremini, ja proovime seda võistkonnale külge pookida,“ tunnistas Reinbok Õhtulehele möödunud nädalal Leedust, kus Kalev kaotas kõik kolm kontrollmängu.

Sealsed kohtumised Vilniuse Rytase ja Norrköpingi Dolphinsiga kulgesid ühes rütmis. Avaveerandi järel oli Kalev hästi mängus, kuid siis läksid vastased oma teed. Vilniuse klubi vastu kaotati matš 86 : 103 ja ehkki Norrköpingiga jäi lõppseis viisakam (84 : 90), juhtis sealgi Rootsi sats viimase veerandi eel lausa 19 silmaga. Kolmas kaotus saadi Lietkabeliselt, kellele eestlased jäid 5.–6. koha matšis alla 65 : 79.

Sporting testis septembris alguses vormi Portugalis. Meeskond kaotas napilt Hispaania klubidele Obradoiro (61 : 69) ja Real Betis (75 : 77), kuid alistas 82 : 79 tulise koduse konkurendi Benfica.

19:10

Kalevi poolelt teeb soojenduse kaasa ka Leedu turneelt koju jäänud Tanel Kurbas. 33aastase Eesti koondislase liigutuste põhjal võiks eeldada, et ta võib täna ka platsile pääseda. Samas lätlast Vitolsit oodatult näha pole.

18:59

Valitsev Portugali meister tuli Eestisse järgmiste meestega.

Tiimis on kuus ameeriklast, üks Angola ääremängija ning ülejäänud mehed on kohalikud pallivõlurid. Jänkidest võiks eestlastele tuttav olla Micah Downs, kes 2014.-2015. aastal pallis Avtodori ridades ning kostitas kalevlasi 18 silma ja 8 lauapalliga. Tõsi, Downsi karjäär VTBs väga pikaks ei kujunenud ja tänasel päeval on tal passis juba 35 eluaastat.

18:52

Tere õhtust, korvpallifännid!

Vähem kui tunni pärast algab Kalev/Cramo matš Sportinguga. See pole täna esimene lahing Saku Suurhallis, sest omavahel madistasid Austria sats Kapfenbergi Bulls ja leedukate Utena Juventus. Andmine väga tasavägiseks ei kujunenud, sest viimased võtsid kindla 90 : 68 võidu.

Leedukate poolel oli võimsas hoos hooaja ka Kalevis mänginud Mindaugas Kupšas, kelle arvele kogunes 15 silma ja 12 lauapalli. Nede parimana tõi Martynas Gecevicius 22 punkti. Juventus kohtub järgmisena Saksamaa klubi Bambergi Brosega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee