Eigo Kaljurand, 15. september 2021 22:21

Kalev/Cramo alistas Saku Suurhallis Montenegro klubi Bari Mornar.

Kalev/Cramo alistas FIBA korvpalli ​​meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiri poolfinaalis Montenegro klubi Bari Mornar 104 : 89, sealjuures tabas kodumeeskond 39st teele pandud kaugviskest lausa 21. Nii meeskonna kapten Martin Dorbek kui õhtu üheks kangelaseks tõusnud Davion Berry tõdesid mängu järel, et võistkond hingab ühes rütmis.

„Oleme kolmestele tuginev tiim. Seda me harjutame ja seda me teeme. Õnneks oli meil täna hea tunne,“ ütles tiimi parimana lausa viis kaugviset kotti pannud Davion Berry. Kodumeeskonna kolmapäeva õhtu algas siiski kurjakuulutavalt, sest Mornar läks kahe minutiga ette 11 : 0.

21:36
Kalev/Cramo võitis kohtumise 104 : 89!

Kalevi parimad: Berry 21, Kitsing 16, Melson 14, Lewis 13, Murphy 12 ja Silins 11 punkti.

21:35
Kalev/Cramo - Mornar 104 : 87

Haller tabavate vabavisete järel sai Kalev sada silma täis, sama mees sopsas peagi ka kolmese.

21:30
Kalev/Cramo - Mornar 98 : 78

Kriiiiiiistjan Kitsing sopsas kolmese ja 4 minutit enne kohtumise lõppu Kalev peal 20 punktiga. Kusjuures see oli Kalevi 20. tabanud kaugvise.

21:28
Kalev/Cramo - Mornar 95 : 78

Nüüd tuli natuke pahandust, sest pooleteist minutiga tegid montenegrolased 8 : 2 spurdi. Võinuks minna ka hullemini, aga õnneks Mornari mees eksis vabaviskejoonelt.

21:24
Kalev/Cramo - Mornar 93 : 70

Kitsingult rünnakul kaks õnnestumist järjest, kui alustuseks pani keskpositsioonilt ja siis loomulikult ka ühe kolmese. Marnari juhendaja võttis kuus minutit enne matši lõppu aja maha, aga see mäng on äkki juba tehtud?

21:22
Kalev/Cramo - Mornar 88 : 65

Oi-oi, vägev võitlus. Montenegrolased tulid kiirrünnakus kahekesi Hermeti vastu, kuid eestlane suutis segada nii vastaste esimese kui teise katse. Kalev sai palli kätte ja Hermet vägeva aplausi. Seda pole vist vaja mainidagi, mis juhtus Kalevi rünnakul? Jep, tabav kaugvise, autor sellel korral JeQuan Lewis.

21:18
Kalev/Cramo - Mornar 85 : 65

Neljanda veerandi esimese minuti lõpuks sopsas Nemanja Gordic kauge kahese ja Štelmahers võttis kiiresti aja maha.

21:15
Kalev/Cramo juhib kolmanda veerandi järel 85 : 63

Kalevi kolmesed 28/17, Sealjuures Berry on laksanud 5, Melson 4, Lewis ja Silins 3 kaugviset.

21:11
Kalev/Cramo - Mornar 80 : 59

JeQuan Lewiselt kolmene ja Kalevi edu taas üle 20 silma!

21:10
Kalev/Cramo - Mornar 77 : 59

Montenegrolastelt tuleb üha enam õnnestumisi, kuid õnneks Kalevi hea viskepäev jätkub. Aga tehtuks ei saa mängu kindlasti lugeda, sest Bamberg juhtis 12 minutit enne mängu lõppu Juventuse vastu 20 silmaga ja said lõppeks mängu ikkagi pähe.

21:06
Kalev/Cramo - Mornar 73 : 54

Nüüd mõnda aega on Kalevi rünnakut tassinud Murphy. Lewis sai korvi all bloki, kuid kodumeeskonna keskmängija sai palli ja keerutas palli osavalt korvi.

21:03
Kalev/Cramo - Mornar 70 : 50

Seni on Kalevil igale Mornari õnnestumisele vastus. Kui veerandaja alguses lustisid mehed kaugelt, siis keskmängija Murphylt tuli esteks 2 + 1 ja järgneval rünnakul vajutas palli võimsalt pealt. Kalev kindel edu veel püsib.

21:01
Kalev/Cramo - Mornar 65 : 46

Martin Dorbek vaatas, et kui kõigil kolmesed sopsavad, siis ta proovib ka. Loomulikult läbis seegi korvirõnga. Kalevi kolmesed 24/14!

20:59
Kalev/Cramo - Mornar 62 : 41

Selle jutu, et Kitsing pole kaugelt veel tabanud, võib ka nüüd maha tõmmata, sest Eesti koondislane tabas koos veaga. 3+1 tõi tabloole edunumbrid 62 : 41

20:54
Kalev/Cramo - Mornar 58 : 41

Mornar pani ka vahelduseks kaugelt, kuid Kalevi poolelt vastas kolmesega Lewis. 21st 12 ehk enam kui 57% tabavus! Mis toimub? Sealjuures on tiimi eestlastest snaiprid Kitsing ja Hermet pannud kahe peale kolmest null.

20:53
Kalev/Cramo - Mornar 55 : 38

Teine poolaeg algas ja Berry sopsas kolmese koos veaga! Kahjuks jänki vabavise ei tabanud, aga Kalevi kaugvisete protsent on müstiline: 20st 11!

20:42

Kalevi suur edu tuleb kaugvisetest. Tallinlased on 19st kolmesest tabanud 10 (52.63%), Mornari saldo on 13/3 (23.08%).

20:40
Kalev võitis poolaja 52: 38!

Kalevil tuli poolaja viimasel minutil paar ebaõnnestumist, Mornaril paar õnnestumist, kuid poolaja viimasel sekundit sopsas Silins koos sireeniga kolmese! Vägev!

Kalevi poolelt on Berry toonud 15, Melson 14, Nurger ja SIlins 6 ning Murphy 4 punkti. Ehkki Lewis on toonud vaid 3 silma, siis on ta arvel 5 lauda, 6 resulatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget. Mornaril on Miconvic toonud 12, Smith 8 ja Mihailovic 6 sanga.

20:36
Silas Melson!

Külalised ei jõudnud 24 sekundiga viskele, Kalevi poolelt pani kolmese… jep… Melson. Jänkile oli see juba neljas tabav kaugvise. Seis tablool 49 : 34.

20:35
Kalev/Cramo - Mornar 46: 34

Strahinja Micovicil õnnestus lõpuks Mornari poolelt üks kolmene tabada, kui Kalevi poolelt vastas samaga Berry.

20:34
Kalev/Cramo jänkid lustivad! 43 : 31

JeQuan Lewis röövis väga aktiivse kaitsega vastaselt palli, rünnakul Berry leidis Melsoni, kes panmi taas kolmese.

20:32
Kalev/Cramo - Mornar 40: 31

Lewis leidis korvi alt Nurgeri, kelle esimene vise blokeeriti, aga teisel katsel keilakas õnnestus. Mornari poolelt jäi Strahinja Micovici kolmene taas väga-väga lühikeseks, Kalev tuli kiiresti üle ja Lewis leidis Nurgeri, kes vajutas palli kahe käega võimsalt pealt! Saku Suurhalli juubelduste saatel võtsid mustamäelased aja maha.

20:30
Kalev/Cramo - Mornar 34 : 29

Kalevi õnneks pole Mornar üsna vabadelt kohtadelt kaugviskeid ära pannud (mängus 10/2, teisel veerandil 3/0), samal ajal tallinlaste poolelt pani Melson oma õhtu teise!

20:28
Kalev/Cramo - Mornar 31 : 27

Oma kaitsjast mööda astunud Berry leidis sööduga Melsoni, kelle kaugvise tabas.

20:27
Kalev/Cramo - Mornar 28 : 27

Murphylt rünnakul ilusad liigutused, kui kõigepealt viskas ta korvi alt kaks silma ja kümmekond sekundit hiljem leidis korvi alt Kitsingu, kes samuti pani muretult palli kotti. Kalev taas peal.

20:24
Kalev/Cramo - Mornar 24 : 23

Berry eksis keskpositsioonilt, kuid Murphy oli ründelauas ja tema vastu tehti viskel viga. Kalevi keskmängija sopsas mõlemad vabavisked. Mornar läks teisel pool väljakut üsna kiirustatud viskele ja tallinlaste poolt pani kolmese sisse Lewis.

20:22
Kalev/Cramo - Mornar 19 : 23

Teisel veerandil Kalevi esimesed kaks rünnakut ebaõnnestusid, kuid Mornar oli kindel. Montenegro sats näib otsivad ebavõrseid vahetusi, mille tekkimisel rünnatakse väga sirgjooneliselt korvi alla.

20:18
Kalev/Cramo võitis esimese veerandi 19 : 17

Mornari 11 : 0 algusele vastas Kalev/Cramo omapoolse 12 : 0 spurdiga. Üsna üles-alla veerand, kus meeskondadest head sotti veel ei saanud. Kuid mõlemad tiimil on enam kui pooled punktid toonud üks mees, kui nii Micovici kui Berry arvel on 10 silma.

20:16
Kalev/Cramo - Mornar 19 : 15

Melson kutsus Nurgeri kattesse, triblas mööda platsi ringi ja tabas pigem keerulise keskpositsiooniviske. +4 Kalevile

20:14
Kalev/Cramo - Mornar 17 : 15

Juba 10 silma visanud Berry näitas, et pole kade mees. Mornari mehed lendasid talle aktiivselt peale, jänki andis palli Silinsile, kes sopsas kolmese. Seni kõik tipp-topp.

20:13
Kalev/Cramo - Mornar 14 : 13

Kalevil liikus taas pall väga hästi, Silins murdis korvi alla ja leidis põrkesööduga Nurgeri, kes pani palli rahulikult kotti.

20:12
Kalev/Cramo - Mornar 12 : 13

Kalevi tõi väljakule Melsoni, Silinsi ja Hermeti, aga esialgu see vilja ei toonud, sest hoopis Mornar harutas kodusatsi kaitse lahti ja sai korvi alt lihtsad kaks silma.

20:10
Kalev/Cramo - Mornar 12 : 11

Kalevilt 12 : 0 spurt! Berry napsas palli vahelt ja purjetas korvi alla, kus tema vastu tehti viga. Pall keeras küll korvist välja, kuid järgnenud kaks vabakat pani ta kindlalt kotti.

20:09
Kalev/Cramo - Mornar 10 : 11

Lewis harutas järjest mängu väga hästi lahti. Esiteks leidis sööduga Dorbeku, kes tõi kaks silma. Järgmisel rünnakul murdis Lewis korvi all, andis palli nurka Berryle, kes põrutas kolmese kotti.

20:07
Kalev/Cramo - Mornar 5 : 11

Berry taas aktsioonis, kui mees seekord sopsas kolmese. Esimene šokk elati üle.

20:06
Kalev/Cramo - Mornar 3 : 11

Dorbek sopsas korvi alt, kuid kohtunik võttis ründevea. Kalev sai silmad pähe, kui mängitud oli 2.19. Lewis vaheltlõike järel lõpetas kiirrünnaku Berry.

20:05
Kalev/Cramo - Mornar 0 : 11

Micovic murdis korvi alla ja sopsas koos veaga. Tabas ka järgnenud vabavise. Vahe juba 11 silma.

20:03
Kalev/Cramo - Mornar 0 : 8

Väga-väga karm algus kodumeeskonna poolt. Strahinja Micovic ja Trey Lewis nõelasid kolmestega, Corey Davis Jr kahesega. 1.30 mängitud ja Štelmahers võttis juba aja maha.

20:01

Kalevi alustas sama algviisikuga nagu Lissaboni Sportingu vastu, kui platsile jooksid JeQuan Lewis, Martin Dorbek, Davion Berry, Kristjan Kitsing ja Kamari Murphy. Mornarilt astus vastu kvintett Corey Davis Jr., Strahinja Mićović, Aleksandar Lazić, Trey Lewis ja Gligorije Rakočević,

19:53

Kohtumise alguseni on 7 minutit ja algas meeskondade tutvustamine.

19:25

Paberil näeb eriti ohtlik välja Mornari tagaliin, kust leiame sellel suvel klubiga liitunud lühikesed ameeriklased Corey Davis Jr (eelmisel aastal Prantsusmaa kõrgliiga Gravelines-Dunkerque) ja Trey Lewise (Rishon LeZioni Maccabi, Iisrael), aastaid Euroopa erinevates riikides ringi rännanud Montenegro koondislase Vladimir Mihailovići ja viiel hooajal Euroliigas pallinud 32aastane Nemanja Gordići. Meeskonna kogenuim pallur on 32aastane äär Sead Šehović, kelle CVs on 7 Montenegro liigatiitlit.

Pikkusega ei tohiks Montenegro sats Kalevit murda, sest nende koosseisus väga pikki mehi pole. Näiteks mängib pukis Taylor Smith, kellel pikkust vaid 199cm. Suured ääredki on pigem sellised 205 cm ringi.

Juventus alistas üllatuslikult Bambergi 83 : 79

Saksamaa meeskond alustas viimast kümmet minutit 14punktilisest eduseisust, kuid viie õnnestunud kaugviske najal rebis Juventus järgi ja läks juhtima 72 : 70. Kuid siis sai Bamberg jalad alla ning 2.55 enne kohtumise lõppu olid tablool nende edunumbrid 78 : 74.

Kuid rohkem Brose mängust ei tabanudki. Pool minutit enne matši lõppu pääses Utena sats ette 80 : 79, sakslaste kaks viimast rünnakud päädisid keerulise (ja mööda läinud) kahesega ning rumala pallikaotusega. Nii lükkas Juventus Saksamaa meistriliiga klubi konkurentist ning jääb ootama Kalevi ja Mornari matšist finaalivastast.

Juventuse parimana tõi Patrick Miller 27 silma, leedukad Tomas Lekunas ja Gintautas Matulis toetasid jänkit 15 punktiga. Brose parim oli Patrick Heckmann 16 sangaga, millest 11 viskas ta kolmandal veerandil.

18:29

Viimaseks veerandiks tulid tribüünidele ka Kalevi peatreener Roberts Štelmahers ja tema abilised Akselis Vairogsi ning Indrek Reinbok. Trio jõudis saali õigel ajal, sest Juventuse mehed said perimeetrilt käe lahti ning 5.30 enne lõppu on leedukad taga vaid 67 : 70. Läheb veel mänguks!

18:18

Puhkepausi järel läks Bamberg veelgi suuremalt Juventuselt eest, sest viimase veerandi eel on tablool seis 65 : 51. Sakslased peavad eelkõike tänama Patrick Heckmanni, kes kolmandal veerandil viskas kaheksa minutiga 11 silma (sh kolm kolmest), andis kaks söötu ja tegi ühe vaheltlõike.

17:48

Kümnest kaugviskest vaid ühe tabanud Juventus kaotas Bambergi vastu poolaja 34 : 43. Leedukate 34st silmast 14 on visanud nende pisike mängujuht Patrick Miller. Bambergi skoor jaguneb märgatavalt ühtlasemalt, kui käe on valgeks saanud kaheksa meest, kellest parimana on leedukas Martinas Geben toonud 10 punkti.

Juventus oli hädas pallikaotustega, mida tehti 20 minuti jooksul 9 (Bamberg 4). Ositi tuleb see ka Saksamaa satsi väga agressiivsest kaitsest, sest nemad on vastased vabaviskejoonele saatnud 18 korral, samas ise on nad seal käinud vaid korra.

17:22

Tere õhtust, korvpallifännid!

Kui Kalev/Cramo mängu alguseni on ligi 3 tundi, siis Saku Suurhallis selgitavad esimese finalisti Bambergi Brose ja Utena Juventus. Esimesed kümme minutit kuulusid sakslastele, kes said kiiresti sisse 6 : 0 edu ja veerandaja lõpuks jäi skoor 16 : 11. Erilist huvi Leedu ja Saksamaa meistriliiga satsid eestlastele ei paku, sest tribüünidel on 44 inimest (jep, lugesin kokku). Nende seas loomulikult ka meie koondise loots Jukka Toijala, kes näib olevat igal Eestis toimuval kossumatšil. Loodetavasti õhtune mäng toob saali tihkelt täis.