UUE KATSUMUSE LÄVEL: mai lõpus proovis Rait Ratasepp läbida 10 päevaga 20 täispikka jooksumaratoni, kõik ajaga alla kolme tunni. See üritus nurjus, kuid Ratasepa usku, et 60 päeval järjest on võimalik läbida täispikk triatlon, see kõikuma ei löönud.

Foto: Aldo Luud
Kaspar Koort 17. september 2021 08:00

Eelmise nädala esmaspäeval pakkis ultrasportlane Rait Ratasepp oma varustuse autosse, keeras süütevõtit ning asus vurama Tartust Lõuna-Hispaania suunas. 4600kilomeetrise teekonna järel ootas teda praam, millega hakkas omakorda seilama Kanaari saarte, täpsemalt Fuerteventura poole. Nädala lõpuks oli ta sihtkohas päral, et hakata tegema viimaseid ettevalmistusi oma järjekordse pöörase katsumuse jaoks. Nimelt plaanib mees 60 päeva jooksul läbida 60 täispikka triatloni ehk kokku 228 km ujudes, 10 800 km rattasadulas ja 2532 km joostes.

Kuigi esimese triatloni start on 5. oktoobri hommikul, varus Ratasepp teadlikult rohkem aega, et keha katsumuseks võimalikult hästi valmis oleks. Kahe aasta eest samas paigas 40 päeval järjest täispikka triatloni läbides jõudis ta kohale viis päeva enne starti, kuid seda oli ilmselgelt liiga vähe, tõdeb ta tagantjärele targana: esimesed kümme päeva olid väga keerulised ja lihtsamaks läks alles 20. päevast.

Edasi lugemiseks: