Trent Alexander-Arnoldi ja Mohamed Salahi tööandja Liverpool alistas 3 : 2 Milani

16. september 2021, 00:07

BLOGI | Inglismaa klubid korraldasid väravate saju, PSG koperdas belglaste vastu

Kolmapäeval peeti jalgpalli meistrite liigas kaheksa matši. Tugevate vastaste vastu said kolm võidupunkti kirja Liverpool, Manchester City ja Madridi Real, PSG samal ajal leppis võõrsil Club Bruggega viiki.

Õhtu väravarohkeim kohtumine toimus Inglismaa meistri Manchester City ja Saksamaa uue suurklubi Leipzigi vahel. City võitis Nathan Ake värava, Nordi Mukiele omavärava ja Riyad Mahrezi penalti najal avapoolaja 3 : 1.

Leipzigi ründaja Christopher Nkunku lõi 73. minutil oma õhtu kolmanda värava ja tõi tabloole seisu 4 : 3, kuid viimane sõna jäi Manchesteri klubile, kes võttis Joao Cancelo ja Gabriel Jesuse tabamuste järel 6 : 3 võidu.

Põnev oli ka 2005. ja 2007. aasta Meistrite liiga finaalis madistanud Liverpooli ja AC Milani alagrupimatš. Liverpool läks 9. minutil Fikayo Tomori omaväravast juhtima ja neil oli viis minutit hiljem võimalus lüüa teinegi, kuid Mo Salah ei realiseerinud penaltit.

Vaid kahe minuti jooksul läks ette hoopis AC Milan, kui 42. minutil skooris Ante Rebic ja 44. minutil Brahim Diaz. Kuid teine poolaeg kuulus Liverpoolile, kelle eest skoorisid Salah ja Jordan Henderson.

Ehkki PSG pani Brugge vastu väljakule trio Neymar-Kylian Mbappe-Lionel Messi, siis meeskonna mäng jäi üsna hambutuks ja nad leppisid belglaste vastu 1 : 1 viigiga. Õhtu kõige säravamaks täheks osutus hoopis Amsterdami Ajaxi ründaja Sebastien Haller, kes 5 : 1 võidumängus Sportingu üle lõi neli kolli.

23:57
Kolmapäevaste mängude tulemused

A-alagrupp

Manchester City - Leipzigi RB 6 : 3 (3 : 1)

Club Brugge - PSG 1 : 1 (1 : 1)

B-alagrupp

Atletico Madrid - Porto 0:0

Liverpool - AC Milan 3 : 2 (1 : 2)

C-alagrupp

Lissaboni Sporting - Amsterdami Ajax 1 : 5 (1 : 3)

Istanbuli Bešiktas - Dortmundi Borussia 1 : 2 (0 : 2)

D-alagrupp

Milano Inter - Real Madrid 0 : 1 (0 : 0)

Tiraspoli Šerif - Donetski Šahtar 2 : 0 (1: 0)

23:50
Inter - Madridi Real 0 : 1

Giuseppe Meazza staadion jäi haudvaikseks, sest Eduardo Camavinga mängis palli värava ette ja Rodrygo lõi selle ühe puutega sisse.

23:48
Atletico - Porto 0 : 0

Väga võimaluste vaeses mängus jõudis Porto sihile. Kuid videokohtunik nägi, et värava eel puudutas Mehdi käega palli ja tühistas tabamuse.

23:46
Manchester City - Leipzig 6 : 3

Nurgalöögi järel põrkus pall karistusalas kuniks jõudis Gabriel Jesuse jalale, kes vajutas City kuuenda värava.

23:41
Manchester City - Leipzig 5 : 3

Vahelduseks ei tulnud matšis väravat, kuid külalised jäid Angelino teise kollase järel vähemusse.

23:40

Halleri neljast väravast rääkides. Meistrite liiga ühes matšis on nähtud ka viit väravat. Sellega on hakkama saanud näiteks Messi 2012. aasta 7 : 1 võidumängus Leverkuseni üle ja Luiz Adriano kaks hooaega hiljem, kui Šahtar seljatas 7 : 0 BATE.

23:36

… või siiski ei lähe mänguks. Joao Cancelo lõi kaks minutit hiljem kauglöögist seisuks 5 : 3

23:34
Manchester City - Leipzig 4 :3

Poulsen mängis ilusa sööduga Christopher Nkunku kaitseliini taha ja ründaja lõi väikese nurga alt oma õhtu kolmanda värava. Ka selles matšis läheb veel mänguks…

23:29
Liverpool - Milan 3 : 2

Liverpoolis käib vägev andmine. Nurgalöögi järel pani Henderson karistusala joonelt ilusa volley võrku.

23:26
Sporting - Ajax 1 : 5

Haller. Neli. Võimas!

Seekord läbisööt kahe keskkaitsja vahelt, Haller on õige mees õigel kohal ja hollandlased naudivad!

23:25
ManCity - Leipzig 4 : 2

Jack Grealish saab oma Meistrite liiga debüüdil jala valgeks! Leipzig arvab, et neid ootab lootustandev rünnak ja kaitseliin tõuseb kõrgemale, kuid ootamatu pallikaotus tähendab, et Grealish on ainus vastassuunas liikuv mängija. Väike konks karistusalla ja pall püüdmatult tagumise posti kõrvale!

23:15
Sporting - Ajax 1 : 4

Lissabonis toimub! Paulinho kael võib homme valutada: ta paneb 15 meetrilt peaga pallile nii palju täpsust ja jõudu taha, et see lendab kenasti ristnurka. VAR kontrollib…! Suluseis!

Ja siis Haller vormistab teisel pool väljakut paremalt äärelt tulnud madalast tsenderdusest oma kaabutriki!

23:13
ManCity - Leipzig 3 : 2

Nkunku lööb peaga oma teise: City unustab teda karistusalas valvata ja lihtne värav Leipzigile!

23:08
Liverpool - AC Milan 2 : 2

Divock Origi sööt on meisterklassist: tal pole sekunditki aega ega sentimeetritki ruumi, aga kuidagi suudab ta palli sealt üle kaitseliini upitada, kus selleni jõuab Salah, kes lööb kangutava liigutusega koleda värava, aga ka need loevad!

23:05
Inter - Real 0: 0
23:03
Teised poolajad on alanud!

Hingetõmbeaeg on otsas, mängud jätkuvad.

23:02
Liverpool - AC Milan 1 : 2

Ja stopper näitas: 110 sekundit kahe AC Milani värava vahel!

22:57

Kuidas reageeris Manchester Unitedi legend Liverpoolile löödud kahele väravale?

22:56
VAHEAJAD!

Ja hingame! Milline väravamöll üle Euroopa! Ja sealjuures on kahes mängus veel skoor avamata:

ManCity - Leipzig 3 : 1

Aga City saab üleminutitel oma edu tagasi! VAR palub kohtuniku teleri ette, kust tuleb otsus: käsi karistusalas! Mahrez virutab palli tugevalt ja püüdmatult ülanurka!