Viljar Voog, Lilleküla, 16. september 2021 21:40

Flora - Gent

FC Flora seiklus UEFA konverentsiliiga alagrupis algas 0 : 1 kaotusega belglaste KAA Gentile. Meeskondi jäi lõpuks lahutama üks rumal tähelepanukaotus Flora kaitseliinis.

Aimu sellest, milliseks matš kujuneb, sai juba 15 sekundi möödudes: Michael Lilander üritas palli klaariks lüüa, kuid vastaste äärekaitsja Christopher Operi – millal viimati Lilleküla jalgpallimurul Operit nähti? – jooksis eestlasele nõnda konkreetselt sisse, et mõneti üllatuslikult ei välkunud kohe kohtumise alustuseks kollane kaart.

21:38

Ongi kõik. Flora esimene alagrupimäng lõppeb 0 : 1 kaotusega. Soliidne partii, aga vastane tekitas pisut rohkem šansse ja kasutas neist ühe ka ära.

21:37

Gent jõuab veel enne lõpuvilet teha ühe ütlemata kasuliku vahetuse: tipuründaja Darko Lemajic välja, Adewale Oladoye sisse.

21:35

Floral oli see rünnak olemas, aga Vassiljev andis paremalt äärelt pehme kaarpalli otse väravavahi sülle. Staadion erutus korraks, aga kahjuks põhjuseta.

21:33

Florale on jäänud veel neli lisaminutit.

21:32

89. min. De Sart 18 meetri pealt, aga üle. Ei paista seda Flora väravat kuskilt, pigem on Gent teeninud viimastel minutitel standardolukordi, kuid pole neid oskuslikult kasutanud.

21:26

83. min. Gent vastab teravalt. Mboyo vasaku jala lähilöök vuhiseb napilt tagumisest postist mööda.

Järgneb vahetus: vasakkaitsja Christopher Operi välja, Nurio Fortuna sisse.

21:25

82. min. Üle pika aja üks ilus rünnak Floralt. Miller andis vasakul äärelt Kallastele tsooni hea söödu, Kallaste pääses tsenderdama, aga madal pall langes väravavahi saagiks.

21:19

Õnneks on Bolat taas jalul ja mäng võib jätkuda. Floral on ümmarguselt 15 minutit armuaega.

21:18

74. min. Sappinen puges väga osavalt lootusetuna näinud olukorras vastase keskkaitsja Ngadeu-Ngadju kaenla alt läbi ja mängis end terava nurga alt löögilegi, kuid väravavaht Bolat jõudis õigel ajal väravast välja. Tulemus? Sappinen jooksis talle põlvega näkku, nii et mees vajab praegu arstiabi.

21:11

68. min. Jürgen Henni esimene taktikaline lüke: Rauno Alliku vasakult äärelt välja, Henrik Ojamaa sisse.

21:07

63. min. Gent teeb korraga kolm vahetust. Platsilt lahkuvad Roman Bezus, Sven Kums ja Laurent Depoitre, mängu sisenevad Julien De Sart, Ilombe Mboyo ja Tarik Tissoudali. Ehk siis värskeid jalgu ette ja keskväljale.

21:04

61. min. Depoitre pääseb lubamatult lihtsalt kastist löögile, aga Igonen päästab nurgalöögiks.

21:03

60. min. Sappinen pääseb läbisöödu tulemusena kastis löögile, aga napilt tagumisest postist mööda. Ta on selliseid sel hooajal löönud kotiga, aga praegu oli sihik pisut ebatäpne. Kahju.

20:59
Flora - Gent 0 : 1

Ojah. Flora magab täiesti maha audi lahtiviske enda poolel. Bezus võtab Genti paremalt äärel palli rinnaga maha ja saadab selle esimese puutega kaitseliini selja taha, kus Lemajicil on vaid vormistamise küsimus. Gent juhib!

20:56

Seitse minutit teist poolaega läbi ja Kallaste võitleb mehe eest! Läbisööt karistusalla näib raudkindlalt lõppevat Genti ründaja üliohtliku lähilöögiga, kuid Kallaste libistab ja blokeerib selle viimasel hetkel.

20:50

Esimene ohtlik rünnak läheb kirja Gentile. Kaugelt tulnud löök põrkab vahetult enne Igoneni, aga see ei ole väravavahile probleemiks.

20:49
Teine poolaeg algas!

Aga Lillekülas läheb mäng edasi!

20:48

80 kilomeetrit põhjapool on HJK LASKi vastu avapoolaja järel 0 : 1 kaotusseisus.

20:34
Poolaeg 0 : 0

Esimene poolaeg lõppeb Genti survega, aga väravani külalised õnneks ei jõua. Enne kostub päästev vile.

20:31

Paremalt äärelt tulnud tsenderdus ja Depoitre saab Lukka pealt ootamatult vabalt peaga löögile. Igonen peab lati alla teel palli üle lükkama.

20:30

Kohtunik lisab kolm minutit.

20:29

Oi… Vassiljevi läbisööt otsib üksi sööstvat Sappineni, aga kohtuniku lipp tõuseb. Kui oli, siis imenapp!

20:26

Mängutempo pole olnud ülemäära kõrge, aga kuna kontaktid on nii füüsilised, siis on florakatel juba toss veidi väljas. Mis nii veel teisel poolajal saama hakkab? Viis minutit puhkuse vileni.

20:23

Kuusk paneb kaks korda spaaget - esimene kord laseb ta sellega mängija endast mööda ja tekib ohtlik olukord, aga teisel katsel saab ta palli karistusalast välja. Mitte kaugele - järgneb Genti pealelöök, aga õnneks otse Igoneni peale.

20:20

Genti peatreener kisab oma mängijatele, et nad jäävad pidevalt florakatele surve avaldamisega hiljaks. Viimastel minutitel on omakorda belglased jõudnud paar korda ohtlikult Flora karistusala juurde, aga senini on viimasest tapjasöödust vajaka jäänud.

10 minutit minna!

20:14

Poolteist minutit teeb Flora Gentile võimsat survet - korduvalt käib pall kastis või selle joonel - aga kui lõpuks pealelöögiks läheb, siis tuleb see Zenjovilt, kaugelt, pehmelt ja mööda maad. Laulmisegi unustanud fännid ohkavad ja võtavad viisi jälle üles.

20:11

Kui seda mängu ühe sõnaga iseloomustada, siis oleks see „jõuline“. Esimesed 25 minutit pole meeskonnad teineteist hellitanud.

Zenjov saab Kostjaga seinasöödu järel tsenderdada, kuid Allikut pole tagumises postis.

20:07

Kallaste sekkumisega tekkinud katiseliin peab teineteisega veel natukene harjuma. Napilt oleks jäänud kaks Genti meest kastis ihuüksinda, kuid Kuusk blokeeris viimasel hetkel nendeni läinud söödu.

20:05
20:01
0 : 0

Seppik mängis veel mõned minutid edasi, aga nüüd kutsutakse talle juba kanderaam väljakule. Kallaste sekkub 18. minutil!

19:59

Viimases olukorras sai viga ka Seppik ja Ken Kallaste pani juba kaitsmed sokkide sisse, aga nii kohe teda siiski vaja pole. Samas on Kallaste soojendus vägagi seda nägu, et varsti on ta mängu sekkumas.

19:56

Pärast Flora teravat algust kaks ohtlikku olukorda Flora värava all: kõigepealt lööb üpris üksinda Depoitre kõrgest pallist mööda ja seejärel peab Igonen tegema hiilgava tõrje Bezuse lähilöögilt.

19:54
0 : 0

Oi kui napp!!! Poom annab paremalt äärelt mõõdetud söödu karistusalla jooksvale Allikule, kes teeb konksu ja lööb siis paremaga peale, kuid kaitsja jõuab blokeerima.

Järgnenud nurgalöök lendab väravavahi tsooni.

19:52

Sappinen saab tagumises postis peaga löögile, kuid taganemise pealt ja ka nurk jube terav. Väravavaht Sinan Bolati jaoks kerge saak.

19:51

Viies minut ja Zenjov võitleb paremalt äärelt, 40 meetrit väravast Florale karistuslöögi. Kes muu kui Kostja selle karistusalla saadab, aga madalalat. Teisele pallile sööstab vasakul äärel Miller - tema tsenderdus on täpsem ja toob Florale nurgalöögi.

19:46

Ja kulub napilt 15 sekundit, kui juba peab kohtunik esimesed hoiatussõnad ütlema. Christopher Operi jookseb korralikult otsa palli klaariks löönud Lilanderile ja Eesti mees vajab tohtrite abi.

19:45
Mäng on alanud! 0 : 0

Kõik on nii nagu peab, Flora ründab oma fännide väravasse teisel poolajal!

19:39

Umbes viis minutit aega ajaloolise avavileni. Paras on meenutada, mis eile asjaosalised ütlesid:

19:33

Genti fännid, keda on tribüünidel näha 30 hinge, üritavad Flora koosseisu ette lugemisel anda vilekoori, aga no ei kanna nende hääled siis staadionil. Võib ennustada, et kui viimases alagrupimatšis tuleb siia mängima Belgradi Partizan, on asjad veidi teisiti…

19:30

Konverentsiliiga sai tegelikult alguse juba teisipäeval, kui mängisid Iisraeli klubid: Tel-Avivi Maccabi alistas kodus Alaškerti 4 : 1 ja Maccabi Haifa tegi 0 : 0 viigi Feyenoordiga.

Tänases esimeses matšis jätsid väravad löömata Kairat ja Omonoia.

19:24
Mis ja miks Konverentsiliiga?
19:21
Algrivistused!
19:17

Miks me räägime tänasel vutiõhtu alustuseks rahast, mitte spordist? Sest sportliku tippsaavutuse ehk alagrupist edasipääsu tagamine on Konverentsiliigas neetult keeruline. Otse pääsevad play-offi vaid alagruppide võitjad ning teised kohad peavad hakkama madistama Euroopa Liigas kolmandaks jäänud meeskondadega. Seega võtame asja pigem mäng mängu haaval ja loodetavasti korjab Flora neid poolmiljoneid kuue matši peale mõne üles.