Korvpall

USA kossukoondise uus niiditõmbaja seisab kohe silmitsi suure väljakutsega 

Kaspar Koort, 17. september 2021 10:50

USA koondise endine peamänedžer Jerry Colangelo (vasakul) andis Grant Hillile ameti sümboolselt üle hiljutisel korvpalli Kuulsuste Halli tseremoonial.

Foto: AFP/Scanpix

Tokyo olümpiamängude järel lõppes üks ajastu USA korvpallikoondises, kui 2005. aastal koondise peamänedžeriks saanud Jerry Colangelo kuulutas oma missiooni lõppenuks. Vanameistri järeltulijaks sai endine tähtmängija Grant Hill, kes seisab kohe silmisti tõsise väljakutsega, kui peab leidma tiimile uue peatreeneri.

USA koondise peamänedžeri amet on mõnes mõttes veelgi vastutusrikkam kui treeneritel, sest just tema ülesandeks on pidada läbirääkimisi NBA superstaaridega ja veenda neid selles, et täitsa tore oleks ju kurnava hooaja järel ka pisut koondisekossu patsutada. Colangelol tuli see päris hästi välja: pärast 2004. aasta Ateena olümpiamängude krahhi, kui leppida tuli kõigest pronksmedaliga, on nii Pekingis, Londonis, Rio de Janeiros kui ka Tokyos võetud taas see, mida Ameerika ässadelt oodatakse, ehk siis kuldmedal. Kui välja arvata 2019. aasta MM, kus kokku saadi „pooleterameestest“ (Andres Sõbra väljend) koosnenud seltskond, on koondisesse alati mahtunud ka esimese suurusjärgu megastaare nagu LeBron James, Kobe Bryant või Kevin Durant.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.08.2021
Andres Sõber: olin USA võidus kindlam, kui see tegelikult tuli
07.08.2021
Duranti tegus päev: leping 198 miljonile dollarile ja kolmas olümpiakuld
07.08.2021
ÕL TOKYOS | PEAAEGU ÄRA VÄRISTATUD, AGA TEENITUD KOSSUKULD! USA maksis Prantsusmaale kaotuse eest kätte

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee