Guanyu Zhou.

Foto: ZUMA Press / Scanpix
Toimetas Eigo Kaljurand 17. september 2021 16:07

Portaali Motorsport andmetel alustab vormel 1 meeskond Alfa Romeo järgmist hooaega kahe uue sõitjaga, kui juba ametlikult välja kuulutatud Valtteri Bottase meeskonnakaaslaseks saab tänavu F2s Jüri Vipsiga võidu kihutav hiinlane Guanyu Zhou.

Motorspordi allikate sõnul on leping sisuliselt kindel ja puudu on vaid allkirjad. Alfa Romeo meeskonna boss Frederic Vasseur asja siiski ei kinnitanud ja ütles, et lõplikku otsust pole veel langetatud. Nimelt soovib meeskond enne teise sõitja kinnitamist näha edasist vormel 2 hooaja käiku.

„Zhou teeb vormel 2 sarjas head tööd. Ta on kindlasti meie nimekirjas,“ ütles Vasseur Motorspordile. „Seda mitte ainult seepärast, et ta on hiinlane ja F2-sarja tipus. Ta on võitnud etappe ja ilmselt jälgib teda iga vormel 1 meeskond.“

Sellel hooajal sõidavad Alfa Romeo masinatega Kimi Räikkonen ja Antonio Giovinazzi. Kuid soomlane tõmbab selle aasta lõpus vormel 1 karjäärile joone alla ning itaallane on teinud erakordselt kahvatu hooaja, kui MM-sarja kokkuvõttes jäävad tema seljataha vaid kaks Haasi pilooti.

UNI-Virtuoso Racing meeskonnas sõitev Zhou on vormel 2 sarjas teisel kohal. Kui üldarvestuses kuuendat kohta hoidval Vipsil on kaukas 90 punkti, siis Zhoul 134. F2 üldliider on Oscar Piastri 149 silmaga. Üks Zhou eelis on temaga kaasnev rahakott, sest Motorspordi andmetel toetavad 22aastast pilooti rikkad Hiina sponsorid. Portaali sõnul jälgib Alfa Romeo ka oma akadeemia piloodi Theo Pourchaire'i edusamme, kes hoiab üldarvestuses viiendat kohta.

Vasseur tõdes, et vormel 2 hooaja esimesed neli võistlust olid üsna omanäolised ja neist ei tohi liiga kaugeleulatuvaid järeldusi teha. „Aasta neli esimest F2 võistlust olid veidi teistsugused ja nüüd pöördutakse tagasi traditsioonilisemate radade juurde. Noored poisid saavad rohkem kogemusi ja paari-kolme võistluse jooksul näeme, kui kaugele nad on arenenud,“ lausus ta.

Vormel 2 hooaeg algas nimelt tänavaradadel, kui esimesel kolmel etapil võeti mõõtu Bahreinis, Monacos ja Bakuus. Vasseuri sõnul jälgib Alfa Romeo järgmisel nädalavahetusel Venemaal Sotšis toimuvat etappi, mille järel võib tulla juba ametlik teadaanne.