Trayvon Bromell.

Kergejõustik
18. september 2021, 19:01

VIDEO | USA sprinter tõusis ülivägeva jooksuga kõigi aegade edetabelis kuuendaks

USA sprinter Trayvon Bromell püstitas Keenias Nairobis toimuval võistlusel 100 m jooksus uue isikliku rekordi 9,76 ning tõusis maailma kõigi aegade edetabelis kuuendat kohta jagama. Märkimisväärne on ka teise koha saanud keenialase Ferdinand Omanyala aeg – 9,77.

Jooksu ajal puhus taganttuul kiirusega 1,2 m/s.

Seejuures Tokyo OMil ei pääsenud kumbki sportlane 100 m distantsil finaali. Olümpiavõitjaks tuli mäletatavasti itaallane Lamont Marcell Jacobs ajaga 9,80.

Nii 26aastase Bromelli kui ka kõigi aegade edetabelis kaheksandaks tõusnud 25aastase Omanyala tänased resultaadid on küllaltki üllatuslikud. Ameeriklane tuli küll võistlusele maailma hooaja kiireima mehena (9,77), ent tema tulemused pärast USA olümpia katsevõistlusi olid võrdlemisi kahvatud. Keenia sprinteri isiklik rekord enne käimasolevat hooaega oli aga 10,32. Tänavu oli ta varem 10 sekundi piirist saanud jagu kahel korral.

10. Maurice Greene – 9,79 (1999)

Meeste 200 m jooksu võitis uue isikliku rekordi 19,76ga ameeriklane Fred Kerley. Teise koha sai M35 klassi maailmarekordi 20,06ni viinud Botswana sprinter Isaac Makwala ning kolmas oli uue isikliku tippmargi 20,11ga itaallane Filippo Tortu. Jooksu ajal puhus taganttuul kiirusega 2,0 m/s.

Norras tegi hooaja viimase võistluse 400 m tõkkejooksu olümpiavõitja ja maailmarekordi 45,94 omanik Karsten Warholm. 25aastane spordilegend püstitas 300 m jooksus uue rahvustippmargi 32,49.