Rauno Sappinen sahitas neljal korral võrku.

22. september 2021, 21:09

RAUNO SAPPI-NELI VÄGEV ÕHTU: Flora ründetuus lõi Transi puuri palle täis

Valitsev Eesti meister Tallinna Flora alistas jalgpalli meistriliigas 5 : 2 Narva Transi, Rauno Sappinen skooris neli väravat.

Konverentsiliiga alagrupiturniirile jõudmine lõi Flora kohaliku kalendri sassi ja mängugraafiku tihedaks. Valitsev Eesti meister alistas pühapäeval 2 : 0 Nõmme Kalju, taas tulid rohesärgid murule kolmapäeval, kui Lilleküla staadionil peeti eurohooaja tõttu edasi lükatud matš Narva Transiga.

Kui Kalju vastu alustas Rauno Sappinen varumeeste pingilt, siis Transi matšiks ennistas Flora peatreener Jürgen Henn mehe taas algkoosseisu. Lüke kandis vilja, sest 25aastane ründaja sai juba esimese 14 minutiga kirja kaks tabamust.

Neljandal minutil ebaõnnestus Sergei Zenjovi löögiüritus, kuid pall põrkas õnnelikult Sappinenile, kes lükkas mänguvahendi võrku. Kümme minutit hiljem pani Sappinen pea vastu Ken Kallaste tsenderdusele ja viis Flora juba 2 : 0 ette. Kiire algedu siiski uinutas Flora mehi, kui 23. minutil unustati nurgalöögi järel vabaks Nikita Mihhailov, kes ei eksinud.

Õhtu kangelane Sappinen tunnistas, et tiim kaotas fookuse. „Oli perioode, kus me ei saa olla rahul tasemega, mida näitasime. Muutusime mugavaks,“ ütles ründaja kohtumise järel Soccernet.ee ülekandes. Kas saite poolajapausil nahutada? „Tehti kõvemat häält küll. Alustasime teist poolaega hea fookusega.“

Puhkepausi järel tegigi Flora kiiresti sotid selgeks. 50. minutil realiseeris Sappinen Rauno Alliku teenitud 11 meetri karistuslöögi, viis minutit hiljem mängis ründaja üle kaks Transi kaitsjat ning väravavahi ja sai kirja õhtu neljanda tabamuse. Viimase kümne minuti jooksul sai Transi poolelt jala valgeks Aleksandr Zakarljuka, lõppskoori 5 : 2 vormistas Flora ääreründaja Zenjov.

Kas tihe hooaeg mõjutab teie mängu? „On raske, aga see on see tase, mille poole peame püüdlema, et poleks enam raske,” nentis Sappinen.

Flora hoiab 52 punktiga Eesti meistriliigas FCI Levadia ja Paide Linnameeskonna vahel teist kohta. Kuid 61 silma kogunud Levadia on pidanud Florast kaks ja 49 punkti kogunud Paide kolm mängu enam. Sappinen tõusis aga väravalööjate arvestuses tippu. Tal on kirjas 18 tabamust, Henri Anieril ja Zakaria Beglarišvilil üks vähem.