WRC

Tänak: see on meie võimalus näidata, et suudame ka kiiretel rallidel konkurentsi pakkuda (2)

Toimetas Mihkel Talivee, 25. september 2021 17:13

Ott Tänak.

Foto: Vincent Thuillier / Hyundai Motorsport GmbH

Autoralli MM-sari jätkub oktoobri alguses Soomes. Seal viimased kaks etappi võitnud Ott Tänak usub, et Hyundail on tõestamise koht: kas meeskond suudab ka kiirema rajaprofiiliga võidukihutamistel poodiumikohtade nimel võistelda?

Eestlane võitis Soome ralli nii 2018. kui ka 2019. aastal. Toona oli ta veel Toyota piloot. Mullu jäi meie põhjanaabrite juures MM-etapp koroonaviiruse pandeemia tõttu ära. Tänavu toimub see sügisel, mitte suvel, nagu varasematel hooaegadel.

Samal teemal

„See ralli on [võrreldes eelmistega] oma loomult väga erinev. Kuna me pole suurt osa teest varem näinud, siis peame recce'l [võistlustrassiga tutvumine] väga hoolikad olema, et legend võimalikult täpne saaks. Ilm võib samuti muutuda. See on viimane kruusaralli praeguse põlvkonna WRC masinatega. Minu arvates on need aegade parimad, seega kahtlemata kavatsen seda etappi nautida.

Teed on ühelt poolt lõbusad, ent panevad samal ajal ka proovile: kiirused on suured ja vahed väiksed, peaks tulema kõva võistlus. Vaatame, kas meil õnnestub võtta kolmas Soome ralli võit – tunneme oma kaasvõistlejaid ja see saab olema raske. Kuid oleme viimasel kahel aastal kõvasti pingutanud ja nüüd on meie võimalus näidata, et suudame kiiretel rallidel konkurentsivõimelised olla,“ lausus Tänak tiimi pressiteate vahendusel.

Tema pealik Andrea Adamo usub, et Hyundail on kolm etappi enne hooaja lõppu endiselt võimalus tiitli nimel võidelda. Praegu edestab neid Toyota 57 silmaga.

„Meie eesmärgiks on, et kõik sõidaksid ühtlaselt. Sellel etapil on Rally Estoniaga sarnasusi. Meil on potentsiaali, et saavutada tugev tulemus, kui töötame koos hästi ning vähendame vigu nii palju kui võimalik. Kuigi Thierry ja Craig jõudsid Eestis poodiumile, ei saanud me näha, mida suutnuks Ott. Nüüd on selleks uus võimalus. Võitlus tiitli nimel jätkub ning peame ülejäänud rallidelt saavutama võimalikult head tulemused,“ sõnas Adamo.

Soome ralli toimub 1.-3. oktoobrini.

Samal teemal

23.08.2021
Ralliekspert muretseb: Tänak on mustas augus
20.08.2021
Latvala Toyota järgmise hooaja sõitjatest: teeme otsuse oktoobris, aga Lappi on meie nimekirjas kõrgel kohal
19.08.2021
VIDEO | Vaata, kuidas valmistub Soome ralliks Ott Tänak
18.08.2021
Tänaku konkurent leidis Soome ralliks uue kaardilugeja