Anett Kontaveit pärast Maria Sakkari alistamist.

26. september 2021, 17:13

BLOGI | SUPER! Kontaveit võitis Ostrava WTA turniiri (4)

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 30.) alistas Tšehhis Ostravas toimuva WTA 500 kategooria turniiri finaalis kreeklanna Maria Sakkari (WTA 12.) 6 : 2, 7 : 5. Kohtumise käiguga saab tutvuda allolevas blogis.

Finaali avasett kuulus kindlalt Kontaveidile, kes seisul 2 : 1 murdis vastase pallingu. Oma servigeimide hoidmisega eestlannal probleeme polnud ja ta võitis esimese seti 34 minutiga 6 : 2.

Teises setis sai kreeklanna paremini mängu sisse, kui ta kohe Kontaveidi esimeses servigeimis teenis murdepalli, mida ta siiski ei suutnud ära kasutada. Ehkki matš jätkus tasavägiselt, siis seisuni 6 : 5 ei teeninud kumbki naine murdepalle, kuid otsustaval hetkel Sakkari põles läbi. Kontaveit murdis Sakkari servigeimi nulliga ja võitis matši 6 : 2, 7 : 5.

Kontaveit ei kaotanud turniiril ühtegi setti, kui eestlanna alistas 6 : 4, 6 : 4 rumeenlanna Sorana Cirstea (WTA 40.), 6 : 3, 6 : 4 hispaanlanna Paula Badosa (WTA 27.), veerandfinaalis 6 : 4, 6 : 3 Šveitsi esindava Tokyo olümpiavõitja Belinda Bencici (WTA 11.) ja poolfinaalis 6 : 0, 6 : 4 teisena asetatud kodupubliku lemmiku Petra Kvitova (WTA 10.).

17:21

„Tänud kõigile. Ma siiani ei suuda seda uskuda, see oli nii hea nädal mu jaoks,“ tunnistas Kontaveit matši järel, et võit pole talle veel kohale jõudnud.

„Esiteks tahaks tänada Mariat, sul on suurepärane aasta ja sul läheb väga hästi. Alustasime aastat koos Austraalias karantiinis, kus proovisime end mõistuse juures hoida. Sinuga on suurepärane väljakut jagada.“ rääkis Kontaveit, kes seejärel tänas oma treenereid, pere, turniiri korraldajaid ja fänne.

17:18

Sakkari matši järel: „Anett, õnnitlused, sa väärisid seda. Mitte ainult selle võidu pärast, vaid sa oled imeline inimene. Imeline oli siin turniiril tagasi olla. Täna polnud mu parim päev, aga see on mu karjääri parim aasta. Tänan kõiki oma abilisi ja fänne, et te siin olite.“

17:15

Kohtumise statistika (vasakul Sakkari, paremal Kontaveidi numbrid)

17:11
Kontaveit alistas Sakkari 6 : 2, 7 : 5!

Ja olemas! Kontaveit murdis Sakkari palligugeimi nulliga!

17:10

Anett lööb tagantkäe joonele ja eestlannal on seisul 40 : 0 kasutada kolm murde- ja matšpalli!

17:09

Sakkari ei suuda palli üle võrgu toimetada ja Konteveidi edu 30 : 0

17:09

Sakkarilt taas kummaline eksimus, kui tema tagantkäsi läheb päris-päris pikaks. Kontaveit ees 15 : 0

17:07
Kontaveit - Sakkari 6 : 2, 6 : 5

Huhuh… kuigi geimi algus oli keeruline, siis Kontaveit kindlustas täpse tagantkäe abil geimivõidu. Kuigi teine sett on kestnud ligi tunni, siis Kontaveit pole teeninud ühtegi ja Sakkari ühe murdepalli, mida ta ära ei kasutanud.

17:05

Kontaveit näitas külma närvi ja võitis kolm punkti järjest. 40 : 30

17:05

Sakkarilt võimas äralöök ja seis Kontaveidi poolt vaadates 0 : 30

17:04

0 : 15 seisul lendas kohtuniku silmis Kontaveidi pall pikaks, kuid eestlanna kasutas videkordust, mis näitas, et pall oli sees. Kuigi olukorrast võinuks saada punkti Anett, siis kohtunik ütles, et punkt mängitakse uuesti…

17:02
Kontaveit - Sakkari 6 : 2, 5 : 5

Aneti võrku lennanud eeskäe järel sai Sakkari neljandal geimpallil geimi kätte.

17:00

Kumbki poole ei suuda kuidagi võita kahte punkti järjest, kui Sakkari sai järjekordse geimpalli, kuid Kontaveit äralöögi järel seis taas tasa.

16:59

Võitlus kestab. Kontaveidi eksitud tõrje järel edu Sakkarile, kuid seejärel viigistas Kontaveit seisu vägeva tagantkäega.

16:58

Kreeklanna pääses küll ette 40 : 30, kui seejärel lõi Sakkari lõige lühikeseks ning Kontaveit tegi äralöögi. 40 : 40

16:56

Sakkarilt kaks head servi, mille tõrjetega oli Kontaveidil raskusi ning kreeklanna noppis kaks järjestikust punkti. 30 : 30

16:55

Pallivahetus Kontaveidi surve alla pannud Sakkari sai tühja võrgu pealt mängida ja… lõi auti. 30 : 0 Kontaveidile.

16:55

Sakkari tegi tema jaoks valusal hetkel topeltvea, Kontaveit ees 15 : 0

16:53
Kontaveit - Sakkari 6 : 2, 5 : 4

Kontaveit sai väga tugevate servide najal 30 : 0 edu. 40 : 30 seisult tuli geimi pikim pallivahetus, kust pikema kõrre tõmbas eestlanna.

16:49
Kontaveit - Sakkari 6 : 2, 4 : 4

Väga pikas geimis suutis Sakkari oma palligut hoida. Teises setis Kontaveit murdepallini veel jõudnud pole.