JeQuan Lewis viskas ainsa Kalev/Cramo mängijana kahekohalise punktisumma.

Toimetas Eigo Kaljurand 26. september 2021 19:59

Kalev/Cramo kaotas VTB ühisliiga uue hooaja esimeses voorus võõrsil Peterburi Zenitile 60 : 75.

Kui Kalev/Cramo sõitis kodusel meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiril üle Lissaboni Sportingust, Bari Mornarist ja Utena Juventusest, siis Euroliigas palliv Zenit näitas toonastest vastastest märgatavalt tihkemat kaitset. Tallinlased sopsasid väljakult esimesest 11st viskest vaid ühe ja kaotasid avaveerandi kindlalt 11 : 20.

Zenit jätkas lustimist teise veerandi alguses, kui parimal juhul oli tablool nende eduseis 28 : 13, kuid seejärel pääses Kalev/Cramo mängu tagasi ning puhkama mindi seisult 29 : 34. Sealjuures Zenit tabas esimesel kahekümnel minutil väljakult viskeid 40% tabavusega (27/11), üheksa ründelauda kätte saanud Kalevil läbis 32st üritusest korvirõnga 9 palli.

Võrdne kohtumine jätkus veel teise poolaja alguses, kuid Zeniti eduseisult 38 : 36 tabas Jordan Mickey kolm kaugviset, mis viisid kodumeeskonna ette 47 : 39. Seda edu hoiti kolmanda veerandi lõpuni, mille Zenit võitis 54 : 44.

Viimasel kümnel minutil jõudis Kalev kahel korral üheksa silma kaugusele, kuid rohkemaks tallinlastel jõudu polnud ning Zenit võitis mängu skooriga 75 : 60. Õhtu kangelane oli Zeniti ameeriklasest äär Mickey, kes võttis maha 10 lauapalli ja viskas 27 punkti, millest 21 teisel poolajal. Arturas Gudaitis toetas teda 11 ja Andrei Zubkov 10 sangaga.

Kohtumise lõpuks väljakult 59st viskest 20 tabanud Kalevi poolelt jõudis ainsa mehena kahekohalise punktisummani JeQuan Lewis, kelle arvele jäi 15 silma ja 7 tulemuslikku söötu. Kamari Murphy ja Kristjan Kitsingu kaukasse jäi 8 sanga.

Kalev/Cramo VTB ühisliiga hooaeg jätkub 4. oktoobril, kui kodusaalis võõrustatakse Saraatovi Avtodori. Kolm päeva varem avab Kalev hooaja Eesti-Läti ühisliigas, kus nad sõidavad Riiga külla sealsele VEFile.