Jalgrattasport

Alaphilippe krooniti taas maailmameistriks, neli Eesti ratturit katkestasid 

Toimetas Eigo Kaljurand, 26. september 2021 20:59

Dylan van Baarle, Julian Alaphilippe ja Michael Valgren

Foto: Rahvusvaheline jalgratturite liit

Belgias Flandrias lõppenud maanteeratturite maailmameistrivõistlustel kaitses meeste grupisõidus edukalt tiitlit prantslane Julian Alaphilippe. Ükski eestlane finišisse ei jõudnud.

Päeva esimesse suuremasse jooksikute gruppi kuulus ka Eesti koondise ridades sõitnud Oskar Nisu. Seejärel muutis Prantsusmaa koondis 268,3-kilomeetrise võistluse äärmiselt raskeks. Alaphilippe ründas, kui sõita oli jäänud ligi 58 kilomeetrit ning sai väikese grupiga eest, vahendab Eesti jalgratturite liit.

„Eelmine hooaeg oli tõeline unistus minu jaoks. Tänane sõit oli väga raske ja see võit on väga emotsionaalne. Ma olin väga motiveeritud ja tahtsin hästi sõita ning saada kirja võimalikult head tulemust,“ ütles Alaphilippe finišis. „Mu jalad olid täna suurepärased. See võit ei olnud nii planeeritud, aga ma andsin endast kõik ja mul pole sõnu. Viimastel kilomeetritel mõtlesin oma lapsele. Belgias on palju rattafänne, kes palusid mul hoogu maha võtta, aga mind motiveerisid need ebasümpaatsed sõnad ainult rohkem.“  

Teise koha pälvis hollandlane Dylan van Baarle ja pronksi taanlane Michael Valgren. Grupis, mis kaotas võitjale 32 sekundiga, jäid medalist napilt ilma belglane Jasper Stuyven ja ameeriklane Neilson Powless. Martin Laas, Norman Vahtra, Karl Patrick Lauk ja Nisu finišisse ei jõudnud.

Samal teemal

24.08.2021
SUPER! Noor eestlane võitis juunioride MMil grupisõidus pronksmedali