Marcus Grönholm

Foto: Martin Ahven
Toimetas Eigo Kaljurand 27. september 2021 17:36

Kahekordne autoralli maailmameister Marcus Grönholm pakkus sellel nädalavahetusel toimuva Soome MM-ralli eel oma abi Georg Linnamäele.

23aastane Linnamäe osaleb karjääris esimest korda Soome MM-rallil, kui eestlane võistleb WRC2 klassis Volkswagen Polo R5ga. Sotsiaalmeediast selgub, et Grönholm ja Linnamäe istusid lõppenud nädalavahetusel Soomes samas autos.

„Öeldakse, et Soomes on kõige olulisem kogemus. Õnneks üks suhteliselt kogenud kohalik tüüp pakkus mulle natuke abi. Aitäh nõuannete eest, legend!“ kirjutas Linnamäe Instagramis.

Volkswageniga põristav Linnamäe on tänavu WRC2 klassis osalenud neljal võistlusel, hooaja parimateks on jäänud Kreekas saadud neljas ning Rally Estonial võetud kuues koht. Soome etapil tõotab tulla aga väga tihe andmine, sest WRC2 masinaga tulevad stardijoonele teiste seas Teemu Suninen, Jari Huttunen, Mads Östberg, Oliver Solberg ja Nikolai Grjazin.

Soome etapil stardib neli Eesti pilooti. Lisaks Linnamäele ja Hyundai tehasetiimi leival olevale Ott Tänakule võtavad rallist osa Egon Kaur (Volkswagen Polo R5) ja Raul Jeets (Škoda Fabia Rally2 evo).