Spordivaria

Olümpial vaimselt murdunud Simone Biles: see oli elu ja surma küsimus 

Toimetas Mart Treial, 28. september 2021 14:00

Simone Biles.

Foto: AFP / SCANPIX

USA spordisõbrad ootasid, et nende sportvõimleja Simone Biles (24) võidab Tokyo olümpiamängudel viis kuldmedalit, kuid läks teisiti. Karmimalt. Bilesi tabas nii tugev vaimne blokk, et ta loobus enamikest võistlustest ja naasis lõpuks Jaapani pealinnas hõbeda ja pronksiga. „Arvestades kõike, mida ma viimase seitsme aasta jooksul läbi elasin, poleks ma pidanud olümpiakoondisesse jõudmagi,“ sõnas Biles hiljuti pikas, põhjalikus ja huvitavas intervjuus New York Magazine'ile.

Pisarad voolavad tema pruunidesse silmadesse. „Oleksin pidanud lõpetama ammu enne Tokyot. Siis, kui meedia kirjutas kaks aastat Larry Nassarist (USA naiste võimlemiskoondise endine arst, kes väärkohtles seksuaalselt sadu tüdrukuid ja noori naisi, sealhulgas Bilesi – M. T.). Seda kõike oli liiga palju. Aga ma ei lasknud tal võtta ära midagi, mille nimel olin 6aastasest saadik töötanud. Ma ei lasknud tal seda rõõmu endalt ära võtta. Seega surusin edasi nii kaua, kuni vaim ja keha lubasid,“ rääkis maailma parim naisvõimleja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.09.2021
USA sporditähed: teatasime meid pilastanud spordiarstist FBI-le, kuid tal lasti edasi tegutseda
03.08.2021
ÕL TOKYOS | VAIMNE HEITLUS ISEENDAGA! Kuidas kuus kulda võitma pidanud superstaar sai sootuks suuremaks täheks, leppides ühe hõbeda ja ühe pronksiga