Kalle Rovanperä.

Foto: TT / Scanpix
Toimetas Mihkel Talivee 29. september 2021 21:43

Viimasel kolmel rallil poodiumile jõudnud ning neist kahel esikoha saavutanud Kalle Rovanperä on kodusel Soome etapil mõistagi soosikute seas. 1. oktoobril 21. sünnipäeva tähistav Toyota piloot usub, et talle on seal peamiseks konkurendiks Ott Tänak.

Üldarvestuses viiendal kohal paiknev eestlane võitis kaks viimast Soome rallit: 2018. ja 2019. aastal. Kuigi tänavune hooaeg on Hyundai sõitjal kulgenud üle kivide ja kändude, pärineb tema selle aasta ainus võit samuti meie põhjanaabrite juurest. Nimelt triumfeeris Tänak talvel Arktika rallil.

Kui portaal Rallit.fi uuris neljandal kohal asuvalt Rovanperält, kes on sel nädalal tema suurimaks konkurendiks, tuli talle esimesena meelde just tunamullune maailmameister.

„Tänak võitis siin eelmised kaks rallit ning ta sõidab siin kindlasti tugevalt,“ lausus Rovanperä.

Kuigi Hyundai pole varasematel aastatel Soomes hästi sõitnud, usub Jari-Matti Latvala hoolealune, et tänavu on nad jõudnud kiirematel teedel uuele tasemele.

„Ilmselgelt on nad saavutanud kiiretel rallidel täiesti uue kiiruse. Craig Breen sõitis Eestis väga hästi, kuigi ta ei osale igal etapil. Usun, et ta teeb siin ka tugeva esituse,“ sõnas Rovanperä.