Jalgpall

Flora kaotas Partizanile, keskkaitsja Seppik viidi staadionilt kiirabiautoga minema 

Viljar Voog ja Eigo Kaljurand, 30. september 2021 21:49

Markus Seppik arstide hoole all.

Foto: Reuters / Scanpix

FC Flora tõestas teist mängu järjest, et häbisse nad eurosarja alagrupiturniiril ei jää, kuid samas jätkatakse punktideta. Belgradi Partizanilt saadud 0 : 2 kaotusest tähtsam on aga Markkus Seppiku tervis – keskkaitsja vajus süütus olukorras valudest külili ja viidi kiirabiga minema.

Kui konverentsiliiga avamäng Genti klubiga läks Floral korraks kaotatud tähelepanu nahka, siis Serbias läks nihu kadunud tasakaaluga. 19. mänguminutil järgnes Henrik Ojamaa pallikaotusele pikk diagonaalsööt florakate paremale äärele, kus Cape Verde mängumees Riciardo Gomes murdis karistusalla.

21:42
Partizan võitis kohtumise 2 : 0

Lazar Marković avapoolajal löödud väravaid jäid kohtumise viimasteks. Pealelöögid jäid Partizani kasuks 12 : 8 (raamidesse 6 : 2), pallivaldamine 53% : 47%, kuid klassivahe oli siiski ilme. Aga tulemusest ehk olulisemgi on see, et Seppikuga oleks kõik korras.

21:39

Alagrupi teises kohtumises alistas belglaste Gent Küprose satsi Anorthosise 2 : 0.

21:35

Kohtumisele anti kaheksa lisaminutit, millest teine tiksus täis. Kuid Flora väravat ei paista mitte kuskilt…

21:33

Algas normaalaja viimane minut, kuid Seppiku intsidendi põhjal võiks eeldada, et tuleb 5-6 lisaminutit. Kuid seda peab möönma, et vahetuste järel kadus mängust tempo. Flora tegi ka viimase vangerduse, kui Poom astus platsi kõrvale ning teda asendas Rocco Robert Shein.

21:28

Kohtumist kommenteeriva Kasper Elissaare vahendas Belgradist, et Seppiku seis on hetkel stabiilne. Hetke infosulus loeme selle positiivseks teateks.

21:27

Õhtu kangelane Marković kübarat kirja ei saa, sest vanameister võeti koos Jojiciga puhkama. Platsile lippasid Scekic ja Holender.

21:21

Soometsale jala peale astunud Pantic sai 76. minutil kohtumise esimese kollase kaardi.

21:18

Karm vaatepilt. Kuid olenemata keerulisest olukorrast kohtumine jätkub, kiirabi viis Seppiku minema ja tema asemel joosis platsile Pürg. Kuna mäng jätkub, siis võib loota, et asi polnud nii hull nagu Erikseniga suvel… Viimase näidatud telekaadri põhjal näis, et Seppik hoidis kõhust kinni.

21:16

Asi tundub päris-päris paha, sest kaitsjaga juhtunut telepildis kordusest ei näidatud ning 20aastane kaitsja tõsteti kiirabiautosse.

21:14

Ai-ai, kohtumine ei saa jätkuda, sest Seppik oli platsil pikali. Asi on tõsine, sest mehe ümber on arstid ja platsil kiirabi…

21:12

Flora poolelt liitusid mänguga Martin Miller ja Danil Kuraksin, pingile siirdusid Ojamaa ja Alliku.

21:10

Vassiljev andis 66. minutil vasakult äärelt karistuslöögi teravalt värava peale, pall keeras Popovicile sülle, kust see põrkas karistusalasse, kuid esimesena olid jaol kodumeeskonna mängijad.

21:07

Kolm minutit hiljem sai sarnasest kohast proovida Marko Živković, kuid üsna keskele lennanud palli Igonen pareeris. Partizan tegi seejärel kaks kaks vahetust, kui lahkusid leegionärid Menig ja Natcho ning murule lippasid kohalikud noored ässad Jovic ja Pantic.

21:03

59. minutil sai Vassiljev 20 meetrilt vaba ruumi ja 37aastane keskväljavõlur vajutas peale, kuid Partizani kindamees sai löögile käe vahele. Järgnenud nurgalöögist ei tulnud taas midagi…

20:57

Ai-ai-ai, Flora kaitse lekkis taas. Poom andis 53. minutil keskväljal söödu Partizani meeste jalale, kes said hõlpsalt kiirrünnakusse joosta. Gomes põrutas karistusala joonelt, Igonen tõi palli altnurgast ära, kuid mänguvahend kukkus Markovici jalale, kes tühja võrku löömise asemel vajutas selle mööda. Floral vedas.

20:54

Teine poolaeg algas sarnaselt esimesele poolajale, kui mõlemad satsid kiigutasid viis minutit üsna rahulikult palli. Partizani mängijate kehakeelest on näha, et neil enam väga kiiret pole.

20:48

Flora tegi enne teist poolaega vahetuse, kui sääremarjale liiga teinud Lilander enam murule ei naasnud ja teda asendas Ken Kallaste. Taktikaliselt tähendas see, et Lukka siirdus paremkaitsesse ning Kallaste hakkas uhama vasakul äärel.

20:35
Partizan võitis esimese poolaja 2 : 0

Avapoolaja statistika. Pealelöögid Partizanile 7 : 4 (raamidesse 4 : 2), pallivaldamine kodusatsile 60% - 40%, vead 3 : 1

20:32

Partizani kolmas oli väga-väga lähedal. Menig leidis kastis Gomesi, kellel oli väga palju ruumi ja vajutas peale, kuid Flora õnneks läks see napilt mööda.

20:30
Lazar Marković lõi enda ja Partizani teise!

Partizani kapten Lazar Marković lõikas 42. minutil paremalt äärelt keskele, lippas rahulikult karistusala jooneni, kust vajutas vasakuga peale. Kuigi löök polnud tugev, siis see sai Markus Soometsast rikošeti ja veeres väravasse. Teise nurka pikali vajunud väravavaht Matvei Igonen oli mängust väljas ja saatis palli vaid pilguga…

20:26

Flora sai 40. minutil parema küljejoone juurest karistuslöögi, kuid Vassiljevi tsenderdus lendas liiga värava lähedale ja Popović lõi palli rusikatega minema.

20:24

Michael Lilander istus maha ja haaras säärest kinni. Kas kohutavas seisus pehme muru nõudis õhtu esimese ohvri? Väikese lappimise järel jooksis koondislane siiski taas platsile.

20:22

Poolkiirest üritas Zenjov tsenderdada, kuid sooritusele sai Partizani kaitsja jala vahele. 34. minutil antud nurgalöögi püüdis Popović muretult. Kuid Flora võitis palli tagasi ja surve järel sai veel ühe nurga, sellel korral prooviti see lühidalt lahti mängida. Ka pikast keerutamisest ei tulnud midagi välja. Kui standardid võiksid olla koht, kus Flora nõelab, siis täna on need olnud päris-päris ebaõnnestunud.

20:17

Hollandlane Queensy Menig spurtis 30. minutil Michael Lilanderist mööda ja sai üsna väikese nurga alt vabalt proovida, kuid löök ebaõnnestus.

20:15

Ojamaa proovis 29. minutil kaugelt, kuid üsna keeruline pöördelt löök ei saanud jõudu taha ja läks selgelt mööda.

20:12

Taas Flora vasakkaitse põles, kui 26. minutil sai Marković vabalt tsenderda, kuid Flora õnneks esimene pallile läinud Partizani ründaja libises ja teine ei saanud head puudet. Belgradi sats sai küll nurgalöögi, millega leiti tagant postist üles vabaks unustatud mängija, kuid too ei saanud peaga head puudet.

20:10

Partizan sai õnnestumisest hoogu juurde. Jojić pääses 24. minutil paremalt äärelt jooksu ja andis tsenderduse Gomesile, kes Flora õnneks ei saanud head puudet ja lõi palli peaga üle. Viimased 15 minutit on Flora üsna mängust väljas.

20:07
Lazar Marković viis Partizani 1 : 0 juhtima!

20. minutil pääses kiirrünnakus järel kasti keerutama Ricardo Gomes, kes Markkus Seppiku koperdamise järel vajutas väikese nurga alt paarilt meetrilt peale. Igonen tõrjus palli värava ette, kus Lazar Marković ennetas Märten Kuuske ning Marco Lukkat ja lükkas palli peaga võrku. Teiste seas ka Benfica, Liverpooli, Fenerbahçe ja Fulhami vormi kandnud ääremängija näitas oma klassi.

20:02

Partizan keerutas pikalt, erinevate soperdamiste järel kukkus pall Jojićile, kes vajutas 16. minutil paarikümnelt meetrilt. Kuid selgelt mööda läinud pall Igoneni väravale ohtu ei kujutanud.

19:59

Flora kaitsjad on kahel korral eksinud, kui nende klaarimised said oksapuute ja lendasid oma värava suunas. Kuid mõlemad korral oli puude õnneks piisavalt nõrk ja Igonen noppis pallid muretult.

19:57

Belgradis on 13 kraadi ja muru jätkuvast vihmasajust päris kohutavas seisus. Seni on see enam halvanud Partizani, kes ei saa sööduvurri kuidagi käima.

19:56

Kaheksandal minutil pani Alliku raskest olukorrast peaga kaarpalli värava suunas, kuid 22aastane Partizani kollkipper Aleksandar Popović lükkas mänguvahendi käega ära.

19:54

Vassiljev mängiti seitsmendal minutil karistusala joonele vabaks ja vanameister keerutas palli ristnurga suunas. Võrk sahises, aga valelt poolt, sest pall läks kümmekond sentimeetrit mööda.

19:51

Esimesed viis minutit möödusid üsna luuravalt. Flora sai küll külgjoone kõrvalt karistuslöögi, kuid Vassiljevi tsenderdus oli üsna ebaõnnestunud ja midagi ohtlikku sealt ei tekkinud.

19:48

Vilemehed tulevad täna Austriast, peakohtunik on 36aastane Julian Weinberger. 32 000kohalisele staadionile lubati 15 000 inimest, kuid üsna nigela ilma tõttu on seis hõredam ja peanuppude number on eeldatavasti neljakohaline.

19:46

Kõlas avavile!

19:45

Kui Flora mängib eurosarja alagrupiturniiril esmakordselt, siis Partizanile on asi tuttavam. Viimati olid nad alagrupis 2019/2020 hooajal, kuid serblased olid Euroopa liigas ühes alagrupis Manchester Unitedi, Astana ja Alkmaariga ning meeskonna saldosse jäi 2 võitu, 2 viiki ja 2 kaotust. Eelmisel hooajal nad Euroopa liigas alagruppi ei pääsenud, kui eelringis jäid nad alla Belgia klubile Charleroi.

19:27

Enne tänast kohtumist võib meenutada, kuidas käis Flora käsi alagrupi esimeses matšis

19:06

Partizan paneb mehed vastu 4-2-3-1 formatsioonis. Belgradi sats alustas konverentsiliigat 2 : 0 võiduga Anorthosis Famagusta üle, toona skoorinud Menig ja Gomes on tänagi algkoosseisus.

19:04

Tere õhtust, vutisõbrad!

Vähem kui tunni pärast alustab Flora konverentsiliigas teist alagrupimängu. Vigastatud Rauno Sappineni asendab ründes Rauno Alliku. Keskväljal jäeti täna pingile Miller, mistap Kostja taga pallivad Poom ja Soomets. Keskkaitses alustab duo Kuusk ja Seppik.