BC Kalev/Cramo.

1. oktoober 2021, 22:07

Kalev/Cramo sai Riia VEFilt napi kaotuse

BC Kalev/Cramo sai Eesti-Läti korvpalliliiga hooaja avamängus Riia VEFilt võõrsil kaotuse tulemusega 84 : 86. Seejuures oli Eesti klubi avapoolajal 21punktilises kaotusseisus.

Kodumeeskond alustas matši teravamalt, võites esimese veerandaja 28 : 19. Kui teise neljandiku lõpuni jäi 1.28, juhtis VEF juba 48 : 27. Kalev/Cramo tuli teisel poolajal jõudsalt lähemale, 79 : 79 viigiseisuni jõuti, kui mängida oli veel 1.38. Läti klubi sai seejärel kaks korvi järjest, minnes 83 : 79 juhtima. Davion Berry vähendas seejärel kaotusseisu kahele silmale, ent Kristers Zoriks tabas pärast seda kaks vabaviset, viies võõrustajad taas neljaga ette. Silas Melson tabas veel kolm sekundit enne lõppu kolmese, tehes seisuks külaliste poolt vaadatuna 84 : 85, ent lõppseisu vormistas vabaviskejoonel Zoriks, tabades esimese ning visates teise meelega mööda.

Berry tõi Kalev/Cramole üleplatsimehena 27 punkti ja lisas viis lauapalli, pingilt sekkunud Melson toetas teda 16 silmaga. VEFi tulemuslikem oli Zoriks 19 punktiga.

Hooaega alustas kaotusega ka Rakvere Tarvas, kes jäi võõral väljakul tulemusega 67 : 89 alla Ventspilsile.