Jalgpall

Tulevik kaotas kaheksanda võõrsilmängu järjest, Flora seljatas Tammeka 

Eigo Kaljurand, 3. oktoober 2021 20:59

Viljandi Tuleviku ja Kuressaare jalgpallurid mänguhoos.

Foto: Irina Mag

Kuressaare alistas jalgpalli meistriliiga 26. vooru mängus 1 : 0 Viljandi Tuleviku, valitsev meister Tallinna Flora seljatas 3 : 0 Tartu Tammeka.

Meistriliiga septembrikuu parimaks juhendajaks valitud Roman Kožuhhovski hoolealuseid särasid taas. Kui Kuressaare mihklikuul alistas 3 : 0 Nõmme Kalju, 6 : 0 Pärnu Sadama ning Narva Transiga lepiti 2 : 2 viiki, siis saarlased alustasid ka oktoobrit võidukalt.

Septembris Jaanus Reiteli asemel Tuleviku peatreeneriks asunud Sander Post tõdes, et oli võitluslik võrdsete võistkondade mäng. „Pisiasjad lugesid, meie kahjuks punane kaart ja sinna otsa kiirelt 0 : 1 värav. Oli keeruline, aga eks meil olid ka omad momendid. Arvan, et mängisime teisel poolajal päris hästi ja tekkis momente,“ rääkis Post Rahvusringhäälingu ülekandes.

Kui Viljandi on tosinast kodumängust võitnud 5 ja viigistanud 2, siis teistel staadionitel on nende saldo märgatavalt nukram. Viimati teenis Tulevik võõrsilt punkte 19. mail, kui nad alistasid Paides sealse linnameeskonna. Järgneval kaheksal võõrsilmängul pole saadud ühtegi punkti.

Mida sellest mängust kaasa võtta hooaja lõppu vaadates? „Eks tuleb viimased mängud ära mängida. Võitlesime ja täna tuli kaotus. Keskendume järgmisele mängule ja loodame sealt punkte saada,“ lausus Post.

Tulevikul on koos 24 punkti, mis annab tabelis kaheksanda koha. Nende ees on Kuressaare, kellel on 3 silma enam.

Valitsev meister Flora tegi Tammekaga sotid selgeks esimesel poolajal. 9. minutil mängis Markus Poomi nurgalöögist palli Henrik Pürgile, kes lõi palli võrku. Poolajapausile mindi Flora 2 : 0 eduseisus, kui 43. minutil Poom napsas keskväljal palli ja andis söödu Rauno Allikule, kes lõi hooaja üheksanda värava.

Viimase naela Tammeka kirstu lõi Flora kaks minutit peale puhkepausi, kui väravavahiga pääses silmitsi Konstantin Vassiljev, kes lahendas olukorra külmavereliselt. 3 : 0 võidu võtnud Flora hoiab tabelis FCI Levadia järel teist kohta, Tammeka on liiga punane latern.